Sisukord
Kultuur
Tänane leht
16.09.2020
Eesti Iga kahesajas riskiriigist naasja annab positiivse koroonaproovi (3) Kurjategijad üritasid õhkida rahaautomaati Tallinna Sadama kohtuprotsess pannakse pausile (8) REPORTAAŽ ⟩ Megativoli ekstreemsed atraktsioonid, võõrkeelsed instruktorid ja lakkamatu lärm (31) Tallinna öise kõrtsikeelu idee on jälle arutusel (5) Eesti lühiuudised Aedu ründab hiidnälkja kiirem ja aplam sugulane (3) Kaitseminister Jüri Luik: kaitsekulutusi ei tohi vähendada (1) Majandus Majanduse lühiuudised Eesti Fortumo lõi käed Amazoni ja Jioga Sada suuremat tööandjat on kaotanud tuhatkond töökohta (2) Üle saja töötaja koondanud Starship hakkas uuesti palkama Välismaa Sügisel jõuab Euroopasse uus viirussurmade laine (7) Välismaa lühiuudised Koolikell heliseb sel sügisel ettevaatlikult Partnerite survel pani Netanyahu Iisraeli kinni Rootsi rahulikku nakkuspilti toetab püsiv kava Graafik ⟩ Ohutusega juhib Euroopa tabelit Läti, nakatumiste arvuga Hispaania Arvamus Juhtkiri ⟩ Juhtkiri: kui ihkad sõda, valmistu rahuks (29) Erik Aru: ikka on võimalik! (3) Urve Läänemets: harimatusel on hind (10) Henn Leetna: kas kõrgeima riigivõimu kandja on riigikohus? (29) Edgar Kaskla: USA valimised – mis saab edasi? (6) Edward Lucas: kui mask eest rebida, jääb järele kohmetu mees (23) Erkki Bahovski: hirmud ja tegelikkus Carina Paju: 20 aastat arvamusartiklist «Korruptsioon peab Eestis olema» (1) FOOKUS ⟩ Kaugteenused tulid, et jääda FOOKUS ⟩ Kadri Tammepuu: kurjast vaenlasest sai kaugnõustamise vader FOOKUS ⟩ WHO: Covid-19 kriisi tervisemõjud selguvad tulevikus Kultuur Teatrimaastikul on kasvanud teadmatus ja ebavõrdsus Sport Spordi lühiuudised Ametlik: hõredate ridadega Kalju peab pühapäeval astuma Levadia vastu Kontaveit seljatas raske nädala ja tunneb end väljakul väga enesekindlalt (2) «On rumal ja lühinägelik mõelda, et kõikide Norra suusatajate edu taga on astma.» Läänemaailma pantvang ja nõiajaht – Venemaa olümpiavõitja rabav versioon dopinguvaidlusest (1) Maailmas ainulaadne: Art Arvisto voolis kolm kümnevõistlejat 8000 punkti meesteks Tartu Bussijaam läheb remonti Irja Alakivi: prügipõletustehas nagu põrsas kotis (1) Kuhu küll kõik õued jäid? Kaja Põlluste: stressirohke töökeskkond suurendab eksimisriski Vanal sõjalennuväljal kolivad noored ja vanad ühe katuse alla Tartlased päästavad järelejäänud toitu Spordifännidelt nõuab uus elu maski ja keelab pasunad Võidu tehases kinnitab kanda kultuurilinnak Polikliiniku peaarsti kabinetis ripub luuletaja ema graafika Meelelahutus Koomiks Sudoku

Polikliiniku peaarsti kabinetis ripub luuletaja ema graafika

3 min lugemist
Mihkel Lember (paremal) ja Indrek Hirv vestlevad Helgi Hirve graafikast. FOTO: Laila Kaasik

Kunstnik Helgi Hirv (1925–1977) armastas puid. See paistab selgesti välja tema piltidest, mille on kesklinna perearstikeskuses oma kabineti seinale näituseks seadnud Mihkel Lember. 13 joonistust ja graafilist lehte kajastavad ühtlasi suvesid Ruhnul, kuhu Helgi Hirv võttis kaasa poja Indreku, kes hiljem õppis kunstnikuks, ent sai lõpuks kirjanikuks.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Mu ema armastas puid. Oli ise ka nagu puu: rahulik, südamlik ja tagasihoidlik. Esines ainult Tartu näitustel, Tallinnasse saatis pilte haruharva, võõristas pealinna kunstimelu. Ainsa personaalnäituse korraldas 1975. aastal Tartu kunstnike majas,» meenutas Indrek Hirv.

Helgi Hirv sündis metallitööstur Johannes Hirschi perekonnas. «Viieteistkümnenda eluaastani oli ta kui vati sees elanud, ning siis tuli äkki Vene okupatsioon ja sõda,» lisas poeg. «Ma arvan, et ema iseloom kujuneski siis, tema viis olla minuga ja lähemate sõbrataridega rõõmus ja lahke, aga maailma poole üldiselt kinnine. Muidugi, puude poole oli ta sama lahkelt avatud...»

15.09.2020 17.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto