Sisukord
Välisuudised
Tänane leht
03.09.2020
Eesti Läti piir võib eestlastele koroonaviiruse leviku tõttu sulguda (8) Tallinnast on saamas uus murelaps (9) Algab ministrite vägikaikavedu (15) Eesti lühiuudised Kinoäri hiigeltehing sündis vaid paari nädalaga (5) Madise: alkoholimüügi piirangud polnud õiguspärased (11) Majandus Tallinki kärped võivad lüüa iga kolmandat (1) Majanduse lühiuudised Välismaa Ligi pooli pagulaslapsi ohustab harimatus Välismaa lühiuudised Arktika jääkilp sulab iga nurga alt rekordilise kiirusega (10) Arvamus Juhtkiri: koroonaajastu eelarve Mihkel Kunnus: silmakirjalik hukkamõist (35) Ingmar Roos: rutakalt liikvele lükatud rong – reisisiht teadmata (9) Tõnis Palts: Isamaa olgu isamaaline (36) Tiit Tammaru: otsekoheselt distantsõppest (4) Erkki Koort: «Mordori silm» Valgevene kohal (3) Erkki Koort: Valgevene on Munamäele lähemal kui Tallinn (3) Erkki Koort: mis saab siis, kui Trump kaotab? (26) Kultuur Sellel vaikimisel on mitu korrust Kirjandus tulvab Tallinnas laupäeval tänavale Sport Eestlased aitavad Neuville’i kodurallit korraldada Kas Kalev/Cramo pääseb Krasnodari? Kolmandasse ringi jõudnud Kontaveit: tunnen end väljakul väga hästi! Maa Elu Üleskutse: näidake oma saaki! Päev põllumehega: vilja kuivatamine, emiste seemendamine ja deltaplaanid August üllatas mesinikke ootamatu saagilisaga Mulk kuivatas pudru taskupäraseks näksiks Parima mahetoote hindamisel loeb maitse, pakend ja turundus Arvamusplats: kas veganlus säästab keskkonda? Mis siis ikkagi on vananaistesuvi? Pikaninapuu mahl äratab erksaks Aedkoriandrit võib külvata sügiselgi Aeg tegutseda kevadise lilleilu nimel Ürgse järve põhi kosutab köögivilju Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ligi pooli pagulaslapsi ohustab harimatus

3 min lugemist
  • Ecuadori koolides õpib praeguseks vähemalt 43 000 Venezuela last.
  • Alates 2015. aastast võtab dokumentideta afgaani lapsi oma koolidesse ka Iraan.
  • Kooli ei pääse 48 protsenti kõigist maailma pagulaslastest.
  • Keskharidusega naine teenib keskmiselt ligi kaks korda rohkem kui selleta naine.
Jordaanias Ammanis ÜRO peetavas koolis õppivad pagulastüdrukud oma tänavusel 1. septembril. FOTO: MUHAMMAD HAMED/REUTERS

Venezuelast pärit 16-aastane Emily on üks täna ilmuva ÜRO pagulasameti (UNHCR) raporti õnnelikumaid näiteid.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Emily raskused algasid, kui ta oli 13-aastane. Kolmandast eluaastast ühes ja samas koolis õppinud ja parimate hulka kuulunud tüdruku pere otsustas nagu paljud Venezuela inimesed minna pagulusse Ecuadori.

«Olime harjunud nägema, et meie sõbrad peavad lahkuma,» meenutab Emily pagulaslaste hariduse probleeme käsitlevas raportis. «Kuid ma ei kujutanud kunagi ette, et ka meie peame minema.»

Praeguseks on pagulusse läinud üle viie miljoni Venezuela inimese. Ecuadori on neist ümber asunud 400 000.

«Ma kartsin olla esimest korda «uus laps»,» jutustab Emily. «See oli võõras, sest olin väiksest peale samas koolis käinud.»

Kuigi erinevalt paljudest teistest maailma pagulaslastest jäi keelekeskkond tema ümber samaks, mis kodumaal, seisis ta siiski silmitsi teise riigi haridussüsteemi ja teistsuguste ootustega õpetajatega. Tema hinded halvenesid.

02.09.2020 04.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto