Lähiajal laenurahata ei saa

Kahepäevaste eelarvearutelude järel andsid võimuliidu erakondade juhid püstijalapressikonverentsi. Konkreetseid eelarveotsuseid lubati uueks nädalaks. Pildil Jüri Ratas, Helir-Valdor Seeder, Martin Helme. Riigikogule peab valitsus eelrave eelnõu esitama septembri lõpuks. FOTO: Tairo Lutter

Ehkki kaks päeva Sagadi mõisas kestnud valitsuse järgmise aasta riigieelarve ja järgmise nelja aasta riigi eelarvestrateegia aruteludel eelarvemahu juurde – rääkimata veelgi konkreetsematest arvudest – ei jõutud, sai selgeks, et järgmise ja ehk ka ülejärgmise aasta jooksvaid kulusid laenurahata katta ei saa.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

See tõdemus paneb valitsuserakondadest kõige keerulisemasse seisu Isamaa. Nimelt on erakonna juht Helir-Valdor Seeder öelnud, et laenurahaga püsikulutusi, mille üheks näiteks on erakorraline pensionitõus, ta ei toeta.

Ka on Isamaa erakonna ühendus Parempoolsed kutsunud valitsust ja riigikogu üles seisma konservatiivse eelarvepoliitika eest, mille üks kandev osa on seista vastu jooksvate kulude finantseerimisele laenurahaga. Sellele on alla kirjutanud ka riigikogu liige Siim Kiisler. Seeder end sellest heidutada ei lase. «See on üks osa erakonnasisest arutelust, arvamusteavaldustest,» sõnas Seeder, lisades, et Isamaa üldine hoiak ongi vaadata, et riik pikas perspektiivis üle jõu ei elaks. 

10.09.2020 12.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto