Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
03.09.2020
Eesti Läti piir võib eestlastele koroonaviiruse leviku tõttu sulguda (8) Tallinnast on saamas uus murelaps (9) Algab ministrite vägikaikavedu (15) Eesti lühiuudised Kinoäri hiigeltehing sündis vaid paari nädalaga (5) Madise: alkoholimüügi piirangud polnud õiguspärased (11) Majandus Tallinki kärped võivad lüüa iga kolmandat (1) Majanduse lühiuudised Välismaa Ligi pooli pagulaslapsi ohustab harimatus Välismaa lühiuudised Arktika jääkilp sulab iga nurga alt rekordilise kiirusega (10) Arvamus Juhtkiri: koroonaajastu eelarve Mihkel Kunnus: silmakirjalik hukkamõist (35) Ingmar Roos: rutakalt liikvele lükatud rong – reisisiht teadmata (9) Tõnis Palts: Isamaa olgu isamaaline (36) Tiit Tammaru: otsekoheselt distantsõppest (4) Erkki Koort: «Mordori silm» Valgevene kohal (3) Erkki Koort: Valgevene on Munamäele lähemal kui Tallinn (3) Erkki Koort: mis saab siis, kui Trump kaotab? (26) Fookus Erkki Koort: «Mordori silm» Valgevene kohal (3) Erkki Koort: Valgevene on Munamäele lähemal kui Tallinn (3) Erkki Koort: mis saab siis, kui Trump kaotab? (26) Kultuur Sellel vaikimisel on mitu korrust Kirjandus tulvab Tallinnas laupäeval tänavale Sport Eestlased aitavad Neuville’i kodurallit korraldada Kas Kalev/Cramo pääseb Krasnodari? Kolmandasse ringi jõudnud Kontaveit: tunnen end väljakul väga hästi! Maa Elu Üleskutse: näidake oma saaki! Päev põllumehega: vilja kuivatamine, emiste seemendamine ja deltaplaanid August üllatas mesinikke ootamatu saagilisaga Mulk kuivatas pudru taskupäraseks näksiks Parima mahetoote hindamisel loeb maitse, pakend ja turundus Arvamusplats: kas veganlus säästab keskkonda? Mis siis ikkagi on vananaistesuvi? Pikaninapuu mahl äratab erksaks Aedkoriandrit võib külvata sügiselgi Aeg tegutseda kevadise lilleilu nimel Ürgse järve põhi kosutab köögivilju Meelelahutus Koomiks Sudoku

Päev põllumehega: vilja kuivatamine, emiste seemendamine ja deltaplaanid

5 min lugemist
Peremees Mäidu Maurus sügab neljasajakilost kulti. FOTO: Merly Raudla

Teravilja kasvataval ja sigalat pidaval Lääne-Virumaa põllumehel Mäidu Maurusel on praegu kõige kiirem tööaeg. Võib juhtuda, et peremees hüppab hommikul kombaini ja lõpetab viljavõtmise alles öösel ega jõua sigalasse ninagi pista.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Seakatku ajal muutus kodusigade pidamine eriti keeruliseks ja paljud väikesed tegijad loobusid kärssninadest. Mäidu Maurus Paasvere külast näitas oma perega sitkust ja jätkas väikese sigala majandamist.

Mauruse talu peremees oskab töö ajal viljapeadest kaugemalegi vaadata. Ta ei pea paljuks keset külvamist või viljakoristust masin korraks seisma jätta, fotoaparaat välja võtta ning mõni ilus ja eriline loodusfoto klõpsata. Selgel vaiksel õhtul paneb Mäidu maja taga väikesel lennuväljal käima motodeltaplaani ning põrutab taevastesse kõrgustesse, pildistama ja põllulappe hindama.

Üks päev talus

Mäidu õnnestus nõusse saada ja lõikuskuu viimasel päeval sain ühe tööpäeva talus kaasa teha.

02.09.2020 04.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto