Sisukord
Eesti
Tänane leht
07.09.2020
Eesti Annetusi koguv MTÜ jätab viiendiku rahast endale (4) Eesti lühiuudised Ralli ajal ees olnud maskid rändasid õhtul linnas taskusse (3) Ülemsootska soovib setod kokku tuua Soomest naasnud arst lülitus aktiivselt Türi kogukonna ellu Majandus Wolt Eesti juht: pakume teenust, mida pole kellelegi vaja (22) Majanduse lühiuudised Välismaa Välismaa lühiuudised Iisrael püstitas koroonaviiruse rekordi PÕHJALA VAADE ⟩ Venemaa aktiivsus kasvatab Läänemerel sõjalisi pingeid (10) Arvamus Juhtkiri: Rally Estonia tõi mitu võitu Toomas Kask: millal läheb mölluks? (13) Madis Müller: majanduskriisist väljumise pikem plaan (16) Mayri Tiido: päästev ringmajandus (2) Taavi Aas: Tallinnast Tartusse tunni ja 44 minutiga (8) Andi Hektor: üks pluss poolteist (1) Lugejakiri: autojuhte kontrollitakse liiga palju (25) Mihkel Kangur, Arko Olesk ja Grete Arro: keskkonnahariduses peab keskmesse nihkuma õpilase enesemotivatsioon Mihkel Kunnus: hariduse elulisuse ja surma küsimus (3) Mihkel Kunnus: rumalus ei tagane, vaid progresseerub koos progressiga (1) Kultuur Aastavahetus on mõrvaks hea aeg? Tulve: tänapäeva ühiskond ei soosi tegevusi, mis nõuavad suurt keskendumist ja pühendumist (1) Orgaanilised organid ja mängu ilu Sport Rallirahvas sai elamuse, kuid leidus ka torisejaid Spordi lühiuudised Ei ühtegi pealelööki raami. Vassiljev: me polnud ohtlikud Kontaveit sai Osaka vastu revanšivõimaluse PM RALLY ESTONIAL ⟩ Poodiumile jõudnud Egon Kaur: minu koht on MM-sarjas Tänak ja Breen kummutasid Hyundai müüdi Tartu Tiksojale kerkib teine prügipõletustehas (1) Kodumaised rallikorraldajad seljatasid koroonaajastust sündinud väljakutse Tartu lühiuudised RMK inimesed pääsesid uude energiasäästlikku puitmajja Viirus pole festivali Draama programmi kahjustanud Säästva renoveerimise keskuse käes olev maja võib laguneda veel kaks aastat Indrek Niibo: jala Riiast Tartusse 21. sajandil (2) Stepan Karja: igasse valda vaatlustorn! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Annetusi koguv MTÜ jätab viiendiku rahast endale

4 min lugemist
MTÜ Aitan Eestit kutsub inimesi asuma püsiannetajaks, kuid jätab inimestele ütlemata, et viiendik annetatud rahast jääb mittetulundusühingule. FOTO: Madis Veltman

Juunis alustas tegevust MTÜ Aitan Eestit, mille taga seisva organisatsiooni SA Southwestern Advantage kaudu on tudengid pea 20 aastat Ameerikas raamatuid müümas känud. MTÜ Aitan Eestit kogub annetusi heategevusorganisatsioonidele, jättes aga mainimata, et viiendiku saadud tulust jätab ühing endale ja abivajajateni see ei jõua. 

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

MTÜ Aitan Eestit on keskkond, kus saab raha annetada üheksale heategevusorganisatsioonile. Annetusi koguvad noored, kes muidu on käinud suviti Ameerikas raamatuid müümas, kuid kes koroonapuhangu tõttu tänavu sinna sõita ei saanud. Nõnda helistavad noored esmalt läbi oma tuttavad ning sõbrad, et kutsuda neid püsiannetajateks, küsides seejärel ka sõprade sõprade kontakte.

Täpselt sellise kõne said ka kaks noort Eesti avaliku elu tegelast, kes tundsid end häirituna ning nõustusid Postimehega oma kogemust jagama, ent ei soovinud oma nime teemaga seoses lehes avaldada.

Liina (nimi muudetud) sõnul helistas talle vana tuttav, kellega ta polnud kaua suhelnud. 

05.09.2020 08.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto