Sisukord
Arvamus
Tänane leht
03.09.2020
Eesti Läti piir võib eestlastele koroonaviiruse leviku tõttu sulguda (8) Tallinnast on saamas uus murelaps (9) Algab ministrite vägikaikavedu (15) Eesti lühiuudised Kinoäri hiigeltehing sündis vaid paari nädalaga (5) Madise: alkoholimüügi piirangud polnud õiguspärased (11) Majandus Tallinki kärped võivad lüüa iga kolmandat (1) Majanduse lühiuudised Välismaa Ligi pooli pagulaslapsi ohustab harimatus Välismaa lühiuudised Arktika jääkilp sulab iga nurga alt rekordilise kiirusega (10) Arvamus Juhtkiri: koroonaajastu eelarve Mihkel Kunnus: silmakirjalik hukkamõist (35) Ingmar Roos: rutakalt liikvele lükatud rong – reisisiht teadmata (9) Tõnis Palts: Isamaa olgu isamaaline (36) Tiit Tammaru: otsekoheselt distantsõppest (4) Erkki Koort: «Mordori silm» Valgevene kohal (3) Erkki Koort: Valgevene on Munamäele lähemal kui Tallinn (3) Erkki Koort: mis saab siis, kui Trump kaotab? (26) Kultuur Sellel vaikimisel on mitu korrust Kirjandus tulvab Tallinnas laupäeval tänavale Sport Eestlased aitavad Neuville’i kodurallit korraldada Kas Kalev/Cramo pääseb Krasnodari? Kolmandasse ringi jõudnud Kontaveit: tunnen end väljakul väga hästi! Maa Elu Üleskutse: näidake oma saaki! Päev põllumehega: vilja kuivatamine, emiste seemendamine ja deltaplaanid August üllatas mesinikke ootamatu saagilisaga Mulk kuivatas pudru taskupäraseks näksiks Parima mahetoote hindamisel loeb maitse, pakend ja turundus Arvamusplats: kas veganlus säästab keskkonda? Mis siis ikkagi on vananaistesuvi? Pikaninapuu mahl äratab erksaks Aedkoriandrit võib külvata sügiselgi Aeg tegutseda kevadise lilleilu nimel Ürgse järve põhi kosutab köögivilju Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tõnis Palts: Isamaa olgu isamaaline

4 min lugemist
  • Helenius propageerib Isamaas Reformierakonna ideid
  • Liberaalne konservatiivsus on absurdne kombinatsioon
  • Rääkida eelarvetasakaalust rahatrüki ajal on ajast ja arust
Tõnis Palts FOTO: Andres Haabu FOTO: Andres Haabu

Joakim Heleniuse nägemuses Isamaa erakonna tulevikust liberaal-konservatiivse erakonnana puudub niihästi konservatiivsus kui ka isamaalisus, kirjutab poliitik ja ettevõtja Tõnis Palts (Isamaa).

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Joakim Heleniuse seisukohad Isamaa tulevikust (PM, 31.08) on äravahetamiseni sarnased Reformierakonna programmiga. Kuid siin polegi miskit imestada. Vaadates kas või mõne aja taguseid fotosid Reformierakonna valimispeolt, kus Joakim tundis ennast koduselt nagu kala vees, on see mõistetav. Nüüd on ta küll väikse hilinemisega Reformierakonna peolt Isamaasse kohale ujunud, ning ennäe – tahab kaasa tuua liberaalset konservatiivsust!

Juba mõiste «liberaalne konservatiivsus» on oma olemuselt absurdne. Mina tõesti selliseks hakata ei taha – ei saa olla ühtaegu konservatiiv ja samas täiesti vastandlik või teisest liigist loom nimega liberaal. Kuid Heleniuse seisukohtades puudub täielikult ka isamaalisus. Me ei näe tema poolt välja toodus rõhutatud perepoliitikat, me ei näe seal viiteid meie kultuuriruumi olulisuse või kaitsmise vajadusele ega ka viiteid lääneeuroopaliku kristliku kultuuriruumi pärandi sammastele. Ega leia ka kaitsepoliitika tähtsuse rõhutamist. Majandus on kindlasti kõige alus, aga see üksi ei taga eesti rahva ja kultuuri säilimist.

02.09.2020 04.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto