Sisukord
Arvamus
Tänane leht
14.09.2020
Eesti Miks on lehel tänasest uus kujundus? Kreenholmi arendamiseks küsitakse kultuuriraha Elukvaliteet läks Eestis aastaga paremaks Kaitseminister Jüri Luik: kaitsekulude tase tuleb säilitada Eesti lühiuudised Karude arvukus Eestis läheneb tuhandele isendile Rate.ee argipäev: mehed lunivad alaealistelt raha eest seksi (14) Toetuskirjad Valgevenele Jaak Jõerüüt: inimkloone pole ka diplomaatias vaja Majandus Indrek Laul: ei saa minna liiga kunstnikuks ega liiga ärimeheks (1) Euro kallinemine teeb Euroopa Keskpangale muret (6) Välismaa PÕHJALA VAADE ⟩ Soome eelarve edendab elektrisõidukeid ja ühistransporti Briti koroonavaktsiini katsed jätkuvad Vene valimised kulgesid rikkumiste tähe all (8) Arvamus Juhtkiri: digiilm lüpsab loojaid Andres Herkel: Valgevene ärkab 25 aastat hiljem (2) Jaano Martin Ots: maailm nagu meri Ago Samoson: Ülem-Vantaa (1) Lauri Vahtre: maailm on muutunud – liberaalid on hullunud (67) Taavi Veskimägi: kust tuleb elekter tulevikus? (7) Tarmo Pikner: kordan, Torgu kuningriiki rünnatakse! FOOKUS ⟩ Liis Soppe, Eliis Ait ja Riin Seema: milliseid probleeme leevendab eriklass? (3) FOOKUS ⟩ Mihkel Kunnus: kool jääb alati klassiühiskonnaks (4) FOOKUS ⟩ Raivo Kokser: kaasav haridus ei asenda erikoole Kultuur Kultuuri lühiuudised Vaiko Eplik: Eesti autoritel on saamata jäänud 30 miljonit eurot (50) Sport Spordi lühiuudised Poodiumile jõudnud Vips vabandas tiimi ees, kuid võistkond hakkas eestlast hoopis kiitma Kalju koroonakolle suurenes veelgi, mured ka esiliigas Jaanimaa elu Moskvas: masendava kevade järel valitseb nüüd vabadus (1) Tartu Kolga tsiklinäitus tõi imetlemiseks välja ligi saja aasta vanused mootorrattad Jaak Uibu: Toompea haridusseminarist ja asutajast Ülo Vooglaiust Tanel Tein: jätkem kesklinna park rahule (4) Heiki Lill: betoon ei tee teadust ega loo ravimeid Tartu lühiuudised Hellenurmes lõppesid lastepõneviku võtted Kahtlus: keegi külvab Ihaste metsa kaitsealuseid taimi (13) Draamat juhib teatriteadlane Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tarmo Pikner: kordan, Torgu kuningriiki rünnatakse!

2 min lugemist
  • Sõrve säärele kavandatakse Eesti suurimat maismaatuulikuparki.
  • Valla sõnul on tegu eskiisiga.
  • Taastuvat energiat ei ole olemas.
Tarmo Pikner. FOTO: ERIK PROZES/PM/SCANPIX BALTICS

Saaremaa ümber kavandatavad utoopilised tuulepargid tekitavad paksu pahameelt, kirjutab kolumnist Tarmo Pikner.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kes ei mäletaks Kirill Esimest ja kuningriiklasi? Kahjuks jäi nende töö pooleli. Sõrve säärel kuningriiklaste seltskond küll tegutseb, kuid väärilisi õigusi pole nad kätte võidelnud. Loodetavasti hakkavad sõrulased aktiviseeruma ja on tõenäoline, et saadakse tuge ka headelt naabritelt saarlastelt. Olukord on enam kui kriitiline: Torgu kuningriiki rünnatakse. Rünnatakse nii maalt kui ka merelt, nii vasakult kui ka paremalt.

Kes siis ründavad? Ründajaid on raske üheselt defineerida, kuid ründevahendid on selged – tuuleveskid. Kujutage silme ette Eesti maakaarti, kus Hiiumaa ja Saaremaa on ümbritsetud maailma suurimate meretuuleparkidega. Sõrve poolsaar on kaardil all vasakul üks kitsas maariba (Torgu kuningriik). Sellest idapoolt Liivi lahelt ründavad kolm meretuulikuparki 237 veskiga. Läänerannikult aga Saaremaa looderanniku meretuulikupark 100 tuuleveskiga. Mööda maismaad Sõrve suunas hakkab ründama Eesti suurim maismaatuulikupark (kui Saaremaa lugeda üheks pargiks).

12.09.2020 15.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto