N, 28.09.2023

Parteid püüavad kriisieelarves valimislubadusi

Anna Ploompuu
, reporter
Facebook
Comments 3
Sotsiaalminister Tanel Kiik (Keskerakond) võitleb eelarvekõnelustel oma ministeeriumi haldusalasse jäävate lisataotluste eest, mille suurusjärk ulatub sadadesse miljonitesse aastas.
Sotsiaalminister Tanel Kiik (Keskerakond) võitleb eelarvekõnelustel oma ministeeriumi haldusalasse jäävate lisataotluste eest, mille suurusjärk ulatub sadadesse miljonitesse aastas. Foto: Remo Tõnismäe

Kriisieelarvet koostades püüavad valitsusparteid järgmise aasta eelarveridadesse sikutada ka valimislubadused, millega kohalike valimiste aastale vastu minna. Nii võitleb Keskerakond erakorralise pensionitõusu eest, Isamaa peretoetuste suurendamise eest ning rõhutab koalitsioonileppes juba kokku lepitud teadus- ja arendustegevuse rahastamist mahus üks protsent SKTst, EKRE aga rõhutab, et võrgu- ja taastuv­energiatasud ei tohiks tõusta.

Tõsisemate eelarvekõneluste eel on valimislubadustest enim kõneainet pakkunud erakorraline pensionitõus. Olukorras, kus sotsiaalmaksu väiksema laekumise tõttu pensionid indekseerimisega järgmisel aastal ei tõuse, saaks pensione tõsta erakorraliselt. Peaminister Jüri Ratase hinnangul peaks pensionitõus katma inflatsiooni, mida on järgmisel aastal prognoositud 1,4 protsenti. Isamaa toetab erakorralist pensionitõusu, juhul kui see ei tule ühekordse laenu arvelt. «See peab olema jätkusuutlik pensionitõus, nii et suudame pensionid välja maksta ka järgnevatel aastatel,» sõnas erakonna juht Helir-Valdor Seeder. Rahandusminister Martin Helme on öelnud, et erakorraline pensionitõus on kallis, kuid sellele mõeldakse väga tõsiselt.

Facebook
Comments 3

Märksõnad

Tagasi üles