Sisukord
Arvamus
Tänane leht
15.09.2020
Eesti Poliithooaeg algas tugeva noodiga (43) Hooldekodud said maskide nõudest teada viimasel sekundil VIDEO ⟩ Kõne koroonadetektiivilt: mõni saab šoki küll (1) Eesti lühiuudised Mart Rannut: iga olmetüli ei ole inimõiguste rikkumine (1) Riigihalduse minister Jaak Aab: riik saab kolme aastaga kärpida 1000 töökohta Majandus Majanduse lühiuudised Video ⟩ Termokaamera pole võluvits, vaid mõõteriist TikToki omanik eelistas Oracle’it Välismaa Välismaa lühiuudised Moria laagri häving sunnib Euroopa Liitu tegudele (2) Lukašenka ihkab vanema venna lähedust (7) Arvamus Aivar Kokk: transpordiäri mured Ülle Harju: lõikusaja tõehetk on käes Heiki Lill: sisekaitse reservüksust pole tarvis Kalev Kallemets: vesinik vajab reaalsustaju (3) Malle Salupere: hunnidest proletkultlaste kaudu Eesti sambasõdadeni (22) Maarja Vaino: kas minister armastab eesti kooli? (29) Jürgen Ligi: kaks kriisi ja «ideoloogilised fanaatikud» (33) FOOKUS ⟩ Ülle Ernits: aitame leida kiireid lahendusi kohalikele vajadustele FOOKUS ⟩ Marek Sammul: õiglane üleminek ei ole võimalik haridusse investeerimata FOOKUS ⟩ Garri Raagmaa: regionaalses kolledžis sünnib innovatsioon FOOKUS ⟩ Lauri Jalonen: Ida-Virumaal on vedanud! Kultuur Kodumaine originaalkoomiks areneb kiiresti Tuhast hauasammas armastajatele (1) Kultuur lühidalt Iseloomutuks nätsutatud filmiprintsess Sport Spordi lühiuudised Rõõmustav tendents: Eesti korvpallurid siirduvad üha kõrgemale tasemele Eestlaste õlekõrs rallimaailma tippu pürgimiseks? Tiimijuht: rahvus ei loe, vajame kiiret sõitjat Tervis Tervise lühiuudised Perearsti ööpäevaringne nõuandetelefon: küsi julgelt ja igal ajal Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jürgen Ligi: kaks kriisi ja «ideoloogilised fanaatikud»

5 min lugemist
  • Eelmine majandussurutis on praegusest kriisist erinev
  • Valitsuse eelkäijad sõdisid masu leevendamise vastu
  • Värskelt laenatud raha ei tohi mõttetult tuulde lasta
Jürgen Ligi FOTO: Eero Vabamaegi/Postimees

Koroonakriisi leevendamine laenurahaga on praeguses olukorras õige samm ja opositsioon ei sõdi selle vastu, kirjutab reformierakondlane Jürgen Ligi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Üks Ratase valitsuste rumal komme on oma otsuste selgitamise asemel paika panna asjatundjaid ja eelkäijaid. Ekspertide suhtes on eiramise ja möödarääkimise kõrvale tulnud ka hinnangud neile, näiteks «absurd», «barbaarne» ja «ideoloogilised fanaatikud», nagu ütles rahandusminister äsja Eesti Panga kohta. Keskpank oli nimelt söandanud öelda, et eelarve tuleks viia kooskõlla majanduse olukorraga. Kahtlemata viib see mõtted Helme akadeemilisele sügavusele ja apoliitilisusele, ent peaministri ignorantsus erineb sellest ainult vormilt. Viimase aja sõnavõtud (ka partei kongressil) on ta pühendanud võrdlusele, kuidas masu ajal tehti valesid otsuseid ja koroonakriisi lahendab valitsus targalt vastupidi, kulutab kokkuhoiu asemel. Ma ei mõista, kuidas saab seepeale vaikida Isamaa, kes on märksa raskemate kriiside üleelamisel olnud kaasosaline. Sama küsimus käib Mart Laari kohta, kes on Eesti Panga nõukogu esimees.

Selline jutt on esiteks alatu, sest valitsus supleb praegu laenurahas, mille tagasid eelmise kriisi ajal tehtud pingutused. Euroopa keskpanga rahapump on Ratasele kättesaadav ainult selle pärast, et Ansip selle talle muretses. Tollasega võrreldes on praegune kriis valitsejatele puhkus kuurordis. Laenuraha voolab juurde ka Euroopa Liidu eelarvest ning eelarve- ja riigiabi piirangud on kriisis peatatud. Kroonitsoonis seevastu odavat laenu polnud.

14.09.2020 16.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto