Sisukord
Eesti
Tänane leht
03.09.2020
Eesti Läti piir võib eestlastele koroonaviiruse leviku tõttu sulguda (8) Tallinnast on saamas uus murelaps (9) Algab ministrite vägikaikavedu (15) Eesti lühiuudised Kinoäri hiigeltehing sündis vaid paari nädalaga (5) Madise: alkoholimüügi piirangud polnud õiguspärased (11) Majandus Tallinki kärped võivad lüüa iga kolmandat (1) Majanduse lühiuudised Välismaa Ligi pooli pagulaslapsi ohustab harimatus Välismaa lühiuudised Arktika jääkilp sulab iga nurga alt rekordilise kiirusega (10) Arvamus Juhtkiri: koroonaajastu eelarve Mihkel Kunnus: silmakirjalik hukkamõist (35) Ingmar Roos: rutakalt liikvele lükatud rong – reisisiht teadmata (9) Tõnis Palts: Isamaa olgu isamaaline (36) Tiit Tammaru: otsekoheselt distantsõppest (4) Erkki Koort: «Mordori silm» Valgevene kohal (3) Erkki Koort: Valgevene on Munamäele lähemal kui Tallinn (3) Erkki Koort: mis saab siis, kui Trump kaotab? (26) Fookus Erkki Koort: «Mordori silm» Valgevene kohal (3) Erkki Koort: Valgevene on Munamäele lähemal kui Tallinn (3) Erkki Koort: mis saab siis, kui Trump kaotab? (26) Kultuur Sellel vaikimisel on mitu korrust Kirjandus tulvab Tallinnas laupäeval tänavale Sport Eestlased aitavad Neuville’i kodurallit korraldada Kas Kalev/Cramo pääseb Krasnodari? Kolmandasse ringi jõudnud Kontaveit: tunnen end väljakul väga hästi! Maa Elu Üleskutse: näidake oma saaki! Päev põllumehega: vilja kuivatamine, emiste seemendamine ja deltaplaanid August üllatas mesinikke ootamatu saagilisaga Mulk kuivatas pudru taskupäraseks näksiks Parima mahetoote hindamisel loeb maitse, pakend ja turundus Arvamusplats: kas veganlus säästab keskkonda? Mis siis ikkagi on vananaistesuvi? Pikaninapuu mahl äratab erksaks Aedkoriandrit võib külvata sügiselgi Aeg tegutseda kevadise lilleilu nimel Ürgse järve põhi kosutab köögivilju Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kinoäri hiigeltehing sündis vaid paari nädalaga

3 min lugemist
Margus Linnamäe ja Ivar Vendelini firma saab InBio ära osta. Pildil Ivar Vendelin. FOTO: Andras Kralla/Äripäev/Scanpix

Apollo kinoäri rajaja Ivar Vendelin tunnistab, et Forum Cinemase ost on mäng riski piiril, lubades samas, et kinost meelelahutust otsivad inimesed üksnes võidavad suurtehingust ja hinnarallit ei tule.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kinoäri jõuline laiendamine koroonakriisi jätkudes tundub väga riskantse otsusena. Miks tuli just nüüd otsus laieneda?

Meie peamine eesmärk on tugevdada oma positsiooni Leedus. Selleks avanes võimalus, kuna Forumi USA emafirma AMC on raskustes seoses väga keerulise olukorraga Ameerika turul.

Teie küsimuses on tõetera – kinoärisse investeerida on praegu vägagi riskantne, kuna keegi ei tea, kuhupoole see seoses tehnoloogiliste lahenduste täiustumise ja koroonaviirusega liigub.

Tegelikult lähenesid ameeriklased meile kõigest paar nädalat enne tehingu sõlmimist. AMC tegi pakkumise, pidime tegema kiire otsuse ja... andsime nõusoleku. Võtsime riski, eks tulevik näitab, kas see õigustab end. Üks, mitte väike põhjus oli tõik, et meil on meeskond, kus kõik on kinofanaatikud.

Et 65 miljonit üheksa kino eest oli soodsalt saadud?

See oli mõistlik hind, ja kui keegi nüüd kardab, et osturaha tuleb kiirelt tagasi teenida ja kinopiletite hinnad kargavad lakke, siis saan lubada, et midagi sellist ei juhtu.

Eesti Filmi Instituudi juht Edith Sepp on arutlenud, et ostu eesmärk võis olla koondada kogu filmiäri toiduahel ühe ettevõtte kätte, ning peagi on loomisel ka oma online-platvorm. Siis ikkagi püüe monopoli poole?

Olen avalikkuse reaktsioonist veidi üllatunud. Kurb on eelkõige, et meedias suunatakse fookus valesse kohta: kinokett osteti kalli hinna eest, kuri monopol jne.

Samas pole lahti kirjutatud, mis keelt räägivad arvud, eriti Leedus ja Lätis. Forumi suurim turg ongi Leedu. Apollol on täna ainult üks kino Panevėžyses, mis on Leedu suuruselt alles viies linn. Nüüd saavutame korraliku kohaloleku ka Leedus. Varem Eesti riik justkui julgustas investeerima naabermaadesse, veidi oli see isegi nagu rahvusliku uhkuse teema, kui eestlased vedasid mingeid valdkondi. Aga nüüd... Kas parem oleks, kui paneksime kinod kinni, nagu Cinamon Tartus tegi?

02.09.2020 04.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto