Sisukord
Majandus
Tänane leht
05.09.2020
Eesti Reinsalu Läti kriitikast: Eesti ei ole rikkunud Balti mulli reegleid (2) Karantiini jäänu võib saada kõne politseilt (2) Eesti lühiuudised Eesti loob süljepõhist koroonatesti meedikute leige huvi kiuste (4) Reps: viiruse tõttu me lõplikult ühtegi kooli ei sulge Kohvikupidaja süüdistab linnaosa alatuses (1) Autoromud raiskavad hinnalist tänavaruumi Legendaarne Toronto Eesti Maja müüdi maha (2) Majandus Haritud inimesed on ka paremad investorid (1) Miks aktsiajagamine põhjustab hinnarallit? (1) Üleilmsed börsid edukad, aga Mari august niru Välismaa Venemaa kiirustab vaktsiinivõidule (1) Välismaa lühiuudised Punkerdamisäri kasv ähvardab pingviine välja suretada KOMMENTAAR ⟩ Musta kulla lummus räsib Saudi Araabia majandust (5) Arvamus Jukka Mallinen: Soome ja Eesti on infosõjas üks võitluspaar (6) Juhtkiri: ei saa me läbi Lätita (2) Marica Lillemets: valimisteks joondu, valvel! (3) Klausliga hoiatus Läänemere valitsejalt Veel üks saak Vargamäe põllult Ärka! See toimub päriselt Kogemused ja maine Sport «Olen kuulnud küll, et siia tuuakse rohkem politseinikke, aga eks ole näha, kas nad meid kätte saavad.» Lennukas ralli muudab sõitjad ettevaatlikuks Ott Tänak oli avakatsel kolmas Spordi lühiuudised PM Rally Estonial ⟩ Kiiruskatsete ettevalmistaja pidi murdma maaomanike vastuseisu (1) Ronaldo ründepartner võib Sorga ründehierarhias tahapoole puksida Merendus Merenduse lühiuudised Koroonahirm seiskas piiriülese merematkamise AK Jukka Mallinen: Soome ja Eesti on infosõjas üks võitluspaar (6) Vladimir Sazonov: Covid-19 ja russofoobia – Kremli infosõja relvad (9) Sirje Kiini essee: vajame väärikuse väärtustamist (19) EKI keelekool: prügi sünonüümid Tarmo Soomere: teadlaste argumendid lammutavad puidu põletamist soosivat maksumüüri (32) Krista Fischer: kas koroonaviirus on tõepoolest kaasa toonud «salapäraseid lisasurmasid»? (11) Eesti teatri murrang või murdumine? Digikultuur. Digikihiline muuseum Ray Bradbury nostalgia-karneval Vikerkaar loeb. Atwoodi düstoopia teine tulemine Ükskord jõulupoiss, alati jõulupoiss ehk Macaulay Culkin 40 Nädala plaat: Manna ei anna alla Juurikas. Ma viskan su ära Juurikas. Ralli paneb Lõuna-Eesti elama! Arter Raul Vaiksoo: on suur rumalus siduda kunsti või loomet poliitikaga (18) «Rakett 69» võitja: niisama elul järel lohisemine ei ole mingi elu Ootamatult ränk ööpäev lõi sitke eesti mehe jalust (2) Koduarestis maailmarändurid ihkavad teele Võsastunud Kubja-Mardi talust sai lilleaiaga filmitalu Üleilmne kohvihitt: vahuks klopitud kohv Rally Estonia linnakatse: võita on vähe, kaotada nii palju Soome paaditootja XO uudismudel 260 Cabin ootab sügistorme ja jääd Muinasjutust kuub, klaasist kleit ja kantavad košmaarid (4) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Üleilmsed börsid edukad, aga Mari august niru

2 min lugemist
  • Tegu oli aktsiaturu parima augustiga alates 1986. aastast.
  • Lõviosa 1560 eurost, millega kuu vahetuses plussis olin, tuli väljapoolt Eestit.
  • Siinse börsi languse oluline «süüdlane» oli 7,46 protsenti odavnenud Tallink.
Mari august 2020 FOTO: Pm

Vaatan oma portfelli käekäiku augustis ja olen taas veidi nõutu. Uudistekanalitest saan teada, et august oli maailma aktsiaturgudel erakordselt edukas. Arenenud riikide indeks ­MCSI World tõusis kuuga 6,6 protsenti. Selle näitaja põhjal on tegu aktsiaturu parima augustiga alates 1986. aastast. Ärme unusta, et august kuulub nende suvekuude hulka, kus harilikul aastal pigem ei toimu börsidel suurt midagi head.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Aga kiikan ma siis oma tulemust ja näen 0,2-protsendilist langust. Kehv? Esmapilgul tundub küll. Samas tekib portfelli koosseisu vaadates tunne, et ehk sai veel isegi enam-vähem häid asju nopitud. Väärtpaberite geograafilist jaotust arvestades nimelt.

Minu väärtpaberitest on suur osa ju Tallinna börsilt. Kaheksa positsiooni 14st isegi. Praeguselt turuväärtuselt on olukord siiski omajagu tasakaalustatum, 39 protsenti portfellist pärineb siinselt väärtpaberiturult. Ostuhindu vaadates oli see osakaal millalgi suuremgi, aga kuigi mu portfell on omadega plussis, on peale Tallinna Sadama kõik siinsed aktsiad ostuhinnaga võrreldes miinuses.

04.09.2020 07.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto