Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
10.09.2020
Eesti Süütust musist karmi ahistamiseni (31) Ratas eelarvekõnelustel: kärpima täna minna ei tasu Eesti lühiuudised lk.4 Tallinn laseb käiku uued ennetusmeetmed Lummav kanarbikuväli särab 45 eri toonis Turvakaamera video ⟩ Tagaotsitava tapja eelmise veretööni viis tühine fraas (5) Tallinna tulevane kantsler: laenuplaani meil pole Majandus Majanduse lühiuudised Circle K emaettevõte on aktiivne ülevõtja Välismaa Maailma vaktsiiniralli esimene tagasilöök Taani minister sai soomukisõiduks maski pähe Taani välisminister Postimehele: Taani ootab ELilt kiireid sanktsioone Minskile (2) Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: finišita võidujooks vaktsiinile Herman Kelomees: Martin Helme Voldemort (28) Kertu Birgit Anton: IT-ässad soost olenemata (5) Raul-Allan Kiivet: teeme koroonaga koalitsioonileppe (1) Merlin Murumets: kes vajab elatisabi? (1) FOOKUS ⟩ Andreas Anvelt: laiapindne paberist riigikaitse? (5) FOOKUS ⟩ Erkki Koort: riigikaitses maksab Keskerakonna sõna (6) Kultuur Maarja Nuudi mitu maailma Missivalimised ja draakoni tagumik Eesti vähetuntud linnriigis Sport Analüüs ⟩ Kas kuulame Ronald Koemanit? Ehk Eesti jalgpall pulkadeks lahti ja uus algus puhtalt lehelt (7) Spordi lühiuudised Ralliportaal: Hyundai keeldus osalemast Läti WRC-etapil (3) Tallinn Tallinn laseb käiku uued ennetusmeetmed Reis Riiga! Veel üheks päevaks? Valguselinn Pariis viirusevines Maa Elu Eesti mahemaaks saamise unistus ähvardab kokku kukkuda (9) Mahemaa osakaalu on raske säilitada Köögiviljakasvatajatel on tänavu jälle eriline sügis Nädala mõte: aumärk Ratasele? Loenduse tulemused jõuavad toetuste määrajate lauale Millega on hea õunamahla teha? Piimandusmuuseumis saab käsitsi lehma lüpsta Mis on vesipüks? Vitamiinirikkad kukeseened sobivad külmutada ja kuivatada Tülikale traatussile otsitakse katsepõldudel biotõrjet Kindlus peidab endas tipprestorani Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mahemaa osakaalu on raske säilitada

2 min lugemist
Strateegia „Talust taldrikule“ ühe eesmärgi kohaselt majandatakse aastal 2030 veerand ELi põllumajandusmaast mahepõllumajanduslikult. FOTO: Elmo Riig

Strateegia „Talust taldrikule“ ühe eesmärgi kohaselt majandatakse aastal 2030 veerand ELi põllumajandusmaast mahepõllumajanduslikult. Praegu näib see eesmärk meile kättesaadav, kuid olukord võib muutuda sõltuvalt sellest, mismoodi tegutsevad teised Euroopa liikmesriigid.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Maaeluministeeriumi taimetervise osakonna juhataja Sigmar Suu ütles, et kõnealune strateegia on alles Euroopa Komisjoni seisukoht ja selles pole veel kokku lepitud. „Kuna eesmärke ei ole veel kokku lepitud, on vara rääkida nende saavutamisest või trahvidest. Strateegia ei ole liikmesriikidele siduv ja selle eesmärgi täitmatajätmisele ei saa järgneda trahvid,” kinnitas ta. „Kui eesmärgiks saab, et liikmesriigi põllumaast 25% on kasutatav mahemaana, siis Eesti jaoks on see pigem realistlik. 2019. aasta andmete põhjal on Eestis mahepõllumajandusmaa osakaal haritavast põllumaast peaaegu 23%, see on 221 000 hektarit. Selle näitajaga oleme ELis teisel kohal ja selle põhjal on Eestis kolm korda rohkem mahemaad kui ELis keskmiselt (2018. aastal oli ELi keskmine 8%).

Proovikiviks on meile aga mahetoodete nõudluse ja turuosa suurendamine. „Et mahetoodangule oleks nõudlust, tuleb suurendada teadlikkust mahepõllumajandusest. Täiendavalt saab nõudlust kasvatada, kui eelistada mahetoitu avaliku sektori asutustes, avalikel üritustel ning koolides ja lasteaedades,” sõnas Suu.

09.09.2020 11.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto