T, 26.09.2023

Jalgpallikoondise peatreener: meil on pinge peal, et tulemust teha

Karl Juhkami
, reporter
Facebook
Comments
Koondisedebüüdi teinud Georgi Tunjov (palliga) oli lahingus Gruusiaga üks Eesti paremaid. Loodetavasti näitab ta head mängu ka Armeenia vastu.
Koondisedebüüdi teinud Georgi Tunjov (palliga) oli lahingus Gruusiaga üks Eesti paremaid. Loodetavasti näitab ta head mängu ka Armeenia vastu. Foto: Raul Mee

Laupäeval koduväljakul Gruusiale 0:1 kaotanud Eesti jalgpallikoondisel on täna võimalus vigade paranduseks, kui Rahvuste liiga C-tasandi teises kohtumises madistatakse Armeeniaga. Ehkki ajalooliselt on kaalukauss sinisärkide kasuks – Eesti on võitnud viiest mängust kaks, kaks on lõppenud viigiga ning korra on triumfeerinud armeenla­sed –, peetakse tänase eel favoriidiks pigem lõunakaukaaslasi.

«Ootame rasket matši,» ütles meie meeste peatreener Karel Voolaid pressikonverentsil. «Kõik vastased siin grupis on võrdsed ning võivad igast mängust punkte teenida. Me mõlemad kaotasime esimese kohtumise (Armeenia jäi 1:2 alla Põhja-Makedooniale – K. J.), seega meil on pinge peal, et tulemust teha.»

Võrreldes lahinguga Gruusia vastu on tänaseks Armeeniasse sõitnud Eesti meeskonnas ridades tehtud mitu vangerdust. Kui ääremängija Henrik Ojamaa naasmine koduklubi juurde oli ette teada ja paremkaitsja Michael Lilanderi puudumine vigastuse tõttu samuti, siis leivaisa manu läks ka keskkaitsja Joonas Tamm ning laupäeval sai vigastada põhiparemkaitsja Taijo Teniste. Koondisesse lisati peamiselt keskkaitsjana tegutsev Henrik Pürg, kes võib mütata ka paremal. Puudujaid on ka Armeenial. Näiteks ei jookse mängus Eestiga platsile nende suurim staar Henrih Mhitarjan, kes on esindanud näiteks Dortmundi Borussiat, Manchester Unitedit ja Londoni Arsenali.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles