Sisukord
Sport
Tänane leht
05.09.2020
Eesti Reinsalu Läti kriitikast: Eesti ei ole rikkunud Balti mulli reegleid (2) Karantiini jäänu võib saada kõne politseilt (2) Eesti lühiuudised Eesti loob süljepõhist koroonatesti meedikute leige huvi kiuste (4) Reps: viiruse tõttu me lõplikult ühtegi kooli ei sulge Kohvikupidaja süüdistab linnaosa alatuses (1) Autoromud raiskavad hinnalist tänavaruumi Legendaarne Toronto Eesti Maja müüdi maha (2) Majandus Haritud inimesed on ka paremad investorid (1) Miks aktsiajagamine põhjustab hinnarallit? (1) Üleilmsed börsid edukad, aga Mari august niru Välismaa Venemaa kiirustab vaktsiinivõidule (1) Välismaa lühiuudised Punkerdamisäri kasv ähvardab pingviine välja suretada KOMMENTAAR ⟩ Musta kulla lummus räsib Saudi Araabia majandust (5) Arvamus Jukka Mallinen: Soome ja Eesti on infosõjas üks võitluspaar (6) Juhtkiri: ei saa me läbi Lätita (2) Marica Lillemets: valimisteks joondu, valvel! (3) Klausliga hoiatus Läänemere valitsejalt Veel üks saak Vargamäe põllult Ärka! See toimub päriselt Kogemused ja maine Sport «Olen kuulnud küll, et siia tuuakse rohkem politseinikke, aga eks ole näha, kas nad meid kätte saavad.» Lennukas ralli muudab sõitjad ettevaatlikuks Ott Tänak oli avakatsel kolmas Spordi lühiuudised PM Rally Estonial ⟩ Kiiruskatsete ettevalmistaja pidi murdma maaomanike vastuseisu (1) Ronaldo ründepartner võib Sorga ründehierarhias tahapoole puksida Merendus Merenduse lühiuudised Koroonahirm seiskas piiriülese merematkamise AK Jukka Mallinen: Soome ja Eesti on infosõjas üks võitluspaar (6) Vladimir Sazonov: Covid-19 ja russofoobia – Kremli infosõja relvad (9) Sirje Kiini essee: vajame väärikuse väärtustamist (19) EKI keelekool: prügi sünonüümid Tarmo Soomere: teadlaste argumendid lammutavad puidu põletamist soosivat maksumüüri (32) Krista Fischer: kas koroonaviirus on tõepoolest kaasa toonud «salapäraseid lisasurmasid»? (11) Eesti teatri murrang või murdumine? Digikultuur. Digikihiline muuseum Ray Bradbury nostalgia-karneval Vikerkaar loeb. Atwoodi düstoopia teine tulemine Ükskord jõulupoiss, alati jõulupoiss ehk Macaulay Culkin 40 Nädala plaat: Manna ei anna alla Juurikas. Ma viskan su ära Juurikas. Ralli paneb Lõuna-Eesti elama! Arter Raul Vaiksoo: on suur rumalus siduda kunsti või loomet poliitikaga (18) «Rakett 69» võitja: niisama elul järel lohisemine ei ole mingi elu Ootamatult ränk ööpäev lõi sitke eesti mehe jalust (2) Koduarestis maailmarändurid ihkavad teele Võsastunud Kubja-Mardi talust sai lilleaiaga filmitalu Üleilmne kohvihitt: vahuks klopitud kohv Rally Estonia linnakatse: võita on vähe, kaotada nii palju Soome paaditootja XO uudismudel 260 Cabin ootab sügistorme ja jääd Muinasjutust kuub, klaasist kleit ja kantavad košmaarid (4) Meelelahutus Koomiks Sudoku

«Olen kuulnud küll, et siia tuuakse rohkem politseinikke, aga eks ole näha, kas nad meid kätte saavad.»

3 min lugemist
Külamehed Vambola Spiegel (esiplaanil) ja Tarmo Kirs plaanivad kiiruskatseid vaatama minna metsatuka seest, mööda oma vana rada.  FOTO: Margus Ansu

Rally Estonia kiiruskatsete rada kulgeb mööda mitmetest Lõuna-Eesti taludest. Kohalikele elanikele on juurdepääs oma maatükile lubatud, samuti saavad külla tulla eelregistreeritud inimesed. Masinate mürisemisest ja suurest avalikust huvist ei päästa talupidajaid aga miski. Mõnes talus oodatakse rallit nii väga, et hoovi peale on tervele suguvõsale istekohad valmis pandud. Samas leidub ka üksikuid asju, mis valmistavad muret.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Näiteks ütleb Vambola Spiegel, kellele lähim kiiruskatse sõidetakse Pasamäel, et vaid asfalttee puudumine teeb meele mõrkjaks. «Muidu võiks ju loota, et ka meie juurde tuleb kunagi kruusatee asemel asfalt, aga kuna tegemist on rallirajaga, elame ilmselt tolmupilves edasi,» kostab ta. Suures plaanis on Spiegel ja teised külamehed nädalavahetuse osas elevil. Lepiku talu peremees on ka ise varem rallit sõitnud, küll aga veoautodega, kus kiirused on küündinud ligi 140 km/h.

Rally Estonia pole kohalike siiani häirinud ja mehed plaanivad katseid vaatama minna, aga rallipassita. «Ma peaks peast haige või raha peale vihane olema, kui elan ise siinsamas, aga ikka passi ostan,» ütleb Spiegel.

04.09.2020 07.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto