Sisukord
Välisuudised
Tänane leht
05.09.2020
Eesti Reinsalu Läti kriitikast: Eesti ei ole rikkunud Balti mulli reegleid (2) Karantiini jäänu võib saada kõne politseilt (2) Eesti lühiuudised Eesti loob süljepõhist koroonatesti meedikute leige huvi kiuste (4) Reps: viiruse tõttu me lõplikult ühtegi kooli ei sulge Kohvikupidaja süüdistab linnaosa alatuses (1) Autoromud raiskavad hinnalist tänavaruumi Legendaarne Toronto Eesti Maja müüdi maha (2) Majandus Haritud inimesed on ka paremad investorid (1) Miks aktsiajagamine põhjustab hinnarallit? (1) Üleilmsed börsid edukad, aga Mari august niru Välismaa Venemaa kiirustab vaktsiinivõidule (1) Välismaa lühiuudised Punkerdamisäri kasv ähvardab pingviine välja suretada KOMMENTAAR ⟩ Musta kulla lummus räsib Saudi Araabia majandust (5) Arvamus Jukka Mallinen: Soome ja Eesti on infosõjas üks võitluspaar (6) Juhtkiri: ei saa me läbi Lätita (2) Marica Lillemets: valimisteks joondu, valvel! (3) Klausliga hoiatus Läänemere valitsejalt Veel üks saak Vargamäe põllult Ärka! See toimub päriselt Kogemused ja maine Sport «Olen kuulnud küll, et siia tuuakse rohkem politseinikke, aga eks ole näha, kas nad meid kätte saavad.» Lennukas ralli muudab sõitjad ettevaatlikuks Ott Tänak oli avakatsel kolmas Spordi lühiuudised PM Rally Estonial ⟩ Kiiruskatsete ettevalmistaja pidi murdma maaomanike vastuseisu (1) Ronaldo ründepartner võib Sorga ründehierarhias tahapoole puksida Merendus Merenduse lühiuudised Koroonahirm seiskas piiriülese merematkamise AK Jukka Mallinen: Soome ja Eesti on infosõjas üks võitluspaar (6) Vladimir Sazonov: Covid-19 ja russofoobia – Kremli infosõja relvad (9) Sirje Kiini essee: vajame väärikuse väärtustamist (19) EKI keelekool: prügi sünonüümid Tarmo Soomere: teadlaste argumendid lammutavad puidu põletamist soosivat maksumüüri (32) Krista Fischer: kas koroonaviirus on tõepoolest kaasa toonud «salapäraseid lisasurmasid»? (11) Eesti teatri murrang või murdumine? Digikultuur. Digikihiline muuseum Ray Bradbury nostalgia-karneval Vikerkaar loeb. Atwoodi düstoopia teine tulemine Ükskord jõulupoiss, alati jõulupoiss ehk Macaulay Culkin 40 Nädala plaat: Manna ei anna alla Juurikas. Ma viskan su ära Juurikas. Ralli paneb Lõuna-Eesti elama! Arter Raul Vaiksoo: on suur rumalus siduda kunsti või loomet poliitikaga (18) «Rakett 69» võitja: niisama elul järel lohisemine ei ole mingi elu Ootamatult ränk ööpäev lõi sitke eesti mehe jalust (2) Koduarestis maailmarändurid ihkavad teele Võsastunud Kubja-Mardi talust sai lilleaiaga filmitalu Üleilmne kohvihitt: vahuks klopitud kohv Rally Estonia linnakatse: võita on vähe, kaotada nii palju Soome paaditootja XO uudismudel 260 Cabin ootab sügistorme ja jääd Muinasjutust kuub, klaasist kleit ja kantavad košmaarid (4) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Venemaa kiirustab vaktsiinivõidule

5 min lugemist
  • Venemaa vaktsiinikandidaat sai riigi heakskiidu ilma kõiki katseid läbimata.
  • Sputnik V masstestimise algus on planeeritud oktoobrisse.
  • Ametkonnad on jaganud vastukäivat informatsiooni selle kättesaadavuse kohta.
  • Vene vaktsiinikandidaati soovib üle 20 riigi, mitu välisriiki osaleb testimises.
Sputnik V saabus Moskva 2. polikliinikusse eile, 4. septembril. FOTO: Stanislav Krasilnikov / TASS / Scanpix FOTO: Stanislav Krasilnikov/TASS/Scanpix

Venemaa andis heakskiidu Covid-19 vaktsiinile Sputnik V hoolimata sellest, et vaktsiinikandidaat jõuab viimasesse katsefaasi alles järgmisel kuul.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Vaktsiini arendamist rahastava Vene otseinvesteeringute fondi (RDIF) juhataja Kirill Dmitrijev teatas plaanist Sputnik V tootmisse paisata juba augustis. Seni on Sputnik V arendamisega tegelev Gamaleja instituut korraldanud katseid mõnekümne inimese peal, mis on piisav, et vastata vaktsiinikatsete esimese faasi, äärmisel juhul teise faasi kriteeriumitele.

Vaktsiinile riikliku heakskiidu andmine kolm-neli kuud pärast uurimise algust ja enne kolmanda faasi alustamist on selgelt ennatlik.

«Sama tüüpi vaktsiinikandidaadid, mida teevad Euroopa, Ameerika või Hiina firmad, on palju kaugemates katsefaasides ja neid ei ole keegi veel vaktsiinideks nimetanud. Need on endiselt – ja korrektselt – nimetuse vaktsiinikandidaadid all,» märkis Tartu Ülikooli rakendusviroloogia professor Andres Merits Postimehele.

04.09.2020 07.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto