Sisukord
Fookus
Tänane leht
03.09.2020
Eesti Läti piir võib eestlastele koroonaviiruse leviku tõttu sulguda (8) Tallinnast on saamas uus murelaps (9) Algab ministrite vägikaikavedu (15) Eesti lühiuudised Kinoäri hiigeltehing sündis vaid paari nädalaga (5) Madise: alkoholimüügi piirangud polnud õiguspärased (11) Majandus Tallinki kärped võivad lüüa iga kolmandat (1) Majanduse lühiuudised Välismaa Ligi pooli pagulaslapsi ohustab harimatus Välismaa lühiuudised Arktika jääkilp sulab iga nurga alt rekordilise kiirusega (10) Arvamus Juhtkiri: koroonaajastu eelarve Mihkel Kunnus: silmakirjalik hukkamõist (35) Ingmar Roos: rutakalt liikvele lükatud rong – reisisiht teadmata (9) Tõnis Palts: Isamaa olgu isamaaline (36) Tiit Tammaru: otsekoheselt distantsõppest (4) Erkki Koort: «Mordori silm» Valgevene kohal (3) Erkki Koort: Valgevene on Munamäele lähemal kui Tallinn (3) Erkki Koort: mis saab siis, kui Trump kaotab? (26) Kultuur Sellel vaikimisel on mitu korrust Kirjandus tulvab Tallinnas laupäeval tänavale Sport Eestlased aitavad Neuville’i kodurallit korraldada Kas Kalev/Cramo pääseb Krasnodari? Kolmandasse ringi jõudnud Kontaveit: tunnen end väljakul väga hästi! Maa Elu Üleskutse: näidake oma saaki! Päev põllumehega: vilja kuivatamine, emiste seemendamine ja deltaplaanid August üllatas mesinikke ootamatu saagilisaga Mulk kuivatas pudru taskupäraseks näksiks Parima mahetoote hindamisel loeb maitse, pakend ja turundus Arvamusplats: kas veganlus säästab keskkonda? Mis siis ikkagi on vananaistesuvi? Pikaninapuu mahl äratab erksaks Aedkoriandrit võib külvata sügiselgi Aeg tegutseda kevadise lilleilu nimel Ürgse järve põhi kosutab köögivilju Meelelahutus Koomiks Sudoku

Erkki Koort: «Mordori silm» Valgevene kohal

4 min lugemist
  • Valgevene võimalus pöördeks Läände on äärmiselt vähetõenäoline.
  • Vene eriteenistustes, kindralstaabis ja ministeeriumites tehakse ületunde.
  • Olenemata tulemusest väljaränne Valgevenest ilmselt suureneb.
Juba neljandat nädalat kestavad Valgevene linnade tänavatel protestiaktsioonid, vastukaaluks suureneb tänavatele toodavate jõuametnike hulk. Paraku ei võta need kuulda isegi väärikamas eas naiste veenmistööd. FOTO: Sergei Bobõlev/TASS/Scanpix

Varssavi pakti järglasühenduse Kollektiivse Julgeoleku Lepingu Organisatsiooni lepe näeb ette, et liikmesriiki tuleb abistada kõigi vahenditega. Vajadusel saab Venemaa alliansi ühtsuse proovile panna just koostöös Valgevene sõjaväega, ütleb julgeolekuekspert Erkki Koort.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Valgevenes on laias laastus võimalikud kolm stsenaariumi. Esiteks, praegune president Aljaksandr Lukašenka lahkub ja demokraatiameelsed jõud võidavad. Teiseks, Lukašenka jääb ikkagi võimule. Kolmandaks, Venemaa sekkub otsustavalt ning toob võimule oma juhi või siis liidab riigid.

Pole mingit kahtlust, et esimene stsenaarium on kõige ebatõenäolisem ning rääkida täna Lukašenkast kui endisest riigipeast ei ole asjakohane. Kuigi Lukašenka näis vahepeal kohkunud, siis nüüd käib ta, automaat käes, oma palee ees korda valvamas, meenutades kuvandilt pigem Lõuna-Ameerika narkokartelli juhti või Aafrika sõjaväelise hunta etteotsa saanud mässulist majorit. Ometigi ei saa kaugeltki öelda, et tema võim piirdub ainult presidendi residentsiga. Inimesed on endiselt vangis ning neid pekstakse ja piinatakse.

02.09.2020 04.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto