Põder päästis kraavi kukkunud proua

Paidelane Marko Haug tegi eksinud memme asukoha kätte juhatanud põdrast telefoniga foto, millelt ehk vaid teravam silm leiab tee kaugemast otsast ulukit kujutava pruuni täpi. FOTO: Marko Haug

Eile hommikul Paide tehisjärve taga pikutanud ja jalutajale silma jäänud põder käivitas imena tunduva sündmuste ahela, mis viis ööpäev metsas ekselnud ja nõrkenult kraavipõhja vajunud naise elusalt leidmiseni.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Sellele põdrale võiks memme elu päästmise eest ordeni anda ja hulka head ninaesist,» ütles paidelane Marko Haug, kes eile hommikul kella kümne paiku läks Paide tehisjärve taha allikate poole jalutama ning märkas tee peal lamavat põtra rahulikult rohtu söömas.

«Märkasin eemal tee peal suurt pruunikat kogu lamamas, vahel justkui pead pöörates. Raske oli aru saada, kas oli karu või põder. Mõlemat on sealkandis nähtud. Ma ei julenud esialgu karu kahtluses edasi minna. Helistasin loodusfotograaf Jan Vutile, et äkki on ta ligiduses ja soovib pilti teha. Jan arvas, et küllap too on ikka põder,» lausus Marko Haug.

«Hea oli, et ma fotoaparaati kaasa ei võtnud, muidu oleksin pika objektiiviga oma klõpsu ära teinud ja minema läinud. Tegin telefoniga pildi, aga põder on sellel näha tumepruuni täpina,» jätkas Haug.

08.09.2020 10.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto