R, 8.12.2023

Lähiajal laenurahata ei saa (2)

Anna Ploompuu
, reporter
Copy
Kahepäevaste eelarvearutelude järel andsid võimuliidu erakondade juhid püstijalapressikonverentsi. Konkreetseid eelarveotsuseid lubati uueks nädalaks. Pildil Jüri Ratas, Helir-Valdor Seeder, Martin Helme. Riigikogule peab valitsus eelrave eelnõu esitama septembri lõpuks.
Kahepäevaste eelarvearutelude järel andsid võimuliidu erakondade juhid püstijalapressikonverentsi. Konkreetseid eelarveotsuseid lubati uueks nädalaks. Pildil Jüri Ratas, Helir-Valdor Seeder, Martin Helme. Riigikogule peab valitsus eelrave eelnõu esitama septembri lõpuks. Foto: Tairo Lutter

Ehkki kaks päeva Sagadi mõisas kestnud valitsuse järgmise aasta riigieelarve ja järgmise nelja aasta riigi eelarvestrateegia aruteludel eelarvemahu juurde – rääkimata veelgi konkreetsematest arvudest – ei jõutud, sai selgeks, et järgmise ja ehk ka ülejärgmise aasta jooksvaid kulusid laenurahata katta ei saa.

See tõdemus paneb valitsuserakondadest kõige keerulisemasse seisu Isamaa. Nimelt on erakonna juht Helir-Valdor Seeder öelnud, et laenurahaga püsikulutusi, mille üheks näiteks on erakorraline pensionitõus, ta ei toeta.

Ka on Isamaa erakonna ühendus Parempoolsed kutsunud valitsust ja riigikogu üles seisma konservatiivse eelarvepoliitika eest, mille üks kandev osa on seista vastu jooksvate kulude finantseerimisele laenurahaga. Sellele on alla kirjutanud ka riigikogu liige Siim Kiisler. Seeder end sellest heidutada ei lase. «See on üks osa erakonnasisest arutelust, arvamusteavaldustest,» sõnas Seeder, lisades, et Isamaa üldine hoiak ongi vaadata, et riik pikas perspektiivis üle jõu ei elaks. 

Kommentaarid (2)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles