R, 29.09.2023

Endaga rahu teinud Ogier on valmis taanduma

Siim Kaasik
, reporter
Facebook
Comments
Sébastien Ogier’ kirg ralli vastu pole kadunud, kuid kõik muu seda ümbritsev on muutunud tüütuks.
Sébastien Ogier’ kirg ralli vastu pole kadunud, kuid kõik muu seda ümbritsev on muutunud tüütuks. Foto: Jarek Jõepera

Poole aasta pikkune võistluspaus näitas 13 aastat autoralli MM-sarjas sõitnud Sébas­tien Ogier’le, et täisväärtuslikult saab elada ka mootorimürinata. Kuigi rallimehe karjäär on jõudnud tagakurvi, kui mitte finišisirgele, valitseb tema hinges rahu. «Minu kirg rallispordi vastu pole kuhugi kadunud. Mulle meeldib jätkuvalt piire kombata,» lausus karjääri jooksul 153 MM-etapil startinud prantslane. «Sõitmine on kogu kompoti parim osa. Seda enam, et mul on fantastiline auto, mille kohta on mul veel ka üht-teist õppida.»

Küll aga on Ogier väsinud kõigest sellest, mis tuleb ära teha kiiruskatse starti jõudmiseks ja adrenaliinilaksu kättesaamiseks. Kohvri otsas elamine ja mööda maailma ringi reisimine on muutunud tüütuks. Ning kuigi tal oli hea meel möödunud nädalavahetusel Rally Estonial võidu kihutada, nautis ta vähemalt sama palju, kui mitte rohkemgi, rallile eelnenud pooleaastast võistluspausi. See oli aeg, mis andis talle vajaliku kinnituse: rallikuningas on valmis taanduma.

Tänavune hooaeg pidanukski Ogier’le viimaseks jääma, kuid kuuekordne ilmameister ei taha pooliku aastaga karjäärile punkti panna. Kuigi pole mingisugust garantiid, et järgmisel hooajal naaseb elu tavapärasesse rütmi, on prantslane valmis WRC-karusselliga tegema veel ühe tiiru ümber päikese. Ta on asja tiimibossi Tommi Mäkineniga põgusalt ka arutanud, kuid konkreetseks pole jutt läinud.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles