Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
27.10.2020
Uus-Meremaa ajakirjanik: Eesti luure teadmisel veeti Estonial relvasüsteeme (41) Eesti Uus piirang sunniks baare varem sulgema (2) Helme umbusaldamise plaani kohal on mustad pilved (52) Kohus saatis Ida-Virumaaal tegutsenud narkodiilerid pikaks ajaks vangi (1) Eesti lühiuudised (1) Urmas Reitelmann lahkub ERRi nõukogust (1) Haigekassa õppis hankeprobleemidest Majandus Majanduse lühiuudised Samsungil algab uus ajastu Võlgades Levikom vuntsib end 5G-konkursiks üles Eesti kerkib jõukuselt maailma 33. riigiks (3) Välismaa Välismaa lühiuudised Kohalik vaade ⟩ Leedu valimiste võitjat ootab ees põletatud maa (1) USA valimised: tippteadusajakirjad on üksteise võidu Bidenile toetust avaldamas (2) Arvamus Juhtkiri ⟩ Leedu muudab kurssi (1) Hebo Rahman: Poolas toimuv pole okei (24) Kristi Raik: kas vaba maailm saab jälle juhi? (23) Jaan Männik: suurinvesteeringud vajavad tööjõudu, mida pole (4) Tarmo Pikner: murdumatu liit REGIONAALARENG ⟩ Toomas Koobas ja Margus Maasing: digitaristu väljaehitamine vajab riiklikku tervikplaani REGIONAALARENG ⟩ Antti Roose: ülikiire internet ei vaja riigipööret Marge-Marie Paas: Fanny de Sivers vääriks mälestusmärki REGIONAALARENG ⟩ Andres Metsoja: andmesideteenuse tagamine on riigi kohustus REGIONAALARENG ⟩ Raul Siem: kaabelvõrgu arendamine on prioriteet Kultuur Kultuuri lühiuudised Püstitati publikurekord: noorus, tuli ja sära klaverimuusika festivalil Vaataja, astu «Ümarlaua» kogukonda! (1) Krimilugu, mille kahtlusalused pärinevad KuKu klubist Jude Law võimas roll: inimhinge kõdunemise visuaalne ilu Sport Spordi lühiuudised Eesti motoäss leidis hooaja lõpus õige retsepti Soomlased nurisevad taas Rally Estonia majutuse hinna üle Tartu rattaklubi asendab Prantsusmaa hakklihamasinat Tervis Tervise lühiuudised Eesti lapsest kasvab närb liikuja ja passiivne lõbustuste vastuvõtja (1) Teadus USA valimised: tippteadusajakirjad on üksteise võidu Bidenile toetust avaldamas (2) Tartu Odavama paberkirja saatmist tuleb mitu päeva ette planeerida (1) Tanel Tein: pallaslaste toetuseks – vapruse, vabaduse, rõõmuga (1) Tulevik ja Tammeka läksid mängu ajal kähmlema, võidu võtsid tartlased Tartu lühiuudised Uus lodjakoda ehk väga suur vanaaegsete tööriistadega paadikuur Baskerville’ide koeraga pimedas nagisevas teatrisaalis Tartu kultuuri lühiuudised Lisete Reineberg: lõpetagem ajaga manipuleerimine (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Busside vaigistamine tegi pimedaile tuska

1 min lugemist
Tartu linnatranspordi juhataja Roman Meeksa. FOTO: Laila Kaasik

Kõigil Tartu bussidel on vaegnägijate abistamiseks häälteavitussüsteem, kõlarist kostab peatuses ootajaile, mis liini bussiga tegu. Selline häälteavitus tõi aga ülikoolilinna kodanikelt ridamisi kaebusi, et bussid hõikavad liiga valjusti, segavad sellega inimeste elu kodus ja tänavatel.

Tartu Linnatransport kaalus kaebusi ja nõustus etteheidetega ning tulemuseks oli helitugevuse mahakeeramine juuli lõpus.

Nagu ettevõtte juhataja Roman Meeksa eile nentis, järgnes aga seepeale üsna varsti sihtrühma kuuluvate inimeste kurtmine, et hääleteavitus on mürarikastes kohtades nii vaikne, et see muutus kasutuks, vajajad enam ei kuulnud, info jäi puudulikuks.

Eelmisel nädalalõpul taastati busside häälteavituse helivaljus varasemal tasemel. Lisaks, nagu selgus, oli varem helitugevus bussiti olnud erinev, nüüd on kõik seadmed timmitud ühevaljuks. Kõik bussid teavitavad ning kui mõni peatusesse sõidab ja on tumm, siis on põhjuseks tehniline rike.

Meeksa kahtleb, kas selles küsimuses võimalik saavutada olukord, kus kõik on rahul.

Õppetund oli siin linnale aga see, et sihtrühm, kellele häälteavitus on eluliselt vajalik, oleks tulnud otsustamisel kohe kaasata, kuid nendega jäi asi õigel ajal arutamata. «Taheti küll, et oleksime rohkem kaasanud,» nentis Meeksa.

Seotud lood
26.10.2020 27.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto