T, 26.09.2023

Kolmandasse ringi jõudnud Kontaveit: tunnen end väljakul väga hästi!

Ville Arike
, reporter
Facebook
Comments
Anett Kontaveit on USA lahtisi hästi alustanud.   FOTO: Matthew Stockman / afp / Scanpix
Anett Kontaveit on USA lahtisi hästi alustanud. FOTO: Matthew Stockman / afp / Scanpix Foto: MATTHEW STOCKMAN/AFP/Scanpix

New Yorgis jätkuvatel USA lahtistel tennisemeistrivõistlustel sammuvad eestlannad võidult võidule. Väljakul käiakse vaheldumisi, eile alistas Anett Kontaveit Kaja Juvani 6:4, 6:1 ning teisipäeval Kaia Kanepi Katerina Siniakova 6:1, 6:2.

Kontaveit on jõudnud juba kolmandasse, Kanepi teise ringi. Kontaveit võitis 19-aastase Sloveenia tõusva tähe Juvaniga kohtudes kolm geimi väga kiirelt ja tundus, et mänguks üldse ei lähe. Seejärel aga sai ka maailma edetabelis 113. kohal asuv vastane mängu sisse, jõudis viiginigi ja andis kõva lahingu. Teine sett oli tasavägisem, kui seis näitas.

Kontaveit ütles Postimehele antud intervjuus, et hommik oli New Yorgis vihmane, õhuniiskus mängu ajal väga suur ja seetõttu ei lennanud pall tavapärase kiirusega. «Teises setis tundus vahepeal, et reket lendab käest ära! Tegemist oli raske vastasega, kes mängis vahepeal väga häid punkte ja tegutses kaitses väga hästi. Mõnegi punkti korral tuli pall nii-öelda mitmel korral ära lüüa,» rääkis Kontaveit.

Ta kiitis, et üldises plaanis tunneb end väljakul väga hästi, seda juba samas võistluspaigas eelmisel nädalal toimunud Cincinnati turniirist saati. «Täna oli paarist geimist kahju. Kui vastane sai minu vea pealt seisul 3:1 murde kätte, lisas see talle indu ja ta hakkas paremini mängima. Oleksin esimeses setis võinud asuda juhtima 4:0 ja seti võita 6:3 – need geimid jäid kätte saamata. Ent tulin neist olukordadest ilusti välja,» hindas Kontaveit.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles