Sisukord
Kultuur
Tänane leht
07.09.2020
Eesti Annetusi koguv MTÜ jätab viiendiku rahast endale (4) Eesti lühiuudised Ralli ajal ees olnud maskid rändasid õhtul linnas taskusse (3) Ülemsootska soovib setod kokku tuua Soomest naasnud arst lülitus aktiivselt Türi kogukonna ellu Majandus Wolt Eesti juht: pakume teenust, mida pole kellelegi vaja (22) Majanduse lühiuudised Välismaa Välismaa lühiuudised Iisrael püstitas koroonaviiruse rekordi PÕHJALA VAADE ⟩ Venemaa aktiivsus kasvatab Läänemerel sõjalisi pingeid (10) Arvamus Juhtkiri: Rally Estonia tõi mitu võitu Toomas Kask: millal läheb mölluks? (13) Madis Müller: majanduskriisist väljumise pikem plaan (16) Mayri Tiido: päästev ringmajandus (2) Taavi Aas: Tallinnast Tartusse tunni ja 44 minutiga (8) Andi Hektor: üks pluss poolteist (1) Lugejakiri: autojuhte kontrollitakse liiga palju (25) Mihkel Kangur, Arko Olesk ja Grete Arro: keskkonnahariduses peab keskmesse nihkuma õpilase enesemotivatsioon Mihkel Kunnus: hariduse elulisuse ja surma küsimus (3) Mihkel Kunnus: rumalus ei tagane, vaid progresseerub koos progressiga (1) Fookus Mihkel Kangur, Arko Olesk ja Grete Arro: keskkonnahariduses peab keskmesse nihkuma õpilase enesemotivatsioon Mihkel Kunnus: hariduse elulisuse ja surma küsimus (3) Mihkel Kunnus: rumalus ei tagane, vaid progresseerub koos progressiga (1) Kultuur Aastavahetus on mõrvaks hea aeg? Tulve: tänapäeva ühiskond ei soosi tegevusi, mis nõuavad suurt keskendumist ja pühendumist (1) Orgaanilised organid ja mängu ilu Sport Rallirahvas sai elamuse, kuid leidus ka torisejaid Spordi lühiuudised Ei ühtegi pealelööki raami. Vassiljev: me polnud ohtlikud Kontaveit sai Osaka vastu revanšivõimaluse PM RALLY ESTONIAL ⟩ Poodiumile jõudnud Egon Kaur: minu koht on MM-sarjas Tänak ja Breen kummutasid Hyundai müüdi Tartu Tiksojale kerkib teine prügipõletustehas (1) Kodumaised rallikorraldajad seljatasid koroonaajastust sündinud väljakutse Tartu lühiuudised RMK inimesed pääsesid uude energiasäästlikku puitmajja Viirus pole festivali Draama programmi kahjustanud Säästva renoveerimise keskuse käes olev maja võib laguneda veel kaks aastat Indrek Niibo: jala Riiast Tartusse 21. sajandil (2) Stepan Karja: igasse valda vaatlustorn! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Orgaanilised organid ja mängu ilu

2 min lugemist
Maria Faust Sacrum Facere "Organi" missioon on näidata, et katedraali orelit saab täiesti kasutada ka uues populaarmuusikas, improvisatsioonis ja džässis. FOTO: Kevin Kohjus

Viljandi Jaani kiriku enam kui viie sajandi vanustelt võlvidelt kajavad puhkpillid, vastasseinas kaebleb ja hõiskab vastavalt vajadusele orel. Kantsli kõrval juhatab miniorkestrit südikas ja temperamentne saksofoniga naine, valged tossud jalas. Kiriku kõrgelt vitraažaknalt jälgival vähetuntud pühaku näol on kuidagi ehmunud ilme. Maria Faust Sacrum Facere esitleb värsket albumit.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Rutiin on vaba

Kultuuri, eriti popkultuuri eri vormide puhul kipub sageli mängu ilu nullima etteaimatavus. Filmikangelane pääseb viimasel minutil, raamatu finaalis jooksevad kõik otsad kokku, salmile järgneb refrään, maalid on enamasti kindlalt raamides. Isegi subkultuuri kummitab see häda alalõpmata. Vahel on vastandumised nii enesestmõistetavad ja haigutama panevalt igavad oma seaduspärasuses.

Aga vahel on tore, kui ei tea, mis ees ootab. Ehk proloog ei olegi alguses, vaid hoopis finaalis. Vahel on sünkoopia ainumõeldav ja kontrapunktist saab omalaadne süsteemipuhastus. Ja eriti tore, kui ka kunstnik, artist ei saa selles kindel olla.

Maria Faust on naine, kes tunneb end kodus paljudes üksteist pisut välistavates stiilides, või oleks õigem öelda, et need stiilid tunnevad ennast temas koduselt. Tulemus on igati orgaaniline, loomulik ja haarav, kuigi paradoksaalselt sagedasti üldse mitte turvaline ja vahel ka kuulajat proovile panev.

05.09.2020 08.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto