Sisukord
Eesti
Tänane leht
03.09.2020
Eesti Läti piir võib eestlastele koroonaviiruse leviku tõttu sulguda (8) Tallinnast on saamas uus murelaps (9) Algab ministrite vägikaikavedu (15) Eesti lühiuudised Kinoäri hiigeltehing sündis vaid paari nädalaga (5) Madise: alkoholimüügi piirangud polnud õiguspärased (11) Majandus Tallinki kärped võivad lüüa iga kolmandat (1) Majanduse lühiuudised Välismaa Ligi pooli pagulaslapsi ohustab harimatus Välismaa lühiuudised Arktika jääkilp sulab iga nurga alt rekordilise kiirusega (10) Arvamus Juhtkiri: koroonaajastu eelarve Mihkel Kunnus: silmakirjalik hukkamõist (35) Ingmar Roos: rutakalt liikvele lükatud rong – reisisiht teadmata (9) Tõnis Palts: Isamaa olgu isamaaline (36) Tiit Tammaru: otsekoheselt distantsõppest (4) Erkki Koort: «Mordori silm» Valgevene kohal (3) Erkki Koort: Valgevene on Munamäele lähemal kui Tallinn (3) Erkki Koort: mis saab siis, kui Trump kaotab? (26) Kultuur Sellel vaikimisel on mitu korrust Kirjandus tulvab Tallinnas laupäeval tänavale Sport Eestlased aitavad Neuville’i kodurallit korraldada Kas Kalev/Cramo pääseb Krasnodari? Kolmandasse ringi jõudnud Kontaveit: tunnen end väljakul väga hästi! Maa Elu Üleskutse: näidake oma saaki! Päev põllumehega: vilja kuivatamine, emiste seemendamine ja deltaplaanid August üllatas mesinikke ootamatu saagilisaga Mulk kuivatas pudru taskupäraseks näksiks Parima mahetoote hindamisel loeb maitse, pakend ja turundus Arvamusplats: kas veganlus säästab keskkonda? Mis siis ikkagi on vananaistesuvi? Pikaninapuu mahl äratab erksaks Aedkoriandrit võib külvata sügiselgi Aeg tegutseda kevadise lilleilu nimel Ürgse järve põhi kosutab köögivilju Meelelahutus Koomiks Sudoku

Algab ministrite vägikaikavedu

5 min lugemist
Rahandusminister Martin Helme ­sõnul plaanitakse laenuraha edas­pidigi eraldada riigi jooksvateks ­kulutusteks. FOTO: Tairo Lutter

Tänasel valitsuse kabinetiistungil hakkab valitsus arutama nii järgmise aasta riigi­eel­­arvet kui ka koroo­nakriisi tõttu kevadest sügisesse nihkunud järgmise ­nelja aasta riigi eelarve­strateegiat.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Et majandusprognoos jõuab ministrite ette ametlikult täna, ei soovinud rahandusminister Martin Helme (EKRE) täpseid arve päev varem avaldada. Küll aga tõi ta esile mõne tähelepaneku. Näiteks selle, et majanduslangus ja tööpuuduse kasv on Eestis kevadel ennustatust väiksemad. Samas on SKT märgatavalt kahanenud.

«SKT on muidugi kukkunud ja laias laastus kaotab meie prognoosi järgi Eesti n-ö kaks aastast kasvu,» lisas Helme. See võib tähendada, et meie majanduse maht langeb tänavu umbes paari aasta tagusele tasemele. Just see rahaline kaotus annab Helme sõnul tunda kõigis plaanitavates eelarve­tegevustes. «Vastavalt sellele väheneb ka tööhõive, palgamaksmine, maksulaekumine ja kõik muu,» loetles Helme.

02.09.2020 04.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto