Sisukord
Arvamus
Tänane leht
08.09.2020
Eesti Meediaettevõtted kaebasid ERRi Euroopa Komisjoni Mida on Läti teinud meist paremini? (3) Eesti lühiuudised Endine BLRT töötaja rääkis rikkumisest ettevõttes Helme: mõtleme tõsiselt erakorralisele pensionitõusule (52) Eesti lühiuudised lk.6 Ametnik kohtas einestavat hundiperet Jalutaja püüdis pildile haruldase herilasämbliku Majandus Uus trend toitlustusäris: restoran, kuhu kliente sisse ei oodata (5) Majanduse lühiuudised Tarbijahinnad langesid viiendat kuud Välismaa Saksa ekskantsler sattus Navalnõi-kriisi keskmesse (17) Välismaa lühiuudised Topeltagent aitas maha võtta terrorirühmituse ladvikut Arvamus Juhtkiri: gaasijuhe ja Putini süütud sinised silmad (1) Evelyn Kaldoja: koroonasikud ja -lambad (3) Riin Seema: digisõltuvus pärsib õppimisvõimet (1) Tarmo Soomere: vaidlus vesiniku ümber kisub jaburaks (33) Keit Pentus-Rosimannus: algava poliitsügise viis võimalikku murdepunkti (17) Henn Põlluaas: Vabadussammas Maarjamäele (15) Maria Jufereva-Skuratovski: surrogaatemaduse eetiline probleem (3) FOOKUS ⟩ Jüri Ginter: väikekoolid ja hariduse regionaalpoliitika FOOKUS ⟩ Garri Raagmaa: torukoolid imevad maalapsed endasse (2) Anzori Barkalaja: maal elaja tähelepanekuid koolivõrgu korrastamisest Pille Kaisel: riik ei hooli kodulähedasest algharidusest (2) Kultuur Kultuurist lühidalt Südamlik kohtumine elu ooteruumis Kunst, millest ka lihtne inimene aru saab Sport Kontaveit kasutas koroonapausi enda arendamiseks Jalgpallikoondise peatreener: meil on pinge peal, et tulemust teha Endaga rahu teinud Ogier on valmis taanduma Kolumn ⟩ Eestlane pole ralli-, vaid Tänaku-rahvas (3) Tervis Tervise lühiuudised Heast rasvast tõuseb tervisele kasu Tallinn Endine BLRT töötaja rääkis rikkumisest ettevõttes Meelelahutus Koomiks Sudoku

Evelyn Kaldoja: koroonasikud ja -lambad

2 min lugemist
Postimehe välisuudistetoimetuse juhataja Evelyn Kaldoja. FOTO: Eero Vabamaegi/PM/SCANPIX BALTICS

Ei juhtu just sageli, et tsiteeriksin pressiteateid. Siin aga alustan ridadega, mis jooksevad nädalast nädalasse terviseameti igapäevase koroonastatistika teate lõpus:

«Kõige efektiivsem meede nakkuse vältimiseks on distantsi hoidmine. Rahvarohketes kohtades ja eriti siseruumides, kus ei ole võimalik teiste inimestega distantsi hoida, on soovitav kanda ka maski. Kinniseid rahvarohkeid kohti tuleks võimalusel vältida.

Järgida tuleb kätehügieeni ehk teisisõnu: käsi tuleb pesta tihti. Kätepesuks tuleb kasutada sooja vett ja seepi, avalikes kohtades alkoholipõhist käte desinfitseerimisvahendit.»

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tundub, et neist teadetest tulevaid arve järgitakse igapäevase huviga nagu ilmajutte – kuhu maakonda siis sel korral enim viirust sadas ning milline tuul tõbe tõi, kas ELi, Vene või hoopis saunapeo oma. Piltlikult öeldes paterdab suur osa koroonateate lugejaid seejärel aga teadlikult plätude ja bikiinidega vihmase +10 kätte.

Vaatamata poes kenasti maha märgitud joontele paistavad paljud ostlejad arvavat, et järjekord on parim koht inimliku läheduse otsimiseks, maske kannavad üksikud välismaalased ja eakad ning kaupluse sisse- ja väljapääsu juures desinfitseerib käsi selge vähemus, juhul muidugi, kui desovahendi «kaev» pole kuiv või sootuks kadunud.

07.09.2020 09.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto