K, 5.10.2022

Hooldekodud said maskide nõudest teada viimasel sekundil

Meinhard Pulk
, reporter
Hooldekodud said maskide nõudest teada viimasel sekundil
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pihlakodu hooldekodus oldi valitsuse otsuseks valmis ning kanti maske juba kaks nädalat tagasi. Pildil Nõmme Pihlakodu hooldajad Mari-Ann Talumees ja Aivi Malts.
Pihlakodu hooldekodus oldi valitsuse otsuseks valmis ning kanti maske juba kaks nädalat tagasi. Pildil Nõmme Pihlakodu hooldajad Mari-Ann Talumees ja Aivi Malts. Foto: Madis Veltman

Eelmisel neljapäeval pärast kella seitset ilmus valitsuse kodulehele uudis: et kaitsta koroonaviiruse riskigrupis olevaid eakaid, hakkab alates sellest nädalast hooldekodude töötajatele kehtima maskikandmiskohustus. Hooldekodudes tekitas hämmastust nii otsuse kehtima hakkamise kiirus kui ka sellest teatamise viis.

Sellest, et neljapäevane otsus hõlmab peale hooldekodude ka erihooldekodusid, sai üle Eesti erihoolekandeteenust osutav As Hoolekandeteenused teada enda sõnul alles ligi 30 tundi enne otsuse jõustumist.

Kriisivaru on olemas

«Valitsuse korraldus avalikustati kriis.ee lehel alles laupäeval, 12. septembril pärast kella kuut õhtul. See tõi välja, et hooldekodude all peetakse silmas ka erihooldekodusid,» lausus oma kodulehel avaldatud sõnavõtus ettevõtte juhatuse esimees Maarjo Mändmaa. Eelnevatel päevadel ei olnud nad saanud ühtegi ametlikku ega mitteametlikku teadet ei terviseametist, sotsiaalkindlustusametist ega sotsiaalministeeriumist. Otsusest kuulsid nad meedia kaudu, mitte ametliku teadaandena.

Hooldekodutöötajad peavad maski vahetama iga kolme töötunni tagant. «Vahetused on keskmiselt 12 tundi, seega peaks üks töötaja kasutama umbes neli maski päevas. Lisanduvad varumaskid külastajatele, kes võivad ilma nendeta saabuda, kuid keda on oodatud ja keda ei soovita maski puudumise pärast ära saata. See teeb kokku umbes 12 000 korduvkasutatavat maski,» selgitas Mändmaa.

Märksõnad
Tagasi üles