Sisukord
Eesti
Tänane leht
11.09.2020
Eesti Kas mets on hakanud kaks korda kiiremini kasvama? (61) Eesti lühiuudised Lähiajal laenurahata ei saa (2) Reform võib tuua Tartu ülikooli kliinikujuhtidele tähtajalised lepingud Skisofreenia on veretestiga tuvastatav (3) Majandus Majanduse lühiuudised Pruuli: tegevuse lõpetamine on ka ettevõtluse osa, seda ei pea häbenema Välismaa Välismaa lühiuudised Intervjuu ⟩ Läti tahaks Balti reisimulli reformida Arvamus Juhtkiri: et mets ei läheks metsa (5) Marica Lillemets: raha põle(b) (12) Ardo Hansson: kõiki kärpeid ei tule vältida (14) Peeter Järvelaid: väljaöeldul on hind Kalev Stoicescu: lääne-Vene suheted tuleb mürgist puhastada (6) Andrus Karnau: pardaajakiri kui asitõend (1) Lugejakiri: kõrgtasemel jäätmeringlusest Maarjamäe näitel (13) FOOKUS ⟩ Jonas Nahkor: saagu linnadesse hea valgus! FOOKUS ⟩ Rein Kuresoo: tähevalgus ja ilusa linna tuled FOOKUS ⟩ Marko Mägi: üha valgemad ööd panevad linnaloomad ja -linnud teistmoodi käituma Kultuur Arvo Pärdi sünnipäeva tähistatakse kontsertide ja telesaatega Palju õnne! ⟩ Mis on Arvo Pärdi saladus? (9) Super Mario saab 35 Sport Spordi lühiuudised KOLUMN ⟩ Kuidas kasvas 28-aastane jalgpallikoondislane? (1) Avo Keele teekond Läti koondisega: déjà-vu, kemplemised tööandjatega ning õllevaba verstapost Koroonapesas hooajaks valmistuv Vene: kuidagi sattusin jälle kõige hullemasse kohta Võrkpalliliidu suur plaan lendas koroona tõttu vastu taevast Tartu Ihaste metsatüli uus vaatus: omanik piirab metsa aiaga (19) Hans-Martin Tammesalu: koroonale ei tasu võimalust pakkuda Üldplaneering pöörab parkidele liiga vähe tähelepanu (2) Õpilaskodust sai hostel, koolimaja ootab sama saatus (2) Tasuline parkimine jõuab nüüd ka Annelinna Tartu lühiuudised Firmad vaidlevad ja tänav ootab asfalti Eesti moodne linnakodu kujunes saksakeelsete elanike vastuseisus Bigbanki võrkpallimeeskonnas mängivad sel aastal vaid eestlased Mida teha kahe sajandi vanuse maailmapärandiga? (1) 50 aastat järjest igal sügisel kooli Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lähiajal laenurahata ei saa

4 min lugemist
Kahepäevaste eelarvearutelude järel andsid võimuliidu erakondade juhid püstijalapressikonverentsi. Konkreetseid eelarveotsuseid lubati uueks nädalaks. Pildil Jüri Ratas, Helir-Valdor Seeder, Martin Helme. Riigikogule peab valitsus eelrave eelnõu esitama septembri lõpuks. FOTO: Tairo Lutter

Ehkki kaks päeva Sagadi mõisas kestnud valitsuse järgmise aasta riigieelarve ja järgmise nelja aasta riigi eelarvestrateegia aruteludel eelarvemahu juurde – rääkimata veelgi konkreetsematest arvudest – ei jõutud, sai selgeks, et järgmise ja ehk ka ülejärgmise aasta jooksvaid kulusid laenurahata katta ei saa.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

See tõdemus paneb valitsuserakondadest kõige keerulisemasse seisu Isamaa. Nimelt on erakonna juht Helir-Valdor Seeder öelnud, et laenurahaga püsikulutusi, mille üheks näiteks on erakorraline pensionitõus, ta ei toeta.

Ka on Isamaa erakonna ühendus Parempoolsed kutsunud valitsust ja riigikogu üles seisma konservatiivse eelarvepoliitika eest, mille üks kandev osa on seista vastu jooksvate kulude finantseerimisele laenurahaga. Sellele on alla kirjutanud ka riigikogu liige Siim Kiisler. Seeder end sellest heidutada ei lase. «See on üks osa erakonnasisest arutelust, arvamusteavaldustest,» sõnas Seeder, lisades, et Isamaa üldine hoiak ongi vaadata, et riik pikas perspektiivis üle jõu ei elaks. 

10.09.2020 12.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto