Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
03.09.2020
Eesti Läti piir võib eestlastele koroonaviiruse leviku tõttu sulguda (8) Tallinnast on saamas uus murelaps (9) Algab ministrite vägikaikavedu (15) Eesti lühiuudised Kinoäri hiigeltehing sündis vaid paari nädalaga (5) Madise: alkoholimüügi piirangud polnud õiguspärased (11) Majandus Tallinki kärped võivad lüüa iga kolmandat (1) Majanduse lühiuudised Välismaa Ligi pooli pagulaslapsi ohustab harimatus Välismaa lühiuudised Arktika jääkilp sulab iga nurga alt rekordilise kiirusega (10) Arvamus Juhtkiri: koroonaajastu eelarve Mihkel Kunnus: silmakirjalik hukkamõist (35) Ingmar Roos: rutakalt liikvele lükatud rong – reisisiht teadmata (9) Tõnis Palts: Isamaa olgu isamaaline (36) Tiit Tammaru: otsekoheselt distantsõppest (4) Erkki Koort: «Mordori silm» Valgevene kohal (3) Erkki Koort: Valgevene on Munamäele lähemal kui Tallinn (3) Erkki Koort: mis saab siis, kui Trump kaotab? (26) Kultuur Sellel vaikimisel on mitu korrust Kirjandus tulvab Tallinnas laupäeval tänavale Sport Eestlased aitavad Neuville’i kodurallit korraldada Kas Kalev/Cramo pääseb Krasnodari? Kolmandasse ringi jõudnud Kontaveit: tunnen end väljakul väga hästi! Maa Elu Üleskutse: näidake oma saaki! Päev põllumehega: vilja kuivatamine, emiste seemendamine ja deltaplaanid August üllatas mesinikke ootamatu saagilisaga Mulk kuivatas pudru taskupäraseks näksiks Parima mahetoote hindamisel loeb maitse, pakend ja turundus Arvamusplats: kas veganlus säästab keskkonda? Mis siis ikkagi on vananaistesuvi? Pikaninapuu mahl äratab erksaks Aedkoriandrit võib külvata sügiselgi Aeg tegutseda kevadise lilleilu nimel Ürgse järve põhi kosutab köögivilju Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mulk kuivatas pudru taskupäraseks näksiks

2 min lugemist
Kõik külmkuivatatud tooted on mahenäksivabrikus iseäraliku nime saanud. Mulgipudrunäksi nimi on Kõhukas. FOTO: Sigrid Koorep

"Kui mulgid omal ajal talusid päriseks ostma hakkasid, siis ülejäänud Eesti imestas, kuidas mulgid saavad soetada midagi sellist, mida ei saa tasku panna, aga tänapäeval imestab ülejäänud Eesti, kuidas mulgid saavad putru tasku panna,” rääkis Piret Leskova, kes oma mahenäksivabrikus Süü Ää on teinud mulgipudru sõna otseses mõttes taskusse pistmiseks sobivaks.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kõik sai alguse sellest, kui Leskova mõni aeg tagasi uuendas mulgipudru sissekannet vaimse kultuuripärandi nimistus. Ta istus ERMis uurimissaalis ja vaatas tellitud materjale. „Istusin ja lugesin neid ja minust üle laua oli üks, kes vaatas sõlgesid valgete kinnastega. Mõtlesin, et küll on kahju, et putru ei saa niimoodi valgete kinnastega uurida – et oleks selline esemeline.”

Puder muuseumieksponaadiks?

Kuna Leskova teeb teisigi külmkuivatatud mahenäkse, läks mõte idanema, kas kuivatatud kujul võiks ka pudrust muuseumieksponaat saada.

Esialgu ei tulnud midagi head välja. Puder kuivas kõvaks.

02.09.2020 04.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto