K, 7.06.2023

Ralli ajal ees olnud maskid rändasid õhtul linnas taskusse

Eili Arula
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments 1
Lisaks piletitele kontrollisid pealtvaatamisala väravate töötajad, et igal sisenejal oleks mask korrektselt ees. Ka pealtvaatamisalal käis pidev maskide kandmise kontroll. 
Lisaks piletitele kontrollisid pealtvaatamisala väravate töötajad, et igal sisenejal oleks mask korrektselt ees. Ka pealtvaatamisalal käis pidev maskide kandmise kontroll. Foto: Margus Ansu

Maskikandmise kord ja kontroll Rally Estonia kiiruskatsetel oli karm. Kui laupäeval kippus osa publikust maskid pärast pealtvaatamisalale sisenemist lõua alla venitama, siis pühapäeval Kambja katsel Maaritsa pealtvaatamispunktis liikusid rahva seas kogu võistluspäeva jooksul ringi oranžide vestidega tütarlapsed ja tuletasid rallifännidele meelde, et mask peab kogu aega olema näo ees, mitte lõua all, otsmikul või taskus.

Korra läks Maaritsa pealtvaatamispunktis kahe ralliseltskonna vahel isegi vaidluseks. Üks kodanik püüdis oranžis vestis tütarlapsele põhjalikult argumenteerides selgeks teha, miks tal pole põhjust maski ette panna. Mees selgitas, et istub vaid oma sõpradega koos ja teistest eraldi ning pole ainuke, kel maski ees pole.

Vaidlusesse sekkus üks mees teisest seltskonnast, kes sõnas lühidalt, kuid konkreetselt: «Kuule, sa oled suur mees, nüüd ei saa siis maski ette panna? Reeglid on kõigile samad, mida sa vaidled, ole parem eeskujuks teistele.» See tegi vaidlusele lõpu ning reeglitest mööda hiilida üritanud tegelane koukis maski välja ja sättis näole nagu kord ja kohus. Pärast ralliraja äärest lahkumist surus enamik inimesi aga maski ikkagi taskusse.

Facebook Twitter
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles