Sisukord
Arvamus
Tänane leht
07.09.2020
Eesti Annetusi koguv MTÜ jätab viiendiku rahast endale (4) Eesti lühiuudised Ralli ajal ees olnud maskid rändasid õhtul linnas taskusse (3) Ülemsootska soovib setod kokku tuua Soomest naasnud arst lülitus aktiivselt Türi kogukonna ellu Majandus Wolt Eesti juht: pakume teenust, mida pole kellelegi vaja (22) Majanduse lühiuudised Välismaa Välismaa lühiuudised Iisrael püstitas koroonaviiruse rekordi PÕHJALA VAADE ⟩ Venemaa aktiivsus kasvatab Läänemerel sõjalisi pingeid (10) Arvamus Juhtkiri: Rally Estonia tõi mitu võitu Toomas Kask: millal läheb mölluks? (13) Madis Müller: majanduskriisist väljumise pikem plaan (16) Mayri Tiido: päästev ringmajandus (2) Taavi Aas: Tallinnast Tartusse tunni ja 44 minutiga (8) Andi Hektor: üks pluss poolteist (1) Lugejakiri: autojuhte kontrollitakse liiga palju (25) Mihkel Kangur, Arko Olesk ja Grete Arro: keskkonnahariduses peab keskmesse nihkuma õpilase enesemotivatsioon Mihkel Kunnus: hariduse elulisuse ja surma küsimus (3) Mihkel Kunnus: rumalus ei tagane, vaid progresseerub koos progressiga (1) Kultuur Aastavahetus on mõrvaks hea aeg? Tulve: tänapäeva ühiskond ei soosi tegevusi, mis nõuavad suurt keskendumist ja pühendumist (1) Orgaanilised organid ja mängu ilu Sport Rallirahvas sai elamuse, kuid leidus ka torisejaid Spordi lühiuudised Ei ühtegi pealelööki raami. Vassiljev: me polnud ohtlikud Kontaveit sai Osaka vastu revanšivõimaluse PM RALLY ESTONIAL ⟩ Poodiumile jõudnud Egon Kaur: minu koht on MM-sarjas Tänak ja Breen kummutasid Hyundai müüdi Tartu Tiksojale kerkib teine prügipõletustehas (1) Kodumaised rallikorraldajad seljatasid koroonaajastust sündinud väljakutse Tartu lühiuudised RMK inimesed pääsesid uude energiasäästlikku puitmajja Viirus pole festivali Draama programmi kahjustanud Säästva renoveerimise keskuse käes olev maja võib laguneda veel kaks aastat Indrek Niibo: jala Riiast Tartusse 21. sajandil (2) Stepan Karja: igasse valda vaatlustorn! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mayri Tiido: päästev ringmajandus

2 min lugemist
  • Inimesed on hävitanud 83 protsenti imetajatest ja pool taimestikust.
  • Tootmise põhjal edu mõõtmine ei tööta.
  • Ringmajandus loob palju uusi võimalusi.
Mayri Tiido. FOTO: Mailiis Ollino

Võimalus rahuldada kõiki oma ostusoove on inimesed orjastanud, (üle)tarbimisest on saanud meie planeedi suurim vaenlane, kirjutab Accelerate Estonia jääkmaterjalide voo töögrupi eestvedaja Mayri Tiido.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mäletan põhikooli loodusõpetuse tundi, kus räägiti taastuvatest ja taastumatutest loodusressurssidest. Mäletan sellega kaasnenud segadust: miks kaevandatakse taastumatuid ressursse, need saavad ju varsti otsa. Mäletan tekkinud hirmu: kas see juhtub minu eluajal?

Jah, vähemalt niipea planeet ei hävi. Küsimärgi all on inimkond ja muu elusloodus. Arvamus, et inimene on toiduahela tipus, on viinud meid päris nukrasse olukorda, kus oleme hävitanud 83 protsenti imetajatest ja pool taimestikust. Ja inimkond moodustab vaid 0,01 protsenti kogu elusloodusest. Õigustatud on küsimus: kus jookseb piir?

Mõned aastad tagasi hakkas mu sees üha enam pitsitama kõik, mis on seotud tarbimise ja keskkonnaga. Asusin end sel alal harima ja muutsin ka oma elu keskkonnasõbralikumaks. Vaatasin üle kõik tööst hobideni, ma lihtsalt ei saanud olla nii, et ma mitte midagi ei tee.

05.09.2020 08.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto