Sisukord
Arvamus
Tänane leht
11.09.2020
Eesti Kas mets on hakanud kaks korda kiiremini kasvama? (61) Eesti lühiuudised Lähiajal laenurahata ei saa (2) Reform võib tuua Tartu ülikooli kliinikujuhtidele tähtajalised lepingud Skisofreenia on veretestiga tuvastatav (3) Majandus Majanduse lühiuudised Pruuli: tegevuse lõpetamine on ka ettevõtluse osa, seda ei pea häbenema Välismaa Välismaa lühiuudised Intervjuu ⟩ Läti tahaks Balti reisimulli reformida Arvamus Juhtkiri: et mets ei läheks metsa (5) Marica Lillemets: raha põle(b) (12) Ardo Hansson: kõiki kärpeid ei tule vältida (14) Peeter Järvelaid: väljaöeldul on hind Kalev Stoicescu: lääne-Vene suheted tuleb mürgist puhastada (6) Andrus Karnau: pardaajakiri kui asitõend (1) Lugejakiri: kõrgtasemel jäätmeringlusest Maarjamäe näitel (13) FOOKUS ⟩ Jonas Nahkor: saagu linnadesse hea valgus! FOOKUS ⟩ Rein Kuresoo: tähevalgus ja ilusa linna tuled FOOKUS ⟩ Marko Mägi: üha valgemad ööd panevad linnaloomad ja -linnud teistmoodi käituma Kultuur Arvo Pärdi sünnipäeva tähistatakse kontsertide ja telesaatega Palju õnne! ⟩ Mis on Arvo Pärdi saladus? (9) Super Mario saab 35 Sport Spordi lühiuudised KOLUMN ⟩ Kuidas kasvas 28-aastane jalgpallikoondislane? (1) Avo Keele teekond Läti koondisega: déjà-vu, kemplemised tööandjatega ning õllevaba verstapost Koroonapesas hooajaks valmistuv Vene: kuidagi sattusin jälle kõige hullemasse kohta Võrkpalliliidu suur plaan lendas koroona tõttu vastu taevast Tartu Ihaste metsatüli uus vaatus: omanik piirab metsa aiaga (19) Hans-Martin Tammesalu: koroonale ei tasu võimalust pakkuda Üldplaneering pöörab parkidele liiga vähe tähelepanu (2) Õpilaskodust sai hostel, koolimaja ootab sama saatus (2) Tasuline parkimine jõuab nüüd ka Annelinna Tartu lühiuudised Firmad vaidlevad ja tänav ootab asfalti Eesti moodne linnakodu kujunes saksakeelsete elanike vastuseisus Bigbanki võrkpallimeeskonnas mängivad sel aastal vaid eestlased Mida teha kahe sajandi vanuse maailmapärandiga? (1) 50 aastat järjest igal sügisel kooli Meelelahutus Koomiks Sudoku

Andrus Karnau: pardaajakiri kui asitõend

2 min lugemist
  • Riikliku lennufirma idee läbikukkumist ei taheta tunnistada
  • Estonian Airi probleemid hakkasid laienemise läbikukkumisega
  • Riigikassast on arutult raha riiklikusse lennufirmasse süstitud
Andrus Karnau. FOTO: Sander Ilvest/Postimeesm/scanpix Baltics

Kolumnist Andrus Karnau kirjutab Eesti riiklike lennufirmade ümber käivast kummalisest sekeldamisest.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Estonian Airi endistele töötajatele Harju maakohtus välja mõistetud umbes 1,5 miljonit eurot on peenraha summade kõrval, mis on juba kulunud Eesti riikliku lennunduse käigus hoidmiseks. Ainuüksi 2015. aastal, kui valitsus asutas kaks uut lennufirmat, Nordic Aviation Groupi ja Transpordi Varahalduse, pandi firmadesse kokku 70 miljonit eurot. Sel aastal on valitsus valmis lennufirmadesse panema veel 30 miljonit. Milline on kahe riikliku lennufirma majandusolukord, on keeruline öelda, sest kumbki pole esitanud 2019. aasta majandusaruannet.

Lennundus pakatab glamuurist. See on midagi nii erilist, et nii Isamaa, Keskerakonna kui ka Reformierakonna majandusministreil on olnud võimatu tunnistada, et nende valitsusalas tegutsenud riiklik lennufirma on jõudnud pankrotini. Ainus erand oli sotsist majandusminister Urve Palo, kes 2014. aastal ametisse saades ütles, et Estonian Air on pankrotis. Palol oli seda lihtne teha, sest ta sai kõik eelkäija Juhan Partsi kaela ajada. Mäletatavasti oli tema sõnum nii ootamatu, et tekkis küsimus, kas selline lapsesuu ikka sobib ministriks. «See, et minister Partsi juhtimisel on riik pannud lennufirmasse 40 miljonit maksumaksja raha ja me räägime endiselt, et kas firma jääb püsima või mitte, on ju tegelik probleemide põhjus, mitte minu lause olukorra hindamisest,» kommenteeris Palo toona Ärilehele.

10.09.2020 12.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto