Sisukord
Arter
Tänane leht
05.09.2020
Eesti Reinsalu Läti kriitikast: Eesti ei ole rikkunud Balti mulli reegleid (2) Karantiini jäänu võib saada kõne politseilt (2) Eesti lühiuudised Eesti loob süljepõhist koroonatesti meedikute leige huvi kiuste (4) Reps: viiruse tõttu me lõplikult ühtegi kooli ei sulge Kohvikupidaja süüdistab linnaosa alatuses (1) Autoromud raiskavad hinnalist tänavaruumi Legendaarne Toronto Eesti Maja müüdi maha (2) Majandus Haritud inimesed on ka paremad investorid (1) Miks aktsiajagamine põhjustab hinnarallit? (1) Üleilmsed börsid edukad, aga Mari august niru Välismaa Venemaa kiirustab vaktsiinivõidule (1) Välismaa lühiuudised Punkerdamisäri kasv ähvardab pingviine välja suretada KOMMENTAAR ⟩ Musta kulla lummus räsib Saudi Araabia majandust (5) Arvamus Jukka Mallinen: Soome ja Eesti on infosõjas üks võitluspaar (6) Juhtkiri: ei saa me läbi Lätita (2) Marica Lillemets: valimisteks joondu, valvel! (3) Klausliga hoiatus Läänemere valitsejalt Veel üks saak Vargamäe põllult Ärka! See toimub päriselt Kogemused ja maine Sport «Olen kuulnud küll, et siia tuuakse rohkem politseinikke, aga eks ole näha, kas nad meid kätte saavad.» Lennukas ralli muudab sõitjad ettevaatlikuks Ott Tänak oli avakatsel kolmas Spordi lühiuudised PM Rally Estonial ⟩ Kiiruskatsete ettevalmistaja pidi murdma maaomanike vastuseisu (1) Ronaldo ründepartner võib Sorga ründehierarhias tahapoole puksida Merendus Merenduse lühiuudised Koroonahirm seiskas piiriülese merematkamise AK Jukka Mallinen: Soome ja Eesti on infosõjas üks võitluspaar (6) Vladimir Sazonov: Covid-19 ja russofoobia – Kremli infosõja relvad (9) Sirje Kiini essee: vajame väärikuse väärtustamist (19) EKI keelekool: prügi sünonüümid Tarmo Soomere: teadlaste argumendid lammutavad puidu põletamist soosivat maksumüüri (32) Krista Fischer: kas koroonaviirus on tõepoolest kaasa toonud «salapäraseid lisasurmasid»? (11) Eesti teatri murrang või murdumine? Digikultuur. Digikihiline muuseum Ray Bradbury nostalgia-karneval Vikerkaar loeb. Atwoodi düstoopia teine tulemine Ükskord jõulupoiss, alati jõulupoiss ehk Macaulay Culkin 40 Nädala plaat: Manna ei anna alla Juurikas. Ma viskan su ära Juurikas. Ralli paneb Lõuna-Eesti elama! Arter Raul Vaiksoo: on suur rumalus siduda kunsti või loomet poliitikaga (18) «Rakett 69» võitja: niisama elul järel lohisemine ei ole mingi elu Ootamatult ränk ööpäev lõi sitke eesti mehe jalust (2) Koduarestis maailmarändurid ihkavad teele Võsastunud Kubja-Mardi talust sai lilleaiaga filmitalu Üleilmne kohvihitt: vahuks klopitud kohv Rally Estonia linnakatse: võita on vähe, kaotada nii palju Soome paaditootja XO uudismudel 260 Cabin ootab sügistorme ja jääd Muinasjutust kuub, klaasist kleit ja kantavad košmaarid (4) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Võsastunud Kubja-Mardi talust sai lilleaiaga filmitalu

5 min lugemist
Oma kätega rajatud õitemeres lilleaed pakub rõõmu ning rahuldust filmitalu pererahvale EvaToomele ja Rao Heidmetsale.   FOTO: Eero Vabamägi

Animamees Rao Heidmets ja ta filoloogist kaasa Eva Toome rajasid Palamulla külla filmitalu, kus nad elavad tavapärast töist maaelu – peavad aeda ja mesilasi – ja õpetavad samas igas vanuses huvilisi filme tegema.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Paiga avastas Rao Heidmets ajalehest Kuldne Börs, kus oli üllitatud Kubja-Mardi talu müügikuulutus. Ta küsis hinda ja aadressi ning sõitis kohale.

«Talv oli toona, paarkümmend aastat tagasi, lumerikas. Hindasin olukorda sissesõiduteelt, lähemale ei hakanud sumpama, pealegi oli kogu aed paksus võsas, majal pool katust ja korsten sisse kukkunud. Aga mind kõnetasid uhkete võradega suured puud ning mõtlesin, et äkki on ikka äge koht. Ja kevadel selgus, et ongi äge,» meenutab Rao Heidmets, kes oli enne seda pikka aega otsinud talu mere äärde. Neid ju pakuti küll, aga väärt majad olid poole kallimad kui noorel kineastil raha.

Koos Kubja-Mardi uute omanikega rõõmustas ka Palamulla küla rahvas, et vähemasti selle talu korstnast hakkab suitsu tulema. Selleni kulus aga veel veidi aega, sest esimesel aastal tegelesid Rao ja Eva põhiliselt võsa raiumisega, tuppa eriti jõutudki.

«Meil oli algul siin hooviski mõnus olla – hommikul tulime ja õhtul hilja läksime Tallinna tagasi,» mainib Rao.

Maja oli kümme aastat tühjalt seisnud, rõske ja hakkas vaikselt lagunema. Kõigepealt asusid nad krunti korrastama ja võsa tampides avastasid iga päev midagi huvitavat: näe, õunapuu, veel teinegi, siis pirnipuu. Kaev ka!

«Siin laiutas pihlenelas – õitsedes on ta ilus oma natuke angervaksa moodi õitega, aga muidu väga pealetükkiv põõsas. Maja ja aeda pihtenelapadrikust puhastades avastasime maa seest suured kivid, mida me ei jaksanud välja tõsta, ja nende kivide ümber rajasingi lillepeenrad,» selgitab Eva Toome muljet avaldavale õitemerele osutades.

04.09.2020 07.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto