Sisukord
Kultuur
Tänane leht
04.09.2020
Eesti Yana Toom: inimesed ootavad Narvas võimuvahetust (7) Eesti lühiuudised Ivo Juurvee: Novitšokiga mürgitamine on päris keerukas Valitsus hakkab läbi vaidlema haigushüvitise maksmise skeemi Muusikaelu­ tulevik paistab tulutu ja ebamäärane HOIA on jõudnud 80 000 inimese telefoni Martin Hallik mõisteti kuriteosüüdistuses õigeks (1) TÜ kliinikumi juhiks saab Priit Perens Majandus Endover: tuhandeeurose palgaga saab endale uusarendust lubada küll (17) Majanduse lühiuudised Jaapani investorid on mures – mis saab abenoomikast? Välismaa Novitšok survestab Euroopat (3) Välismaa lühiuudised Slovaki ajakirjaniku mõrvas süüdistatu mõisteti õigeks Arvamus Juhtkiri: Novitšok ootab vastust (10) Henry Lääne: ralli - ootamatu, aga mitte ime Kristjan Pulk, Maaja Vadi: kiired otsused ning tasapisi taipamine (1) Maarja Tinn: eestlaste ühisosa otsides (7) Indrek Aarna: vesinik pole võluvits (3) Lugejakiri: arusaamatu salastamine (1) Tsipe Aavik: põllumajandusmaastikke ohustab elurikkuse kadumine Rein Kuresoo: suitsupääsukesed rukkilillede vahele (5) Eneli Viik: kas Eesti põllumajanduskeskkonna toetustega alad soosivad kimalasi? Jaanus Elts: põllulindude arvukus kahaneb kiiresti Kultuur EFTA 2020: kus on raha, sinna läheb ka auhind Loomeinimeste ebakindel elu: näitus oma koha otsimisest Sport Spordi lühiuudised Teises setis lagunenud Kanepi: jäin surve alla, kuna serv ei õnnestunud PM Rally Estonial ⟩ MM-sari jõuab Eestis tähiseni, milleks kulus 47 aastat EOK rahajagamine tekitas kergejõustikuringkonnas pahameelt PM Rally Estonial ⟩ Tänak on kindel, et näiline eelis ei anna talle edu: seis peaks olema võrdne PM Rally Estonial ⟩ Asjaajamise rägastik tõelisi Soome rallifänne ei heiduta PM Rally Estonial ⟩ Kas Rovanperä suudab Tänakut survestada, nagu ütles Mäkinen? «Ma pole selles nii kindel.» Tartu Natuke rallit jõuab nädalavahetusel ka kesklinna Kliinikumi uue juhi sõela läbis ekspankur Priit Perens Tartu lühiuudised Tuumajaam Tartusse? Volikogu esimees kutsub tuumaenergia poolt meelt avaldama (11) Linnavolikogu naaseb ülikooli raamatu­kokku Remonditud kontserdimaja täidavad elamused Risto Joost lahendas suure dilemma Heiki Lill: miks ehitaja ehitada ei taha? Peeter Olesk: kuidas sinu poole pöörduda? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Loomeinimeste ebakindel elu: näitus oma koha otsimisest

3 min lugemist
Laura Põllu ja Piret Karro näitus "Ajan nahka" Vaal galeriis. FOTO: Eero Vabamaegi/Postimees

Piret Karro ja Laura Põllu paarisnäitus «Ajan nahka» Vaal Galeriis keskendub loomeinimeste prekaarsele ja ebakindlale töökorraldusele. Näituse teema on eriti päevakajaline ajal, mil eriolukord keeras paljude projektipõhiselt tegutsevate loovisikute tööplaanid pea peale.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tõsi on see, et projektipõhiselt töötavate inimeste jaoks on ebaregulaarsed sissetulekud igapäevane reaalsus, aga see ei tähenda, et neid ei planeerita honoraride ja muude sissetulekuallikate näol ette. Prekaarsetest töötingimustest tulenev majanduslik ebakindlus võib muutuda kiiresti kriitiliseks, kui üle maailma suletakse järsku piirid ning tekib sügav teadmatus, mida tulevik toob.

Autorid ise viibisid selle näituse ettevalmistamise perioodil mõlemad välismaal – Karro Budapestis ning Põld Viinis. Näitust «Ajan nahka» on võimalik vaadelda kevadisest eriolukorrast lähtuvalt, kui Karro ja Põld koostööd alustasid ning näituse kontseptsiooni kokku panid, kuid nad lahkavad näitusesaalis ka selliseid loovisikute tööalaseid ja isiklikke kitsaskohti, mis olid relevantsed ka enne ning on seda ka pärast koroonakriisijärgset maailma.

03.09.2020 05.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto