Sisukord
Arvamus
Tänane leht
11.09.2020
Eesti Kas mets on hakanud kaks korda kiiremini kasvama? (61) Eesti lühiuudised Lähiajal laenurahata ei saa (2) Reform võib tuua Tartu ülikooli kliinikujuhtidele tähtajalised lepingud Skisofreenia on veretestiga tuvastatav (3) Majandus Majanduse lühiuudised Pruuli: tegevuse lõpetamine on ka ettevõtluse osa, seda ei pea häbenema (1) Välismaa Välismaa lühiuudised Intervjuu ⟩ Läti tahaks Balti reisimulli reformida Arvamus Juhtkiri: et mets ei läheks metsa (5) Marica Lillemets: raha põle(b) (12) Ardo Hansson: kõiki kärpeid ei tule vältida (14) Peeter Järvelaid: väljaöeldul on hind Kalev Stoicescu: lääne-Vene suheted tuleb mürgist puhastada (6) Andrus Karnau: pardaajakiri kui asitõend (1) Lugejakiri: kõrgtasemel jäätmeringlusest Maarjamäe näitel (13) FOOKUS ⟩ Jonas Nahkor: saagu linnadesse hea valgus! FOOKUS ⟩ Rein Kuresoo: tähevalgus ja ilusa linna tuled FOOKUS ⟩ Marko Mägi: üha valgemad ööd panevad linnaloomad ja -linnud teistmoodi käituma Kultuur Arvo Pärdi sünnipäeva tähistatakse kontsertide ja telesaatega Palju õnne! ⟩ Mis on Arvo Pärdi saladus? (9) Super Mario saab 35 Sport Spordi lühiuudised KOLUMN ⟩ Kuidas kasvas 28-aastane jalgpallikoondislane? (1) Avo Keele teekond Läti koondisega: déjà-vu, kemplemised tööandjatega ning õllevaba verstapost Koroonapesas hooajaks valmistuv Vene: kuidagi sattusin jälle kõige hullemasse kohta Võrkpalliliidu suur plaan lendas koroona tõttu vastu taevast Tartu Ihaste metsatüli uus vaatus: omanik piirab metsa aiaga (19) Hans-Martin Tammesalu: koroonale ei tasu võimalust pakkuda Üldplaneering pöörab parkidele liiga vähe tähelepanu (2) Õpilaskodust sai hostel, koolimaja ootab sama saatus (2) Tasuline parkimine jõuab nüüd ka Annelinna Tartu lühiuudised Firmad vaidlevad ja tänav ootab asfalti Eesti moodne linnakodu kujunes saksakeelsete elanike vastuseisus Bigbanki võrkpallimeeskonnas mängivad sel aastal vaid eestlased Mida teha kahe sajandi vanuse maailmapärandiga? (1) 50 aastat järjest igal sügisel kooli Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kalev Stoicescu: lääne-Vene suheted tuleb mürgist puhastada

3 min lugemist
  • Navalnõi mürgitamine oli ka hoiatussignaal läänele
  • Lääs on varasemaid Venemaa agressioone ignoreerinud
  • Seekord tuleb näidata kindlameelsust ja midagi ette võtta
Kalev Stoicescu FOTO: Mihkel Maripuu

Nord Stream 2 peatamine oleks lääne poolt hädavajalik samm, kirjutab Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse teadur ja kolumnist Kalev Stoicescu.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Aleksei Navalnõid ravivad Berliini Charité haigla arstid teatasid 7. septembril, et patsient toodi välja kunstlikust koomast ja hingab nüüd iseseisvalt. See erakorraline meditsiiniline meede oli nähtavasti ainus viis mürgi eemaldamiseks tema kehast. Navalnõi seisund paranes, ta reageerib kõnele, kuid mürgi pikaajalist mõju tema tervisele on pea võimatu ennustada. Üks mürgi leiutajatest Vil Mirzajanov arvas, et Navalnõid ei tahetud tappa, vaid sandistada, mis on mürgi doseerimise ja manustamise kunst. Temaga tuleb nähtavasti nõustuda.

Navalnõi mürgitamine tuli järjekordse šokina läänemaailmale, sealhulgas Saksamaale, kes pakkus hiljem talle ravi ja turvalisust. Kuid šokk muutus raevuks, kui Navalnõi kehast leiti – täiesti kindlalt – mürkainet Venemaa kurikuulsa Novitšoki, keemiasõjapidamise närviagentide perest.

10.09.2020 12.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto