Tallinna tulevane kantsler: laenuplaani meil pole

Linnakantsler Kairi Vaher kinnitab, et linn on finantsiliselt tugev. FOTO: Madis Veltman

Tallinnas on saabumas ajalooline hetk – linn saab esimese kõrge apoliitilise ametikoha linnakantsleri näol. Kantsleriks saab senine ettevõtlusameti juht Kairi Vaher. Otsus vajab volikogu heakskiitu, kuid võib olla kindel, et Tallinnas ainuvõimu omav Keskerakond saab sellega 17.septembri volikogul hakkama.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tallinnas saabub ajalooline hetk: linn saab esimese kõrge apoliitilise ametikoha linnakantsleri näol. Kantsleriks saab senine ettevõtlusameti juht Kairi Vaher. Otsus vajab volikogu heakskiitu, kuid võib olla kindel, et Tallinnas ainuvõimul olev Keskerakond saab sellega 17. septembri volikogul hakkama.

Linnakantsler juhib alates 1. jaanuarist 2021 täiesti uut ametiasutust, strateegiakeskust. Keskus koondab enda alla kõik valdkonnad, millel on linna arengule otsustav mõju. See on üks osa linnapea Mihhail Kõlvarti pikast plaanist, mille käigus vahetatakse välja inimesi, kaotatakse mitmeid linna sihtasutusi ja koondatakse ettevõtteid. Strateegiakeskuse ülesandeks jääb suure pildi nägemine, innovatsioon ja strateegiline planeerimine. Samuti suurprojektid ja otsuste järelevalve. Keskus täidab nii senise ettevõtlusameti ülesandeid kui ka kogub kokku kompetentseid inimesi planeerimise, tugiteenuste, avalike ja finantsteenuste ning IT ja kommunikatsiooni alal.

09.09.2020 11.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto