Sisukord
Arvamus
Tänane leht
11.09.2020
Eesti Kas mets on hakanud kaks korda kiiremini kasvama? (61) Eesti lühiuudised Lähiajal laenurahata ei saa (2) Reform võib tuua Tartu ülikooli kliinikujuhtidele tähtajalised lepingud Skisofreenia on veretestiga tuvastatav (3) Majandus Majanduse lühiuudised Pruuli: tegevuse lõpetamine on ka ettevõtluse osa, seda ei pea häbenema Välismaa Välismaa lühiuudised Intervjuu ⟩ Läti tahaks Balti reisimulli reformida Arvamus Juhtkiri: et mets ei läheks metsa (5) Marica Lillemets: raha põle(b) (12) Ardo Hansson: kõiki kärpeid ei tule vältida (14) Peeter Järvelaid: väljaöeldul on hind Kalev Stoicescu: lääne-Vene suheted tuleb mürgist puhastada (6) Andrus Karnau: pardaajakiri kui asitõend (1) Lugejakiri: kõrgtasemel jäätmeringlusest Maarjamäe näitel (13) FOOKUS ⟩ Jonas Nahkor: saagu linnadesse hea valgus! FOOKUS ⟩ Rein Kuresoo: tähevalgus ja ilusa linna tuled FOOKUS ⟩ Marko Mägi: üha valgemad ööd panevad linnaloomad ja -linnud teistmoodi käituma Kultuur Arvo Pärdi sünnipäeva tähistatakse kontsertide ja telesaatega Palju õnne! ⟩ Mis on Arvo Pärdi saladus? (9) Super Mario saab 35 Sport Spordi lühiuudised KOLUMN ⟩ Kuidas kasvas 28-aastane jalgpallikoondislane? (1) Avo Keele teekond Läti koondisega: déjà-vu, kemplemised tööandjatega ning õllevaba verstapost Koroonapesas hooajaks valmistuv Vene: kuidagi sattusin jälle kõige hullemasse kohta Võrkpalliliidu suur plaan lendas koroona tõttu vastu taevast Tartu Ihaste metsatüli uus vaatus: omanik piirab metsa aiaga (19) Hans-Martin Tammesalu: koroonale ei tasu võimalust pakkuda Üldplaneering pöörab parkidele liiga vähe tähelepanu (2) Õpilaskodust sai hostel, koolimaja ootab sama saatus (2) Tasuline parkimine jõuab nüüd ka Annelinna Tartu lühiuudised Firmad vaidlevad ja tänav ootab asfalti Eesti moodne linnakodu kujunes saksakeelsete elanike vastuseisus Bigbanki võrkpallimeeskonnas mängivad sel aastal vaid eestlased Mida teha kahe sajandi vanuse maailmapärandiga? (1) 50 aastat järjest igal sügisel kooli Meelelahutus Koomiks Sudoku

Marica Lillemets: raha põle(b)

2 min lugemist
  • Riskida võib rahaga, mille kaotus ei muudaks toimetulekut
  • Laenuga investeerida on riskantne, kui ei tea, kuhu raha panna
  • Valitsuse eelarveotsused peavad olema ühiskonna teravdatud pilgu all
Marica Lillemets FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

Mida teete teie, kui raha otsa saab? Lähete tööle, müüte vara või võtate laenu? Aga kui pole enam seda töökohta, mis oli eile, või vara, mida müüa kannataks, siis ei jää sageli muud üle kui laenu võtta.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mulle isiklikult on laenuvõtmine väga vastumeelt, eriti kui jutt käib eraisiku tasandil. Aga kui keegi annaks raha null protsendiga ja ma saaksin osta midagi, mille väärtus aja jooksul kasvab, siis kaaluksin kindlasti seda varianti. Nii teevad kõik tublid investorid, ostes laenuga langevalt turult, veel parem põhja lähedalt, aktsiaid ja võlakirju, mida hiljem kasuga maha müüa. Saab laenu makstud ja rohkem raha tagasi, kui sisse läks. Veel targemad investeerivad korterisse, mida välja üürida, või riskivad start-up’iga. Kuldreegel ütleb, et riskida võid vaid selle rahaga, millest ilma jäämine su elu ei muuda.

Nipp seisneb selles, et keegi ei tea täpselt, millal on õige aeg osta, millal müüa. Päris tihti juhtub nii, et kiirustate, lähete närvilise turuga kaasa ja pigem kaotate, kui võidate. Veel hullem, kui olete panustanud inimesse, ettevõttesse või arendusse, mis läheb pankrotti koos teie rahaga… Seega, laenu eest investeerida on riskantne, kui täpselt ei tea, kuhu raha paned.

10.09.2020 12.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto