N, 29.09.2022

Üleilmsed börsid edukad, aga Mari august niru

Investor Mari
Üleilmsed börsid edukad, aga Mari august niru
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mari august 2020
Mari august 2020 Foto: Pm

Vaatan oma portfelli käekäiku augustis ja olen taas veidi nõutu. Uudistekanalitest saan teada, et august oli maailma aktsiaturgudel erakordselt edukas. Arenenud riikide indeks ­MCSI World tõusis kuuga 6,6 protsenti. Selle näitaja põhjal on tegu aktsiaturu parima augustiga alates 1986. aastast. Ärme unusta, et august kuulub nende suvekuude hulka, kus harilikul aastal pigem ei toimu börsidel suurt midagi head.

Aga kiikan ma siis oma tulemust ja näen 0,2-protsendilist langust. Kehv? Esmapilgul tundub küll. Samas tekib portfelli koosseisu vaadates tunne, et ehk sai veel isegi enam-vähem häid asju nopitud. Väärtpaberite geograafilist jaotust arvestades nimelt.

Minu väärtpaberitest on suur osa ju Tallinna börsilt. Kaheksa positsiooni 14st isegi. Praeguselt turuväärtuselt on olukord siiski omajagu tasakaalustatum, 39 protsenti portfellist pärineb siinselt väärtpaberiturult. Ostuhindu vaadates oli see osakaal millalgi suuremgi, aga kuigi mu portfell on omadega plussis, on peale Tallinna Sadama kõik siinsed aktsiad ostuhinnaga võrreldes miinuses.

Märksõnad
Tagasi üles