Tartu lühiuudised

Stipendiumid anti üle läinud reedel korporatsioon Rotalia majas. FOTO: Erakogu

Tudengid said 100 000 eurot erastipendiumi

50 Eesti üliõpilast saab õppeaasta algust tähistada 2000-eurose stipendiumi kättesaamisega. Suurim Eesti haridust stipendiumitega toetav erafond, Rotalia fond, andis stipendiumid pidulikult üle reedel Tartus Rotalia majas.

Fondi põhikapitalile panid aluse korporatsioon Rotalia väliseesti vilistlased, kuid praegu tagab selle elujõulisuse märksa laiem hariduselu toetajate ring.

Viimase 32 aasta jooksul on Rotalia fondid Eesti hariduse toetamiseks annetanud kokku 1,5 miljonit eurot. Stipendiumit antakse välja igal aastal ning seda saavad taotleda kõik heade õpitulemustega päevaõppes õppivad Eesti avaõiguslike ülikoolide õpilased. 

Koroonaviirus hakkas koolide kaudu hiilima

Laupäeval edastati Tartu ülikooli õigusteaduse tudengitele meilitsi teade, et kolmanda kursuse tudeng on nakatunud koroonaviirusega.

Kursuse õppetöö toimub seetõttu järgmised kaks nädalat e-õppena. Nakatunu tõttu said terviseameti hoiatava teate ka teised õigusteaduskonna kursused.

Pühapäeval tuli teade, et positiivse koroonaproovi on andnud üks Tartu kutsehariduskeskuse õpilane ja temal on vähemalt 20 kontaktset. «Tema oli ise alguses lähikontaktne ja jäi nüüd haigeks,» täpsustas terviseameti Lõuna regionaalosakonna juht Tiia Luht.

Lõuna-Eestis on seoses koroonaviirusega jälgimisel ligi 200 inimest. Neist 17 on haigestunud. 

Öise alkoholimüügi piirang lõpeb täna

Koroonaviiruse leviku tõkestamiseks jätkab politsei öise alkoholimüügi piirangut Ida-Virumaa ja Harjumaa meelelahutus- ning toitlustusasutustes. Seevastu Tartumaal lõpeb piirang, nagu Kagu-Eestis, täna hommikul kell 6.

Lõuna prefekt Vallo Koppel ütles, et kuivõrd epidemioloogiline olukord Tartus ja Tartumaal on normaliseerunud, lõpeb ka alkoholimüügi piirang.

«Edasise olukorra kujunemine sõltub kõikidest inimestest endist, aga ka ettevõtjatest, kel lasub vastutusrikas roll kehtivate piirangute järgimisel ning külastajatele ohutu keskkonna loomisel,» sõnas ta. 

Valmis huvitegevuse kaardirakendus

Tartu linna kodulehel on nüüd uudne veebirakendus, mis võimaldab lihtsamini leida huvitegevuse teenusepakkujaid ja nende asukohti.

Huvitegevuse kaardirakendus annab juhised meelepärase tegevuse ja teenusepakkuja ning sobiva asukoha leidmiseks. Võimalikult täpse ülevaate saamiseks on kaardile kuvatud erinevad otsinguvõimalused, nagu tasu, keel, vanus, ligipääsetavus.

Teekonna planeerimisel on abiks kaardile märgitud lähimad rattaringluse parklad ning bussipeatused. Infot saab otsida nii eesti, vene kui inglise keeles. 

Riia-Vaksali ristmikul muutub homme liikluskorraldus

Teisipäevast suunatakse autoliiklus Riia-Vaksali ristmikul linna sisse tulevale suunale. Kehtima jääb senine 1 + 1 liiklusskeem ning viadukti alt pääseb endiselt läbi mõlemas sõidusuunas.

Kõnealusel ristmikul algas aprillis põhjalik rekonstrueerimine. Selle eesmärk on muuta piirkond kergliiklejatele ohutumaks ja mugavamaks. 

05.09.2020 08.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto