Sisukord
Arvamus
Tänane leht
11.09.2020
Eesti Kas mets on hakanud kaks korda kiiremini kasvama? (61) Eesti lühiuudised Lähiajal laenurahata ei saa (2) Reform võib tuua Tartu ülikooli kliinikujuhtidele tähtajalised lepingud Skisofreenia on veretestiga tuvastatav (3) Majandus Majanduse lühiuudised Pruuli: tegevuse lõpetamine on ka ettevõtluse osa, seda ei pea häbenema Välismaa Välismaa lühiuudised Intervjuu ⟩ Läti tahaks Balti reisimulli reformida Arvamus Juhtkiri: et mets ei läheks metsa (5) Marica Lillemets: raha põle(b) (12) Ardo Hansson: kõiki kärpeid ei tule vältida (14) Peeter Järvelaid: väljaöeldul on hind Kalev Stoicescu: lääne-Vene suheted tuleb mürgist puhastada (6) Andrus Karnau: pardaajakiri kui asitõend (1) Lugejakiri: kõrgtasemel jäätmeringlusest Maarjamäe näitel (13) FOOKUS ⟩ Jonas Nahkor: saagu linnadesse hea valgus! FOOKUS ⟩ Rein Kuresoo: tähevalgus ja ilusa linna tuled FOOKUS ⟩ Marko Mägi: üha valgemad ööd panevad linnaloomad ja -linnud teistmoodi käituma Kultuur Arvo Pärdi sünnipäeva tähistatakse kontsertide ja telesaatega Palju õnne! ⟩ Mis on Arvo Pärdi saladus? (9) Super Mario saab 35 Sport Spordi lühiuudised KOLUMN ⟩ Kuidas kasvas 28-aastane jalgpallikoondislane? (1) Avo Keele teekond Läti koondisega: déjà-vu, kemplemised tööandjatega ning õllevaba verstapost Koroonapesas hooajaks valmistuv Vene: kuidagi sattusin jälle kõige hullemasse kohta Võrkpalliliidu suur plaan lendas koroona tõttu vastu taevast Tartu Ihaste metsatüli uus vaatus: omanik piirab metsa aiaga (19) Hans-Martin Tammesalu: koroonale ei tasu võimalust pakkuda Üldplaneering pöörab parkidele liiga vähe tähelepanu (2) Õpilaskodust sai hostel, koolimaja ootab sama saatus (2) Tasuline parkimine jõuab nüüd ka Annelinna Tartu lühiuudised Firmad vaidlevad ja tänav ootab asfalti Eesti moodne linnakodu kujunes saksakeelsete elanike vastuseisus Bigbanki võrkpallimeeskonnas mängivad sel aastal vaid eestlased Mida teha kahe sajandi vanuse maailmapärandiga? (1) 50 aastat järjest igal sügisel kooli Meelelahutus Koomiks Sudoku

Peeter Järvelaid: väljaöeldul on hind

2 min lugemist
Peeter Järvelaid. FOTO: Tairo Lutter

Koroonaajal peab informatsiooni jagamine olema vastutustundlik, kirjutab Põhja-Tallinna linnaosa vanem Peeter Järvelaid (Keskerakond).

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Sõnavabadus on oluline põhiõigus, mis kehtis isegi eriolukorra ajal ja mida loodetavasti mitte kunagi Eesti vabariigis ei piirata. Siiski tahan juhtida praegu taas pead tõstva koroonaepideemia valguses vajadusele isikute ja institutsioonide vahel oma sõnumeid rohkem koordineerida ja teada, et sõnadel on hind. Toon siinkohal kaks negatiivset näidet.

Kevadise eriolukorra ajal levitasid mõned arvamusliidrid soovitust, et üksi elavad eakad inimesed püsigu kodus ja helistagu kohalikku omavalitsusse, et nende eest hakkaks poes käima kohaliku omavalitsuse sotsiaaltöötaja. Lisaks läks kusagilt liikuma sõnum, et kohalik omavalitsus toob kõigile eakatele koju tasuta toidupakke. Ei tea, mida nende sõnumite levitajad mõtlesid, aga nad oleksid pidanud mõtlema, et Eestis elab üle 200 000 eaka ja meil on üldiselt kombeks, et põlvkonnad elavad eraldi: paljudel on õnn oma abikaasaga veel koos olla, aga on ka palju üksikuid inimesi. Ei olnud mõistlik eeldada, et kohalikel omavalitsustel ootaks kusagil jõude selline sotsiaaltöötajate armee, et hakata hoobilt kõigi üksikute eakate eest poes käima.

10.09.2020 12.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto