Üleilmsed börsid edukad, aga Mari august niru

Mari august 2020 FOTO: Pm

Vaatan oma portfelli käekäiku augustis ja olen taas veidi nõutu. Uudistekanalitest saan teada, et august oli maailma aktsiaturgudel erakordselt edukas. Arenenud riikide indeks ­MCSI World tõusis kuuga 6,6 protsenti. Selle näitaja põhjal on tegu aktsiaturu parima augustiga alates 1986. aastast. Ärme unusta, et august kuulub nende suvekuude hulka, kus harilikul aastal pigem ei toimu börsidel suurt midagi head.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Aga kiikan ma siis oma tulemust ja näen 0,2-protsendilist langust. Kehv? Esmapilgul tundub küll. Samas tekib portfelli koosseisu vaadates tunne, et ehk sai veel isegi enam-vähem häid asju nopitud. Väärtpaberite geograafilist jaotust arvestades nimelt.

Minu väärtpaberitest on suur osa ju Tallinna börsilt. Kaheksa positsiooni 14st isegi. Praeguselt turuväärtuselt on olukord siiski omajagu tasakaalustatum, 39 protsenti portfellist pärineb siinselt väärtpaberiturult. Ostuhindu vaadates oli see osakaal millalgi suuremgi, aga kuigi mu portfell on omadega plussis, on peale Tallinna Sadama kõik siinsed aktsiad ostuhinnaga võrreldes miinuses.

04.09.2020 07.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto