Sisukord
Fookus
Tänane leht
10.09.2020
Eesti Süütust musist karmi ahistamiseni (31) Ratas eelarvekõnelustel: kärpima täna minna ei tasu Eesti lühiuudised lk.4 Tallinn laseb käiku uued ennetusmeetmed Lummav kanarbikuväli särab 45 eri toonis Turvakaamera video ⟩ Tagaotsitava tapja eelmise veretööni viis tühine fraas (5) Tallinna tulevane kantsler: laenuplaani meil pole Majandus Majanduse lühiuudised Circle K emaettevõte on aktiivne ülevõtja Välismaa Maailma vaktsiiniralli esimene tagasilöök Taani minister sai soomukisõiduks maski pähe Taani välisminister Postimehele: Taani ootab ELilt kiireid sanktsioone Minskile (2) Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: finišita võidujooks vaktsiinile Herman Kelomees: Martin Helme Voldemort (28) Kertu Birgit Anton: IT-ässad soost olenemata (5) Raul-Allan Kiivet: teeme koroonaga koalitsioonileppe (1) Merlin Murumets: kes vajab elatisabi? (1) FOOKUS ⟩ Andreas Anvelt: laiapindne paberist riigikaitse? (5) FOOKUS ⟩ Erkki Koort: riigikaitses maksab Keskerakonna sõna (6) Kultuur Maarja Nuudi mitu maailma Missivalimised ja draakoni tagumik Eesti vähetuntud linnriigis Sport Analüüs ⟩ Kas kuulame Ronald Koemanit? Ehk Eesti jalgpall pulkadeks lahti ja uus algus puhtalt lehelt (7) Spordi lühiuudised Ralliportaal: Hyundai keeldus osalemast Läti WRC-etapil (3) Tallinn Tallinn laseb käiku uued ennetusmeetmed Reis Riiga! Veel üheks päevaks? Valguselinn Pariis viirusevines Maa Elu Eesti mahemaaks saamise unistus ähvardab kokku kukkuda (9) Mahemaa osakaalu on raske säilitada Köögiviljakasvatajatel on tänavu jälle eriline sügis Nädala mõte: aumärk Ratasele? Loenduse tulemused jõuavad toetuste määrajate lauale Millega on hea õunamahla teha? Piimandusmuuseumis saab käsitsi lehma lüpsta Mis on vesipüks? Vitamiinirikkad kukeseened sobivad külmutada ja kuivatada Tülikale traatussile otsitakse katsepõldudel biotõrjet Kindlus peidab endas tipprestorani Meelelahutus Koomiks Sudoku

FOOKUS ⟩ Erkki Koort: riigikaitses maksab Keskerakonna sõna

3 min lugemist
  • Kas laiapindne riigikaitse võib olla tupiktee?
  • Väljaspoole sõjalist riigikaitset pole investeeritud.
  • On valdkondi, kus NATO artikkel V ei rakendugi.
Fookuse Julgeoleku toimetaja Erkki Koort. FOTO: Konstantin Sednev

Laiapindse riigikaitse kontseptsiooniga samal ajal näitas ERR kodumaist seriaali «Tuulepealne maa». Tõeline läbipõimumine sõjalisest riigikaitsest ja tsiviilsektori toetusest. Kontseptsiooni tutvustamisele ja ellu rakendamisele oli ühiskonnas kokkusattumusest tekkinud soodne eeldus.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Igapäevane elu kipub olema aga pigem nagu Leo Solba tegelaskuju, kes sai medali selle eest, et marssis Tartu rahu sõlmimisel ümber maja. Sellele puudusele planeerimises ja tegelikus täitmises on oma kõnedes korduvalt viidanud Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid. Kas midagi on aastatega muutunud? Tegelikult ei ole.

On äärmiselt oluline, et me arendame oma sõjalist kaitsevõimet ning oleme suutnud aegade kiuste ja koalitsioonide kombinatsioonidele vaatamata hoida kinni kokkulepitud tasemest. See on suurepärane tulemus, mis on ennast välispoliitiliselt igati ära tasunud. Liiatigi aidatakse neid, kes aitavad iseennast.

09.09.2020 11.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto