Sisukord
Majandus
Tänane leht
03.09.2020
Eesti Läti piir võib eestlastele koroonaviiruse leviku tõttu sulguda (8) Tallinnast on saamas uus murelaps (9) Algab ministrite vägikaikavedu (15) Eesti lühiuudised Kinoäri hiigeltehing sündis vaid paari nädalaga (5) Madise: alkoholimüügi piirangud polnud õiguspärased (11) Majandus Tallinki kärped võivad lüüa iga kolmandat (1) Majanduse lühiuudised Välismaa Ligi pooli pagulaslapsi ohustab harimatus Välismaa lühiuudised Arktika jääkilp sulab iga nurga alt rekordilise kiirusega (10) Arvamus Juhtkiri: koroonaajastu eelarve Mihkel Kunnus: silmakirjalik hukkamõist (35) Ingmar Roos: rutakalt liikvele lükatud rong – reisisiht teadmata (9) Tõnis Palts: Isamaa olgu isamaaline (36) Tiit Tammaru: otsekoheselt distantsõppest (4) Erkki Koort: «Mordori silm» Valgevene kohal (3) Erkki Koort: Valgevene on Munamäele lähemal kui Tallinn (3) Erkki Koort: mis saab siis, kui Trump kaotab? (26) Kultuur Sellel vaikimisel on mitu korrust Kirjandus tulvab Tallinnas laupäeval tänavale Sport Eestlased aitavad Neuville’i kodurallit korraldada Kas Kalev/Cramo pääseb Krasnodari? Kolmandasse ringi jõudnud Kontaveit: tunnen end väljakul väga hästi! Maa Elu Üleskutse: näidake oma saaki! Päev põllumehega: vilja kuivatamine, emiste seemendamine ja deltaplaanid August üllatas mesinikke ootamatu saagilisaga Mulk kuivatas pudru taskupäraseks näksiks Parima mahetoote hindamisel loeb maitse, pakend ja turundus Arvamusplats: kas veganlus säästab keskkonda? Mis siis ikkagi on vananaistesuvi? Pikaninapuu mahl äratab erksaks Aedkoriandrit võib külvata sügiselgi Aeg tegutseda kevadise lilleilu nimel Ürgse järve põhi kosutab köögivilju Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tallinki kärped võivad lüüa iga kolmandat

4 min lugemist
  • Eelmise aasta lõpus oli Tallinki palgal veel üle 7200 inimese.
  • Eile andis Tallink töötukassale teada esimese 400 inimese koondamisest.
  • Tallink loodab riigilt lisatoetust, vähendamaks koondatavate ametikohtade arvu.
Helsingist saabujad käesoleva aasta aprillikuus.  FOTO: Konstantin Sednev

Tallink alustas suuremahuliste ümberkorralduste elluviimisega: koondamised, palgata puhkused ja muu kulude optimeerimine puudutavad kõigis riikides kuni 2500 töötajat.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eelmise aasta lõpus oli laevafirma palgal veel üle 7200 inimese. Sel nädalal jõuavad töötukassasse esimesed kollektiivse koondamise teated, mis puudutavad kokku 1000–1500 Eesti töötajat, kuid see ei pruugi Tallinki juhi Paavo Nõgene sõnul tähendada veel nende töökohtade kaotamist.

«Küsimus on, milliseks kujunevad arengusuunad järgmise kuu jooksul, mil algab reaalsete koondamisteadete väljaandmine. Selleks peetakse enne asjaosalistega läbirääkimisi. Milliseks kujunevad lõplikud arvud ja tegevused, selgub seejärel,» täpsustas ta Postimehele.

«Mõistetav on see, et kui tööd ei saa piiride kinni olemise või klientide puudumise tõttu töötajatele anda, siis ilma riikide otsustava sekkumiseta sektorile mõeldud pikemaajaliste palgameetmete näol tuleb turismisektoril kahjuks tegutseda järgnevalt: koondada ning varasuvel, nõudluse tekkimisel, inimestele taas tööd pakkuda,» lisas Tallinki juht.

Eile andis Tallink töötukassale teada esimese 400 inimese koondamisest, neist üle poole on hotellitöötajaid. «Esmase teate põhjal puudutab see kolme ettevõtet,» ütles töötukassa kommunikatsiooninõunik Lauri Kooli.

Koondamisteate said laevafirma kõiki hotelle haldava TLG Hotell OÜ 225 töötajat, kus veel aastavahetuse seisuga töötas pea 420 inimest. Tallink Duty Free 171 töötajast said koondamisteate 75 inimest ning Tallink Grupis, kus on palgal eilse seisuga 461 töötajat, sada inimest.

Koondamise tähtajaks on märgitud detsember, nüüd ootavad ees läbirääkimised ka ametiühinguga ning lõpliku teatega selgub, mismoodi ja kui paljusid töötajaid ümberkorraldused puudutavad. Lisaks Eestile on kontsern alustanud uut kollektiivse koondamise protsessi ka Lätis.

Soomes palgata puhkused

Soome tütarettevõtte Tallink Silja OY töötajatest jäävad palgata puhkusele mingis ulatuses kõik 1200 kalda- ja meretöötajat, sealhulgas kahe Soome lipu all sõitva laeva Silja Serenade’i ja Baltic Princessi meeskonnaliikmed.

Tallink Grupis algatatud efektiivistamisprotsessid puudutavad kuni 2500 töötajat kõigis riikides ning edasine sõltub firma teatel juba osaliste läbirääkimistest.

Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühingu esimehe Jüri Lemberi sõnul peaks Tallinki ümberkorraldusi arutama kolmepoolsel arupidamisel koos valitsuse ja töötukassa esindajatega. Laevaperedes plaanitud koondamised on ametiühingule teada, kuid täpseid arve ei soovi ta öelda, kuna Tallink on börsil.

02.09.2020 04.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto