Mis siis ikkagi on vananaistesuvi?

Maret Kents kirjutas: „Vananaistesuvi – see on suvest järele jäänud päikesekild, mis vaatab kord sügisel tagasi, nagu oleks tal kahju anda loodust kõike hävitavale sügisele.”  FOTO: Urmas Luik/Parnu Postimees

Käes on september – viimane suvekuu ja sageli ühtlasi esimene sügiskuu. Esimesed öökülmad ja tõeliselt kõledad ilmad on tavaliselt just septembris. On hakatud huvi tundma vananaistesuve vastu. Mõnikord juba augustis ilusate soojade ilmadega räägitakse vananaistesuvest. Siiski, siiski …

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Maret Kents kirjutas: „Vananaistesuvi – see on suvest järele jäänud päikesekild, mis vaatab kord sügisel tagasi, nagu oleks tal kahju anda loodust kõike hävitavale sügisele.”

Kellele rõõmuks, kellele kahjuks, kuid tegelikult on siiski praegu veel pärissuvi, sest ööpäeva keskmine õhutemperatuur on püsinud hoolimata jahedatest öödest pidevalt üle 13 kraadi.

Meenutuseks: klimaatiline suvi algab siis, kui ööpäeva keskmine õhutemperatuur tõuseb püsivalt üle +13 °C. See langeb kokku ajaga, mil väljas võib hakata kasvatama soojalembelisi köögivilju, ­viljapuud on lõpetanud õitsemise, kuid pihlakas alles puhkeb õide.

Sügis algab ööpäeva keskmise õhutemperatuuri püsiva langemisega alla +13 °C ja lõpeb siis, kui temperatuur püsib alla +5 °C.

Mis on vananaistesuvi ja millal seda oodata?

02.09.2020 04.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto