Sisukord
Fookus
Tänane leht
10.09.2020
Eesti Süütust musist karmi ahistamiseni (31) Ratas eelarvekõnelustel: kärpima täna minna ei tasu Eesti lühiuudised lk.4 Tallinn laseb käiku uued ennetusmeetmed Lummav kanarbikuväli särab 45 eri toonis Turvakaamera video ⟩ Tagaotsitava tapja eelmise veretööni viis tühine fraas (5) Tallinna tulevane kantsler: laenuplaani meil pole Majandus Majanduse lühiuudised Circle K emaettevõte on aktiivne ülevõtja Välismaa Maailma vaktsiiniralli esimene tagasilöök Taani minister sai soomukisõiduks maski pähe Taani välisminister Postimehele: Taani ootab ELilt kiireid sanktsioone Minskile (2) Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: finišita võidujooks vaktsiinile Herman Kelomees: Martin Helme Voldemort (28) Kertu Birgit Anton: IT-ässad soost olenemata (5) Raul-Allan Kiivet: teeme koroonaga koalitsioonileppe (1) Merlin Murumets: kes vajab elatisabi? (1) FOOKUS ⟩ Andreas Anvelt: laiapindne paberist riigikaitse? (5) FOOKUS ⟩ Erkki Koort: riigikaitses maksab Keskerakonna sõna (6) Kultuur Maarja Nuudi mitu maailma Missivalimised ja draakoni tagumik Eesti vähetuntud linnriigis Sport Analüüs ⟩ Kas kuulame Ronald Koemanit? Ehk Eesti jalgpall pulkadeks lahti ja uus algus puhtalt lehelt (7) Spordi lühiuudised Ralliportaal: Hyundai keeldus osalemast Läti WRC-etapil (3) Tallinn Tallinn laseb käiku uued ennetusmeetmed Reis Riiga! Veel üheks päevaks? Valguselinn Pariis viirusevines Maa Elu Eesti mahemaaks saamise unistus ähvardab kokku kukkuda (9) Mahemaa osakaalu on raske säilitada Köögiviljakasvatajatel on tänavu jälle eriline sügis Nädala mõte: aumärk Ratasele? Loenduse tulemused jõuavad toetuste määrajate lauale Millega on hea õunamahla teha? Piimandusmuuseumis saab käsitsi lehma lüpsta Mis on vesipüks? Vitamiinirikkad kukeseened sobivad külmutada ja kuivatada Tülikale traatussile otsitakse katsepõldudel biotõrjet Kindlus peidab endas tipprestorani Meelelahutus Koomiks Sudoku

FOOKUS ⟩ Andreas Anvelt: laiapindne paberist riigikaitse?

8 min lugemist
  • Mõiste laiapindne riigikaitse on suuresti jäänud kõlavateks sõnadeks.
  • Kriisiolukorras peavad asutused valima, milliseks ülesandeks ressurssi jätkub.
  • Sõjaks valmistuvad kaitsevägi ja kaitseliit ei saa tegelikku toetust pakkuda.
  • Kuidas toimiks riik siis, kui osa territooriumist on ajutiselt okupeeritud?
Eesti riigi sise- ja riigikaitselisi vajadusi kindlustavad inimeste ja tehnika kõrval ka loomad. K-Komando ründekoerte treening Murastes. FOTO: Sander Ilvest

Meie laiapindne riigikaitse kipub olema justkui origami, vormilt ilus ja mitmemõõtmeline, aga tal on üks puudus – see on paberist, kirjutab päästeameti peadirektori asetäitja Andreas Anvelt.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Laiapindne riigikaitse eksisteerib peamiselt ainult paberil. Sellised sõnad lausus vabariigi president mõni aasta tagasi võidupüha paraadil. Sama mõtet kordas president ka eelmise aasta riigikaitsekonverentsil ning kriisideks valmisoleku kontekstis ka Eesti Vabariigi aastapäeva kõnes.

Miks on asjad ikka veel ainult paberil või kas olemegi ehitanud paberist riigikaitset? Kus ja millise kännu taga on asjad kinni? Vaatleme selleks kahte riigikaitse valdkonda.

09.09.2020 11.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto