Sisukord
Majandus
Tänane leht
05.09.2020
Eesti Reinsalu Läti kriitikast: Eesti ei ole rikkunud Balti mulli reegleid (2) Karantiini jäänu võib saada kõne politseilt (2) Eesti lühiuudised Eesti loob süljepõhist koroonatesti meedikute leige huvi kiuste (4) Reps: viiruse tõttu me lõplikult ühtegi kooli ei sulge Kohvikupidaja süüdistab linnaosa alatuses (1) Autoromud raiskavad hinnalist tänavaruumi Legendaarne Toronto Eesti Maja müüdi maha (2) Majandus Haritud inimesed on ka paremad investorid (1) Miks aktsiajagamine põhjustab hinnarallit? (1) Üleilmsed börsid edukad, aga Mari august niru Välismaa Venemaa kiirustab vaktsiinivõidule (1) Välismaa lühiuudised Punkerdamisäri kasv ähvardab pingviine välja suretada KOMMENTAAR ⟩ Musta kulla lummus räsib Saudi Araabia majandust (5) Arvamus Jukka Mallinen: Soome ja Eesti on infosõjas üks võitluspaar (6) Juhtkiri: ei saa me läbi Lätita (2) Marica Lillemets: valimisteks joondu, valvel! (3) Klausliga hoiatus Läänemere valitsejalt Veel üks saak Vargamäe põllult Ärka! See toimub päriselt Kogemused ja maine Sport «Olen kuulnud küll, et siia tuuakse rohkem politseinikke, aga eks ole näha, kas nad meid kätte saavad.» Lennukas ralli muudab sõitjad ettevaatlikuks Ott Tänak oli avakatsel kolmas Spordi lühiuudised PM Rally Estonial ⟩ Kiiruskatsete ettevalmistaja pidi murdma maaomanike vastuseisu (1) Ronaldo ründepartner võib Sorga ründehierarhias tahapoole puksida Merendus Merenduse lühiuudised Koroonahirm seiskas piiriülese merematkamise AK Jukka Mallinen: Soome ja Eesti on infosõjas üks võitluspaar (6) Vladimir Sazonov: Covid-19 ja russofoobia – Kremli infosõja relvad (9) Sirje Kiini essee: vajame väärikuse väärtustamist (19) EKI keelekool: prügi sünonüümid Tarmo Soomere: teadlaste argumendid lammutavad puidu põletamist soosivat maksumüüri (32) Krista Fischer: kas koroonaviirus on tõepoolest kaasa toonud «salapäraseid lisasurmasid»? (11) Eesti teatri murrang või murdumine? Digikultuur. Digikihiline muuseum Ray Bradbury nostalgia-karneval Vikerkaar loeb. Atwoodi düstoopia teine tulemine Ükskord jõulupoiss, alati jõulupoiss ehk Macaulay Culkin 40 Nädala plaat: Manna ei anna alla Juurikas. Ma viskan su ära Juurikas. Ralli paneb Lõuna-Eesti elama! Arter Raul Vaiksoo: on suur rumalus siduda kunsti või loomet poliitikaga (18) «Rakett 69» võitja: niisama elul järel lohisemine ei ole mingi elu Ootamatult ränk ööpäev lõi sitke eesti mehe jalust (2) Koduarestis maailmarändurid ihkavad teele Võsastunud Kubja-Mardi talust sai lilleaiaga filmitalu Üleilmne kohvihitt: vahuks klopitud kohv Rally Estonia linnakatse: võita on vähe, kaotada nii palju Soome paaditootja XO uudismudel 260 Cabin ootab sügistorme ja jääd Muinasjutust kuub, klaasist kleit ja kantavad košmaarid (4) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Koroonahirm seiskas piiriülese merematkamise

3 min lugemist
Päike EST555 üksi Visby sadamas.  FOTO: Arvi Kink

Sadamates kehtivate piirangute ja üleilmse reisimise ebamäärase tuleviku tõttu katkestas ettevõtjast purjetaja Arvi Kink oma augusti alguses alustatud ümbermaailmareisi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Nelja nädalaga purjetas Kink läbi seitsme riigi vete, käis kümnes sadamas ega pääsenud kuskil koroonaga seotud sekeldustest. Saksamaast kaugemale rändur seekord ei jõudnud, kuid ka kodusel Läänemerel on olukord tema sõnul tundmatuseni muutunud. Poola, Saksa, Taani ja Rootsi sadamates oli Kingu jaht Päike EST555 sageli ainus. Rohkem kui kümne aasta jooksul kapten Mati Sepa meeskonnas Läänemere risti-põiki läbi triikinud võistluspurjetajale oli üksi sadamas seismine uus kogemus. Kogu reisi jooksul nägi Kink silmapiiril vaid nelja-viit purje ning üksikuid sadamates ööbivaid aluseid. Kaubalaevu näitas AIS-ekraan endiselt, kuid purjekad ja ristluslaevad olid merelt kadunud.

«Koroonamasendusega kaasas käiv bürokraatia on tapnud hobipurjetajate reisihuvi,» kommenteeris Kink. Otsuse maailmareis pooleli jätta tegi ta Saksamaal Rügeni saare Sassnitzi sadamas. Määravaks said ees ootavate riikide piirangute ja karantiininõuete prognoosimatus ning lennuliikluse taastumise selgusetus.

Purjetaja ise koroonasse nakatumist ei karda, kuna põdes haiguse juba varem läbi ega ole ka teistele ohtlik. Koroonaviiruse antikehade taseme kohta oli tal kaasas labori ametlik ingliskeelne tõend.

04.09.2020 07.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto