Sisukord
Eesti
Tänane leht
11.09.2020
Eesti Kas mets on hakanud kaks korda kiiremini kasvama? (61) Eesti lühiuudised Lähiajal laenurahata ei saa (2) Reform võib tuua Tartu ülikooli kliinikujuhtidele tähtajalised lepingud Skisofreenia on veretestiga tuvastatav (3) Majandus Majanduse lühiuudised Pruuli: tegevuse lõpetamine on ka ettevõtluse osa, seda ei pea häbenema Välismaa Välismaa lühiuudised Intervjuu ⟩ Läti tahaks Balti reisimulli reformida Arvamus Juhtkiri: et mets ei läheks metsa (5) Marica Lillemets: raha põle(b) (12) Ardo Hansson: kõiki kärpeid ei tule vältida (14) Peeter Järvelaid: väljaöeldul on hind Kalev Stoicescu: lääne-Vene suheted tuleb mürgist puhastada (6) Andrus Karnau: pardaajakiri kui asitõend (1) Lugejakiri: kõrgtasemel jäätmeringlusest Maarjamäe näitel (13) FOOKUS ⟩ Jonas Nahkor: saagu linnadesse hea valgus! FOOKUS ⟩ Rein Kuresoo: tähevalgus ja ilusa linna tuled FOOKUS ⟩ Marko Mägi: üha valgemad ööd panevad linnaloomad ja -linnud teistmoodi käituma Kultuur Arvo Pärdi sünnipäeva tähistatakse kontsertide ja telesaatega Palju õnne! ⟩ Mis on Arvo Pärdi saladus? (9) Super Mario saab 35 Sport Spordi lühiuudised KOLUMN ⟩ Kuidas kasvas 28-aastane jalgpallikoondislane? (1) Avo Keele teekond Läti koondisega: déjà-vu, kemplemised tööandjatega ning õllevaba verstapost Koroonapesas hooajaks valmistuv Vene: kuidagi sattusin jälle kõige hullemasse kohta Võrkpalliliidu suur plaan lendas koroona tõttu vastu taevast Tartu Ihaste metsatüli uus vaatus: omanik piirab metsa aiaga (19) Hans-Martin Tammesalu: koroonale ei tasu võimalust pakkuda Üldplaneering pöörab parkidele liiga vähe tähelepanu (2) Õpilaskodust sai hostel, koolimaja ootab sama saatus (2) Tasuline parkimine jõuab nüüd ka Annelinna Tartu lühiuudised Firmad vaidlevad ja tänav ootab asfalti Eesti moodne linnakodu kujunes saksakeelsete elanike vastuseisus Bigbanki võrkpallimeeskonnas mängivad sel aastal vaid eestlased Mida teha kahe sajandi vanuse maailmapärandiga? (1) 50 aastat järjest igal sügisel kooli Meelelahutus Koomiks Sudoku

Reform võib tuua Tartu ülikooli kliinikujuhtidele tähtajalised lepingud

2 min lugemist
  • Koroonakriisi tõttu ei jõutud Tartu ülikooli kliinikumis reformi läbi viia.
  • Reformi ettevalmistav töörühm soovitab muuta kliinikute juhtide lepinguid.
  • Aasta alguses tekkinud sisekonflikt on tänaseks lahenduse saanud.
Pildil Tartu Ülikooli Kliinikumi juhtimis- ja struktuurireform lükkub järgmisesse aastasse.   FOTO: Kristjan Teedema

Aasta alguses Tartu Ülikooli kliinikumi toonase juhi Priit Eelmäe ja kliinikujuhtide vahel lahvatanud tüli ning koroonaviiruse puhang kevadel olid põhjused, miks sellesse aastasse plaanitud juhtimis- ja struktuurireform edasi lükati. Reformi ette valmistava töörühma juht Kristjan Vassil peab võimalikuks, et reformiga saab algust teha tänavu detsembris.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Plaanitava juhtimis- ja struktuurireformiga muutuks kliinikumi juhtimine üksusi koondades lihtsamaks ja kaasavamaks. Samuti peaks reform selle läbiviijate sõnul parandama juhtimise kvaliteeti, see tähendab, et ei oleks võimalik enam mitmel positsioonil korraga suure koormusega töötada, ja kaotataks tähtajatud lepingud, mille tõttu võivad kliinikute juhid mõnel juhul liiga kaua ametis olla.

Jaanuari lõpus lõi kliinikumi nõukogu pärast juhtimiskriisi töörühma, kes aitaks reformi ette valmistada. Rühma juhi, Tartu Ülikooli teadusprorektori Kristjan Vassili sõnul on jõutud praegu niikaugele, et ettepanekute esitamine juhtimismudeli ja personaliarenduse kohta on lõpusirgel ning lõplik kavand selle kohta, milliseks kujuneb kliinikumi struktuur, antakse nõukogule ja sealt edasi juhatusele ellu viimiseks oktoobri lõpus või novembri alguses.

«Ma arvan, et reaalsus on see, et seda hakatakse ellu viima detsembrist alates. Kui kaua see kestab? Arvan, et kliinikumi suurust arvestades räägime minimaalselt kuuest kuust,» ütles Vassil, pidades samas realistlikuks ootust, et see viiakse ellu järgmise aasta jooksul.

Juhtimisreformi praegust tööversiooni ei soostunud Vassil kommenteerima enne, kui seda pole tutvustatud kliinikumi töötajatele. Küll aga kinnitas ta, et ettepanek luua kliinikute juhtidele tähtajalised lepingud tehakse.

Samuti sovitatakse suure tõenäosusega, et inimeste töökoormus ei ületaks tulevikus 1,25 kohta, kuid erijuhtudel jääks see lühikeseks ajaks võimalikuks. «Minu personaalne eelistus on, et inimesed ei ületaks ühte terviklikku nominaalkoormust, aga on veenvaid argumente, miks kliinilistel erialadel on lubatud mõõdukad ja ajas piiratud erandid. Muidu võib tekkida olukord, kus palju olulist tööd jääb lihtsalt inimeste puudumisel tegemata,» ütles Vassil.

10.09.2020 12.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto