Sisukord
Välisuudised
Tänane leht
09.09.2020
Eesti Analüüs ⟩ Isamaas avanesid surnult sündinud visiooni haavad (12) Eesti lühiuudised Põder päästis kraavi kukkunud proua Parteid püüavad kriisieelarves valimislubadusi (3) Tallinna Sadama kriminaalasja ähvardab Savisaare protsessi saatus (20) Majandus E-Eesti toidab tõhusalt siinseid firmaloojaid Majanduse lühiuudised Lihatööstuse juht: lihavaba liha pole tont, mida karta (3) Välismaa Iiri volinikuvahetus tõstis Dombrovskise staatust Austraalia ajakirjanikud pagesid Hiinast Valgevene opositsionäär peeti Ukraina piiril kinni (1) Välismaa lühiuudised Intervjuu ⟩ Tehver: advokaatide elu Valgevene-sugustes riikides on skisofreeniline (3) Arvamus Juhtkiri: raha lühikene, eelarve pikk (5) Aimar Altosaar:elame edasi ka koroonaga (1) Helir-Valdor Seeder: eesti ja inglise keele tasakaal kõrghariduses vajab reguleerimist (15) Priit Humal: Ministeerium avalikustagu tasuvusanalüüsid (15) Rasmus Pikkani: tuleviku viletsam pensionipõli (60) Karl Jaagup Vahtre: ohtlik tühistamise kultuur (8) FOOKUS ⟩ Peep Talving: toimivat Covid-19 ravi alles otsitakse Kadri Tammepuu: plaaniline ravi tuleb säilitada Fookus FOOKUS ⟩ Peep Talving: toimivat Covid-19 ravi alles otsitakse Kadri Tammepuu: plaaniline ravi tuleb säilitada Kultuur Surm on kõigest sotsiaalne konstruktsioon? Tants, mis rõhutab ilu haprust Sport Hyundai boss Andrea Adamo loodab, et koostöö eestlastega kestab kaua Spordi lühiuudised Kaotus Armeeniale tüürib Eesti jalgpallikoondist mudaliiga suunas (1) Kirt maailmarekordit ohustavast Vetterist: kuulitõukaja jõud segatud suure plastilisusega (1) Tartu Draama pika laua taha tuli külalistega koos ka tiba vihma Ott Kiens: elurikkus Ihastes ja mujal (1) Jüri Kõre: elurikkus nagu koronaviirus! Verevi randa plaanitav ujula tekitab eriarvamusi (2) Veel üks Tartu ülikooli tudeng nakatus koroonaviirusega Tartu lühiuudised Miks töötab Turu ja Riia tänava ristmikul fooride küljes sekundiloendur vaid punase tule ajal? Tartu linnapea ja vallavanema hinnangul poleks 100 000 pealine rallipublik mingi probleem Prügipõletuse jääksoojus lendab esialgu tuulde Tippkorvpallur Timo Eichfuss alustas uues ametis Elvas Esitlusele tuleb kõiksuse rännuraamat Meelelahutus Koomiks Sudoku

Iiri volinikuvahetus tõstis Dombrovskise staatust

2 min lugemist
Lätlasest Euroopa Komisjoni täidesaatev asepresident sai seoses Iiri volinikuvahetusega endale praegu kõrgema profiiliga portfelli.  FOTO: POOL New/REUTERS

Eile hommikul esines Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen erakorralise ja samas ootuspärase teatega: Iirimaa esitas oma voliniku kohale mees- ja naiskandidaadi ning ta valis neist viimase, senise europarlamendi asepresidendi Mairead McGuinnessi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Koos McGuinnessi valikuga teatas von der Leyen ka portfellimuudatustest komisjonis. McGuinnessile ei jäänud sama kaubandusvoliniku portfell, mis oli tema koroonapiirangute rikkumise pärast ametist lahkuma sunnitud eelkäijal Phil Hoganil.

Kõrge profiiliga kaubandusvoliniku koht läks nüüd lätlasest Euroopa Komisjoni täidesaatvale asepresidendile Valdis Dombrovskisele (pildil). Uus iirlane saab endale omakorda lõunanaabri finantsvoliniku portfelli, aga klausliga, et lätlane jätkab komisjoni esindamist eurogrupis.

Euroopa Komisjoni transpordi peadirektoraadi peadirektor Henrik Hololei märkis vastuseks Postimehe küsimusele Dombrovskise uue portfelli kohta, et see tähendab, et lätlasel saab olema veelgi kaalukam roll praeguses komisjonis, ning näitab, kui kõrgelt hindab ja usaldab von der Leyen teda ja tema tööd.

«Ma arvan, et meil on igati põhjust selle üle rõõmustada ja talle edu soovida. Praegustel maailmapoliitikas ja -majanduses keerulistel aegadel on see ametikoht kogu Euroopa jaoks üliolulise tähtsusega ning on hea, et niivõrd kogenud poliitik, kel ka süda õige koha peal, seda täitma hakkab pärast seda, kui Euroopa Parlament tema kandidatuuri kinnitanud on,» sõnas Hololei, märkides uhkusega, et on temaga hea sõber.

08.09.2020 10.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto