P, 2.10.2022

«Olen kuulnud küll, et siia tuuakse rohkem politseinikke, aga eks ole näha, kas nad meid kätte saavad.»

Lenel Karu
«Olen kuulnud küll, et siia tuuakse rohkem politseinikke, aga eks ole näha, kas nad meid kätte saavad.»
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Külamehed Vambola Spiegel (esiplaanil) ja Tarmo Kirs plaanivad kiiruskatseid vaatama minna metsatuka seest, mööda oma vana rada. 
Külamehed Vambola Spiegel (esiplaanil) ja Tarmo Kirs plaanivad kiiruskatseid vaatama minna metsatuka seest, mööda oma vana rada. Foto: Margus Ansu

Rally Estonia kiiruskatsete rada kulgeb mööda mitmetest Lõuna-Eesti taludest. Kohalikele elanikele on juurdepääs oma maatükile lubatud, samuti saavad külla tulla eelregistreeritud inimesed. Masinate mürisemisest ja suurest avalikust huvist ei päästa talupidajaid aga miski. Mõnes talus oodatakse rallit nii väga, et hoovi peale on tervele suguvõsale istekohad valmis pandud. Samas leidub ka üksikuid asju, mis valmistavad muret.

Näiteks ütleb Vambola Spiegel, kellele lähim kiiruskatse sõidetakse Pasamäel, et vaid asfalttee puudumine teeb meele mõrkjaks. «Muidu võiks ju loota, et ka meie juurde tuleb kunagi kruusatee asemel asfalt, aga kuna tegemist on rallirajaga, elame ilmselt tolmupilves edasi,» kostab ta. Suures plaanis on Spiegel ja teised külamehed nädalavahetuse osas elevil. Lepiku talu peremees on ka ise varem rallit sõitnud, küll aga veoautodega, kus kiirused on küündinud ligi 140 km/h.

Rally Estonia pole kohalike siiani häirinud ja mehed plaanivad katseid vaatama minna, aga rallipassita. «Ma peaks peast haige või raha peale vihane olema, kui elan ise siinsamas, aga ikka passi ostan,» ütleb Spiegel.

Märksõnad
Tagasi üles