Sisukord
Arvamus
Tänane leht
03.09.2020
Eesti Läti piir võib eestlastele koroonaviiruse leviku tõttu sulguda (8) Tallinnast on saamas uus murelaps (9) Algab ministrite vägikaikavedu (15) Eesti lühiuudised Kinoäri hiigeltehing sündis vaid paari nädalaga (5) Madise: alkoholimüügi piirangud polnud õiguspärased (11) Majandus Tallinki kärped võivad lüüa iga kolmandat (1) Majanduse lühiuudised Välismaa Ligi pooli pagulaslapsi ohustab harimatus Välismaa lühiuudised Arktika jääkilp sulab iga nurga alt rekordilise kiirusega (10) Arvamus Juhtkiri: koroonaajastu eelarve Mihkel Kunnus: silmakirjalik hukkamõist (35) Ingmar Roos: rutakalt liikvele lükatud rong – reisisiht teadmata (9) Tõnis Palts: Isamaa olgu isamaaline (36) Tiit Tammaru: otsekoheselt distantsõppest (4) Erkki Koort: «Mordori silm» Valgevene kohal (3) Erkki Koort: Valgevene on Munamäele lähemal kui Tallinn (3) Erkki Koort: mis saab siis, kui Trump kaotab? (26) Kultuur Sellel vaikimisel on mitu korrust Kirjandus tulvab Tallinnas laupäeval tänavale Sport Eestlased aitavad Neuville’i kodurallit korraldada Kas Kalev/Cramo pääseb Krasnodari? Kolmandasse ringi jõudnud Kontaveit: tunnen end väljakul väga hästi! Maa Elu Üleskutse: näidake oma saaki! Päev põllumehega: vilja kuivatamine, emiste seemendamine ja deltaplaanid August üllatas mesinikke ootamatu saagilisaga Mulk kuivatas pudru taskupäraseks näksiks Parima mahetoote hindamisel loeb maitse, pakend ja turundus Arvamusplats: kas veganlus säästab keskkonda? Mis siis ikkagi on vananaistesuvi? Pikaninapuu mahl äratab erksaks Aedkoriandrit võib külvata sügiselgi Aeg tegutseda kevadise lilleilu nimel Ürgse järve põhi kosutab köögivilju Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tiit Tammaru: otsekoheselt distantsõppest

2 min lugemist
  • Koroonakevad näitas ära koolide tugevad ja nõrgad küljed
  • Vastutus õpetamise eest läks ebaproportsionaalselt lapsevanemale
  • Määravaks osutusid koolide kasutada olnud tugisüsteemid
Lapsed kodus distantsõppel. FOTO: Vladislav Musakko

Praeguseks on kevadisest distantsõppest veidi aega möödas ja suvi on andnud loodetavasti ka arutust. Vahendan oma mõtteid lapsevanemana ühe Tartu kooli näite taustal, kus minu tütar käib esimeses kooliastmes, kirjutab Eesti Kutsekoolispordi Liidu peasekretär ja vabakutseline koolitaja Tiit Tammaru.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

12. märtsil, kui eriolukord välja kuulutati, võis mõte perega koos kodus tööd teha ja õppida tunduda suurepärasena. Mina lapsevanemana kuulusin nende hulka, kes käis suurema osa ajast reaalselt ka tööl. Aga mis siis juhtus meie peres ja koolis? Algul oli mõned päevad mõtete kogumise aega. Ja siis hakkasid ilmsiks tulema kooli juhtkonna ja õpetajate tugevused ja nõrkused. Innovatiivsed õpetajad asusid kasutama neile mugavaid veebikanaleid, mida sai ühtäkki jube palju, ja 12-aastasel lapsel oli väga keeruline orienteeruda.

Osa õpetajaid lülitas ennast kahjuks sisuliselt välja. Paremal juhul vahendati kodutöid, aga õpetamist kui sellist ei toimunud. Jäi lootus, et esimesest šokist üle saades olukord paraneb. Paljudes koolides nii ka läks. Paremini läks kindlasti seal, kus juhtkond oli tugevaks toeks ja aitas läbi tugisüsteemide oma õpetajaid, lapsi ja lapsevanemaid. On ka näiteid, kus kontroll distantsõppe üle sisuliselt puudus ja lasti olukorral isevooluteed minna.

02.09.2020 04.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto