Mart Rannut: iga olmetüli ei ole inimõiguste rikkumine

Inimõiguste Instituudi nõukogu esimees Mart Rannuti sõnul on Eesti inimene kahe jalaga maas ega hakka piirangute taga kohe vandenõusid nägema. FOTO: Madis Veltman

Inimõiguste Instituudi tellimusel korraldati enam kui tuhande Eesti elaniku seas veebiküsitlus, milles paluti inimestel hinnata, kas eriolukorras on rikutud inimeste õigusi. Küsimustiku koostamisel lähtuti sellest, et inimesed teavad ja saavad aru, milles seisneb inimõiguste rikkumine. Instituudi akadeemilise nõukogu esimees Mart Rannut sõnas Postimehe otsesaates, et küsimustikus detailidesse ei laskutud. «Loodame, et inimesed teavad, mis on inimõigused, ja selle põhjal ka midagi arvavad,» lausus ta.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

87 protsenti vastanutest leidis, et meie riigis on inimõigustega kõik korras, ning 85 protsenti arvas, et eriolukorra piirangud pole rikkunud kellegi inimõigusi. «Inimese psüühika on kergelt mõjutatav. Seda näeme välisuudistest, kuidas üksik intsident, mis on fataalse lõpuga, aga puudutab ainult ühte inimest, võib mõjutada kogu maailma. Meile oli positiivne, et Eesti inimene on kahe jalaga maas ning ei hakka piirangute varjus kohe vandenõusid nägema,» sõnas ta.

14.09.2020 16.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto