N, 21.09.2023

Kontaveit kasutas koroonapausi enda arendamiseks

Ville Arike
, reporter
Facebook
Comments
Anett Kontaveit võitles, nagu jaksas, ning päästis viis matšpalli, kuid kuuendat enam mitte. 
Anett Kontaveit võitles, nagu jaksas, ning päästis viis matšpalli, kuid kuuendat enam mitte. Foto: Robert Deutsch/USA Today Sports/Scanpix

USA lahtistel tennisemeistrivõistlustel tõusis tee Anett Kontaveidi (WTA 21.) ees püsti kaheksandikfinaalis, kus ta jäi 3:6, 4:6 alla Naomi Osakale (WTA 9.). Midagi polnud parata, jaapanlanna mängis lihtsalt hiilgavalt. «Arvan, et läks päris hästi,» võttis ta mängu kokku. «Olen üsna kindel, et esitasin tänavuse lühikese hooaja ühe parema partii.»

Statistika kinnitas tõusva päikese maa tennisisti sõnade õigsust. Osaka esimese servi õnnestumise protsent oli 71, Kontaveidil 59. Osaka võitis 32st esimese servi punktist tervelt 27 (teises setis 17/17!), Kontaveit 44st 29. Teise servi punktid vastavalt 13/9 ja 31/14. Jaapanlanna servivõimsust iseloomustas kõige paremini asjaolu, et Kontaveit ei teeninud mängu jooksul ühtegi murdepalli.

«Need arvud tõestavad, et Osaka tegi tõepoolest super­esituse. Kui tippmängija näitab oma parimat tennist, ei saa talle keegi vastu,» tõdes Eesti Föderatsiooni karikasarja naiskonna treener-kapten Märten Tamla Postimehega vesteldes. Maailma üheksas reket on nüüd Kontaveidiga kohtunud viiel juhul ja alati võitnud. Eelmine kord oli alles üle-eelmisel nädalal samadel väljakutel peetud Cincinnati turniiril, siis mängiti kolm setti.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles