Sisukord
Majandus
Tänane leht
14.09.2020
Eesti Miks on lehel tänasest uus kujundus? Kreenholmi arendamiseks küsitakse kultuuriraha Elukvaliteet läks Eestis aastaga paremaks Kaitseminister Jüri Luik: kaitsekulude tase tuleb säilitada Eesti lühiuudised Karude arvukus Eestis läheneb tuhandele isendile Rate.ee argipäev: mehed lunivad alaealistelt raha eest seksi (14) Toetuskirjad Valgevenele Jaak Jõerüüt: inimkloone pole ka diplomaatias vaja Majandus Indrek Laul: ei saa minna liiga kunstnikuks ega liiga ärimeheks (1) Euro kallinemine teeb Euroopa Keskpangale muret (6) Välismaa PÕHJALA VAADE ⟩ Soome eelarve edendab elektrisõidukeid ja ühistransporti Briti koroonavaktsiini katsed jätkuvad Vene valimised kulgesid rikkumiste tähe all (8) Arvamus Juhtkiri: digiilm lüpsab loojaid Andres Herkel: Valgevene ärkab 25 aastat hiljem (2) Jaano Martin Ots: maailm nagu meri Ago Samoson: Ülem-Vantaa (1) Lauri Vahtre: maailm on muutunud – liberaalid on hullunud (67) Taavi Veskimägi: kust tuleb elekter tulevikus? (7) Tarmo Pikner: kordan, Torgu kuningriiki rünnatakse! FOOKUS ⟩ Liis Soppe, Eliis Ait ja Riin Seema: milliseid probleeme leevendab eriklass? (3) FOOKUS ⟩ Mihkel Kunnus: kool jääb alati klassiühiskonnaks (4) FOOKUS ⟩ Raivo Kokser: kaasav haridus ei asenda erikoole Kultuur Kultuuri lühiuudised Vaiko Eplik: Eesti autoritel on saamata jäänud 30 miljonit eurot (50) Sport Spordi lühiuudised Poodiumile jõudnud Vips vabandas tiimi ees, kuid võistkond hakkas eestlast hoopis kiitma Kalju koroonakolle suurenes veelgi, mured ka esiliigas Jaanimaa elu Moskvas: masendava kevade järel valitseb nüüd vabadus (1) Tartu Kolga tsiklinäitus tõi imetlemiseks välja ligi saja aasta vanused mootorrattad Jaak Uibu: Toompea haridusseminarist ja asutajast Ülo Vooglaiust Tanel Tein: jätkem kesklinna park rahule (4) Heiki Lill: betoon ei tee teadust ega loo ravimeid Tartu lühiuudised Hellenurmes lõppesid lastepõneviku võtted Kahtlus: keegi külvab Ihaste metsa kaitsealuseid taimi (13) Draamat juhib teatriteadlane Meelelahutus Koomiks Sudoku

Indrek Laul: ei saa minna liiga kunstnikuks ega liiga ärimeheks

6 min lugemist
Indrek Laul leiab, et majanduslanguse mõju ennetamiseks peaksid ettevõttel alati olema reservid. FOTO: Sander Ilvest/Postimees Grupp/scanpix Baltics

Estonia klaverivabriku pikaaegne juht ja pianist Indrek Laul püüab hoida tasakaalu äri ja kunsti vahel. Kui aga tuleb teha valik emma-kumma kasuks, valib ta alati viimase. «Me ei aja ummisjalu kasumit taga, sest me ei suuda nagunii võistelda Aasia tootjate ja nende väikeste kuludega. Tavalisi klavereid on maailmas palju, meie tahame teha pille, millest igaüks on omaette kunstiteos!» räägib ta.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Estonia klaverivabrik on väga pika ajalooga ettevõte. Kuidas olete koroonakriisis toime tulnud?

On olnud erakordne aeg. Jaanuaris sain meie põhiturult USAst teate «saatke pille, saatke pille», sest nõudlus oli suur. Siis tuli märts, mis tekitas Ameerikas enneolematu olukorra. Meie San Francisco diiler ütles, et politsei jälgis, et klaveripoe uksed oleks kinni. Isegi nädalavahetusel ei tohtinud uksi lahti teha ja pille näidata! Kujutage ette, olete üles kasvanud vabas Ameerikas ja järsku öeldakse, et peab poe kinni panema!

Märts oli eriline ja hull kuu, mistõttu püüdsime purjeid koomale tõmmata, et torm üle elada. Juulis helistas mulle aga Washingtoni diiler, kes ütles, et kuule, me müüme üks või kaks klaverit päevas! Inimesed vaatavad päevas kuni neli tundi telekat, rohkem ei jaksa, ning leiavad, et vahelduseks oleks tore ka klaverit mängida.

Ehk siis meie äri on sõitnud Ameerika mägedel.

12.09.2020 15.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto