R, 12.08.2022

Tartu lühiuudised

Vilja Kohler
, ajakirjanik
Tartu lühiuudised
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mõisavahe 34 majas puhkenud tulekahjus inimesed viga ei saanud.
Mõisavahe 34 majas puhkenud tulekahjus inimesed viga ei saanud. Foto: Lugeja foto

Kaheksandal korrusel põles korter

Tartus Annelinnas Mõisavahe tänava kortermaja kaheksanda korruse korteris puhkes laupäeva pärastlõunal kella kolme paiku tulekahju.

Päästjate saabudes leegitses rõdu, põlema lahvatas ka kõrvalkorteri rõdu.

Korteris tulekahju ajal kedagi ei olnud, kõrvalkorteritest evakueeriti inimesed. Kell 16.02 sai põleng kustutatud. KERLI SOE

Suri Nõo lihatööstuse juht Toomas Kruustük

Suurima Eesti kapitalil põhineva lihatööstuse, ASi Nõo Lihatööstus asutaja, pikaaegne juht ja suurim aktsionär Toomas Kruustük suri läinud kolmapäeval.

62-aastaselt lahkunud Toomas Kruustük juhtis Nõo lihatööstust 1992. aastast, alates selle asutamisest. Tema juhtimise all kasvas Tartu külje all Nõos rulaadi tootma hakanud väikeettevõttest välja nüüdisaegne eksportiv lihatööstus. Ligi 200 töötajaga on ettevõte Lõuna-Eesti üks suuremaid tööandjaid.

Toomas Kruustükki tabas augusti lõpus ootamatu terviserike ja ta suri pärast lühikest rasket haigust ööl vastu 9. septembrit Tartus. Teda jäävad mäletama pere ning paljud sõbrad, kolleegid ja partnerid.

Nõo lihatööstuse nõukogu nimetas ettevõtte uueks juhatuse liikmeks ja tegevjuhi kohusetäitjaks senise finantsjuhi Ragnar Loova.

Valmis suur alajaam

Elektrilevi uuendas täielikult Tartus Anne piirkonnaalajaama, mis varustab elektriga enam kui 24 000 klienti.

Vana Anne alajaam oli tartlastele elektrivarustust taganud 39 aastat. Hoone ja seadmed olid selle ajaga nii füüsiliselt kui ka moraalselt vananenud. Sellest lähtuvalt otsustas Elektrilevi vana alajaama kasutusest välja arvata ja ehitada kõrvale uue hoone uue tehnikaga.

Vana alajaama tippkoormus piirdus 16 megavatiga, mis oli piirkonna varustuskindluse tagamiseks üsna piiripealne. Elektrilevi võrguanalüütikute prognoosi kohaselt võib 2030. aastaks Anne alajaamas koormus tõusta juba 30 megavatini ning nii projekteeriti ja ehitati uus alajaam vanast pea poole võimsam.

AS Connecto alustas Anne alajaama uuendamist 2018. aasta suvel, töödeks kulus 1,52 miljonit eurot. 

Tartu-Riia otseühendus katkeb ajutiselt

Kuna Lux Express vähendab ajutiselt rahvusvaheliste väljumiste arvu, katkeb tänasest ajutiselt Tartu ja Riia vaheline otseühendus. Endiselt saab Tartust Läti pealinna sõita ümberistumisega Pärnus.

Juba pileti ostnud reisijatega võetakse ühendust ja leitakse sobiv lahendus.

Tänasest sõidab Lux Express Tallinna ja Riia ning Vilniuse ja Riia vahel neli korda päevas. 

Märksõnad
Tagasi üles