K, 1.02.2023

Valgevene opositsionäär peeti Ukraina piiril kinni

Postimees
Valgevene opositsionäär peeti Ukraina piiril kinni
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Maria Kalesnikava.
Maria Kalesnikava. Foto: VASILI FEDOSENKO/REUTERS/Scanpix

Esmaspäeval Minskis röövitud Valgevene opositsiooni koordinatsiooninõukogu liige Maria Kalesnikava peeti eile kinni Valgevene-Ukraina piiril pärast seda, kui ta oli riigist välja saatmise takistamiseks oma passi katki rebinud.

Kogu päeva jooksul laekus juhtumi kohta vastuolulist informatsiooni. Valgevene võimude teatel üritas Kalesnikava koos kahe teise kadunuks jäänud opositsionääriga riigist põgeneda, Kiievi sõnul oli tegu aga sunniviisilise riigist välja toimetamisega.

Teadaolevalt ületasid eile hommikul Aleksandrovka piiripunkti koordinatsiooninõukogu pressisekretär Anton Rodnenkov ja täitevsekretär Ivan Kravtsov. Valgevene riigitelevisioon andis eetrisse Kravtsovi videoavalduse, mis leiti väidetavalt piirile jäetud mobiiltelefonist. Pole selge, mis tingimustel video filmiti.

«Ma otsustasin riigist lahkuda,» ütles Kravtsov avalduses ja lisas, et plaanis Ukrainasse siirduda koos Kalesnikavaga, kes Valgevene piiriametnike väitel liikuvast autost välja tõugati, vahendab The Moscow Times.

Märksõnad
Tagasi üles