Sisukord
Arvamus
Tänane leht
07.09.2020
Eesti Annetusi koguv MTÜ jätab viiendiku rahast endale (4) Eesti lühiuudised Ralli ajal ees olnud maskid rändasid õhtul linnas taskusse (3) Ülemsootska soovib setod kokku tuua Soomest naasnud arst lülitus aktiivselt Türi kogukonna ellu Majandus Wolt Eesti juht: pakume teenust, mida pole kellelegi vaja (22) Majanduse lühiuudised Välismaa Välismaa lühiuudised Iisrael püstitas koroonaviiruse rekordi PÕHJALA VAADE ⟩ Venemaa aktiivsus kasvatab Läänemerel sõjalisi pingeid (10) Arvamus Juhtkiri: Rally Estonia tõi mitu võitu Toomas Kask: millal läheb mölluks? (13) Madis Müller: majanduskriisist väljumise pikem plaan (16) Mayri Tiido: päästev ringmajandus (2) Taavi Aas: Tallinnast Tartusse tunni ja 44 minutiga (8) Andi Hektor: üks pluss poolteist (1) Lugejakiri: autojuhte kontrollitakse liiga palju (25) Mihkel Kangur, Arko Olesk ja Grete Arro: keskkonnahariduses peab keskmesse nihkuma õpilase enesemotivatsioon Mihkel Kunnus: hariduse elulisuse ja surma küsimus (3) Mihkel Kunnus: rumalus ei tagane, vaid progresseerub koos progressiga (1) Kultuur Aastavahetus on mõrvaks hea aeg? Tulve: tänapäeva ühiskond ei soosi tegevusi, mis nõuavad suurt keskendumist ja pühendumist (1) Orgaanilised organid ja mängu ilu Sport Rallirahvas sai elamuse, kuid leidus ka torisejaid Spordi lühiuudised Ei ühtegi pealelööki raami. Vassiljev: me polnud ohtlikud Kontaveit sai Osaka vastu revanšivõimaluse PM RALLY ESTONIAL ⟩ Poodiumile jõudnud Egon Kaur: minu koht on MM-sarjas Tänak ja Breen kummutasid Hyundai müüdi Tartu Tiksojale kerkib teine prügipõletustehas (1) Kodumaised rallikorraldajad seljatasid koroonaajastust sündinud väljakutse Tartu lühiuudised RMK inimesed pääsesid uude energiasäästlikku puitmajja Viirus pole festivali Draama programmi kahjustanud Säästva renoveerimise keskuse käes olev maja võib laguneda veel kaks aastat Indrek Niibo: jala Riiast Tartusse 21. sajandil (2) Stepan Karja: igasse valda vaatlustorn! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Andi Hektor: üks pluss poolteist

2 min lugemist
  • Praeguses kriisis tuleb kasutada «tarku» toetusmeetmeid
  • EASi peaks välja kujundama innovatsiooniagentuuriks
  • Teadmusmahuka majandusega riigid toetavad teadust
Andi Hektor FOTO: Erakogu FOTO: Erakogu FOTO: Erakogu

On aeg märkimisväärselt suurenda innovatsioonitoetusi ettevõtetele. Sellised toetused jõuavad kiiresti reaalmajandusse ja muudavad ettevõtteid konkurentsivõimelisemaks. Aeg on kehtestada 1+1,5-reegel: teadusrahastus peaks moodustama ühe ja kõrghariduse rahastus 1,5 protsenti SKTst, kirjjutab kolumnist Andi Hektor.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

On rasked ajad. Koalitsioonipoliitikute näod on sünged, ninad maas. Neil on suur mure. Ja see on ka meie mure, sest riik, see oleme ju meie. Meil on tagataskus pea neli miljardit eurot laenuraha. Valitsus tahaks osa sellest rahast kiiresti laiali jagada, et Eesti majanduse uueks luua. Iga lapski teab, et just kriisiajal saab ja tuleb majandust uutele õitsvatele radadele suunata.

Kuidas saaks aga majandusse paisata raha nii, et see oleks tõhus ja sihitud? Loomulikult, kiirete meetmetena olid palgatoetus ja näiteks korterelamute energiatõhususe toetuste suurendamine õiged sammud. See on siiski vaid tulekahjule vee piserdamine, kui maja põleb. Nüüd, kui kõige suurem tuli summutatud, tuleks mõelda, kuidas me põlenud maja renoveerida soovime. Siin on tubli tibusamm astutud, majanduse elavdamise eksperdikogu on kokku pandud.

05.09.2020 08.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto