Sisukord
Kultuur
Tänane leht
15.09.2020
Eesti Poliithooaeg algas tugeva noodiga (43) Hooldekodud said maskide nõudest teada viimasel sekundil VIDEO ⟩ Kõne koroonadetektiivilt: mõni saab šoki küll (1) Eesti lühiuudised Mart Rannut: iga olmetüli ei ole inimõiguste rikkumine (1) Riigihalduse minister Jaak Aab: riik saab kolme aastaga kärpida 1000 töökohta Majandus Majanduse lühiuudised Video ⟩ Termokaamera pole võluvits, vaid mõõteriist TikToki omanik eelistas Oracle’it Välismaa Välismaa lühiuudised Moria laagri häving sunnib Euroopa Liitu tegudele (2) Lukašenka ihkab vanema venna lähedust (7) Arvamus Aivar Kokk: transpordiäri mured Ülle Harju: lõikusaja tõehetk on käes Heiki Lill: sisekaitse reservüksust pole tarvis Kalev Kallemets: vesinik vajab reaalsustaju (3) Malle Salupere: hunnidest proletkultlaste kaudu Eesti sambasõdadeni (22) Maarja Vaino: kas minister armastab eesti kooli? (29) Jürgen Ligi: kaks kriisi ja «ideoloogilised fanaatikud» (33) FOOKUS ⟩ Ülle Ernits: aitame leida kiireid lahendusi kohalikele vajadustele FOOKUS ⟩ Marek Sammul: õiglane üleminek ei ole võimalik haridusse investeerimata FOOKUS ⟩ Garri Raagmaa: regionaalses kolledžis sünnib innovatsioon FOOKUS ⟩ Lauri Jalonen: Ida-Virumaal on vedanud! Kultuur Kodumaine originaalkoomiks areneb kiiresti Tuhast hauasammas armastajatele (1) Kultuur lühidalt Iseloomutuks nätsutatud filmiprintsess Sport Spordi lühiuudised Rõõmustav tendents: Eesti korvpallurid siirduvad üha kõrgemale tasemele Eestlaste õlekõrs rallimaailma tippu pürgimiseks? Tiimijuht: rahvus ei loe, vajame kiiret sõitjat Tervis Tervise lühiuudised Perearsti ööpäevaringne nõuandetelefon: küsi julgelt ja igal ajal Meelelahutus Koomiks Sudoku

Iseloomutuks nätsutatud filmiprintsess

3 min lugemist
Mulan (Yifei Liu). FOTO: Cap/rfs/Image Supplied By Capital Pictures

Mul ei olnud lapsepõlves «Mulani» kassetti. Mulle meeldis küll igasuguseid Disney animatsioone igal võimalusel lõpmatuseni käiata, kuid kassette, mida mul polnud, nägin esimest korda hilisemas elus ning mõnda pole senini näinud. «Mulani» nägin esimest korda varases teismeeas ning temast sai mu lemmikprintsess. On siiani.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Naljakal kombel pole tegelikkuses Mulani juures printsessindusest haisugi. Ta on kangelane, tõeline sõdalane, kes vastupidi teistele printsessidele heidab kleidi seljast ja asendab selle turvisega, seab end võitlusvalmis. Seda enam on nukker, et 2020. aasta ekraniseering hiina legendist ja 1998. aasta multifilmi filmiversioon maalib Mulanist pildi, kus ta on lõppude lõpuks siiski ainult naine. Ta näeb küll terve filmi vaeva, et näida ühena meestest, kuid jääb lõpuni välja sõltuma meeste õnnistusest.

«Mulan» jutustab loo noorest naisest Mulanist (Yifei Liu), kellele on kaasa antud vägi, mis ei ole mõeldud naistele: chi. Võitleja vaim ei päästa Mulani siiski saatusest, mis näeb ette kohtumist kosjasobitajaga ning perekonnale abielu kaudu au toomist. Kui aga kättemaksuhimuline hõim eesotsas Böri-Khaniga (Jason Scott Lee) ähvardab ületada Siiditee ja vallutada impeeriumi, sunnib keisri edikt Mulani sõjakangelasest isa tagasituleku lootuseta sõtta naasma. Seepeale haarab Mulan ohjad enda kätte ja lahkub aovalges, et ühes noorte meestega impeeriumi kaitseks välja astuda.

14.09.2020 16.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto