Algab ministrite vägikaikavedu

Rahandusminister Martin Helme ­sõnul plaanitakse laenuraha edas­pidigi eraldada riigi jooksvateks ­kulutusteks. FOTO: Tairo Lutter

Tänasel valitsuse kabinetiistungil hakkab valitsus arutama nii järgmise aasta riigi­eel­­arvet kui ka koroo­nakriisi tõttu kevadest sügisesse nihkunud järgmise ­nelja aasta riigi eelarve­strateegiat.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Et majandusprognoos jõuab ministrite ette ametlikult täna, ei soovinud rahandusminister Martin Helme (EKRE) täpseid arve päev varem avaldada. Küll aga tõi ta esile mõne tähelepaneku. Näiteks selle, et majanduslangus ja tööpuuduse kasv on Eestis kevadel ennustatust väiksemad. Samas on SKT märgatavalt kahanenud.

«SKT on muidugi kukkunud ja laias laastus kaotab meie prognoosi järgi Eesti n-ö kaks aastast kasvu,» lisas Helme. See võib tähendada, et meie majanduse maht langeb tänavu umbes paari aasta tagusele tasemele. Just see rahaline kaotus annab Helme sõnul tunda kõigis plaanitavates eelarve­tegevustes. «Vastavalt sellele väheneb ka tööhõive, palgamaksmine, maksulaekumine ja kõik muu,» loetles Helme.

02.09.2020 04.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto